MEJ maastoestekilpailut

  • Kilpailupäivä: 08.09.2018, VIP: 03.09.2018
  • Vastuuhenkilö: Pierre (VRL-10531)
  • Järjestyspaikka: Kototalli Suomi
  • Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla puolueettomasti arvontakonetta käyttäen

    Rajoitukset

  • Max. 30 osallistujaa/luokka
  • Max. 3 hevosta/ratsastaja/luokka
  • Yksi hevonen max. kahteen luokkaan

    Osallistuminen

  • Vastuuhenkilön sähköpostiin, otsikoituna MEJ17-26 alla olevassa muodossa:

    Luokka/Luokat [rivinvaihto]
    Ratsastaja (Seura) - Ratsu

    Seuraan kuuluminen suositeltavaa. Ei VRL- tai VH-tunnuksia ilmoittautumiseen!

    Luokat

    1. 50 cm (15/30 os) TT
    2. 60 cm (15/30 os) TT
    3. 70 cm (16/30 os) TT
    4. 80 cm (18/30 os) TT
    5. 90 cm (16/30 os) TT
    6. 100 cm (15/30 os) TT
    7. 120 cm (13/30 os) TT

  • luokat 1-3. sisältävät yksinkertaisia tukeista ja risuista koottuja esteitä
  • luokat 4. ja 5. sisältävät tukeista, tynnyreistä, risuista ja kivistä koottuja esteitä, joista osa sijaitsee mäissä
  • luokka 6. sisältää tukeista, tynnyreistä, risuista ja kivistä koottuja esteitä (osa on tarkkuusesteitä), joista osa sijaitsee mäissä tai vedessä
  • luokka 7. sisältää tukeista, tynnyreistä, risuista, kivistä ja renkaista koottuja esteitä (osa on pituus- ja tarkkuusesteitä), joista osa sijaitsee mäissä tai vedessä

    Kilpailusarjan muut kutsut

    MEJ017, MEJ018, MEJ019, MEJ020, MEJ021, MEJ022, MEJ023, MEJ024, MEJ025, MEJ026,

    Osallistujat

    Luokka 1. 50 cm (15 osallistujaa)
    1. Veera R. - Ponipalleron Tammipakkanen 
    2. Anarchy - Shihab ox 
    3. Pierre (NOK) - Kadon Sirkli 
    4. Pierre (NOK) - Kadon Hirvitys
    5. Veera R. - Hengenvaaran Sibylla
    6. Elisa (Maan) - Snillin Loitsu
    7. Elisa (Maan) - Kadotettu Vempula
    8. siinau (HCT) - A.D. Dareios
    9. Anarchy - Safiy ox
    10. Anarchy - Tariq ox
    11. siinau (HCT) - Zéphirin Duán
    12. Veera R. - Hengenvaaran Huimapää
    13. Pierre (NOK) - Kadon Kiss-Kiss
    14. Elisa (Maan) - Kadotettu Eetos
    15. siinau (HCT) - Da Capo Feodor 
    
    
    Luokka 2. 60 cm (15 osallistujaa)
    1. siinau (HCT) - Zéphirin Duán 
    2. Pierre (NOK) - Kadon Hirvitys 
    3. Anarchy - Saqr ox 
    4. Pierre (NOK) - Ventoksen Untuva
    5. Anarchy - Nosaen Autumnstrider xx
    6. Pierre (NOK) - Kaino-Vieno
    7. Elisa (Höst) - Myrans King Alec
    8. Elisa (Höst) - Emma v. Lågen
    9. Veera R. - Ponipalleron Syysilta
    10. Veera R. - Kaapparin Minerva
    11. siinau (HCT) - Da Capo Feodor
    12. Elisa (Höst) - Monument
    13. siinau (HCT) - A.D. Dareios
    14. Anarchy - Déjà-vu xx
    15. Veera R. - Vähäpellon Hallava 
    
    
    Luokka 3. 70 cm (16 osallistujaa)
    1. Elisa (Höst) - Adelle v.d. Manser 
    2. Ireth (Tampio) - PP's Zapadapa
    3. Ireth (Tampio) - Tuumis Pumpula 
    4. Elisa (Maan) - Vuornan Huvitus 
    5. Veera R. - Kaapparin Minerva
    6. Anarchy - Derian Spectre
    7. Anarchy - Clausholms Never Cry Wolf
    8. Pierre (NOK) - Kadon Valiokas
    9. siinau (HCT) - Sagavik Lifa
    10. Veera R. - Ponipalleron Syysilta
    11. siinau (HCT) - Sagavik Åke
    12. Pierre (NOK) - Helon Hehkuma
    13. Elisa (Höst) - Eli’s Mariela
    14. Anarchy - Derian Draco
    15. Pierre (NOK) - Kuukarin Kinaasi
    16. Veera R. - Vähäpellon Hallava 
    
    
    Luokka 4. 80 cm (18 osallistujaa)
    1. Anarchy - Derian Honeydukes 
    2. Ireth (Tampio) - Mihkel Koit
    3. Pierre (NOK) - Kuukarin Kinaasi 
    4. Veera R. - Ponipalleron Talviuni 
    5. Veera R. - Ponipalleron Riesaksi
    6. Elisa (Maan) - Kanelikeisari
    7. Pierre (NOK) - Fiktion Sointi
    8. Anarchy - Clausholms Study In Pink
    9. Elisa (Maan) - Kuurtolan Järnupp
    10. Pierre (NOK) - Kadon Hunninko
    11. Ireth (Tampio) - Tuumis Pumpula
    12. Ireth (Tampio) - PP's Zapadapa
    13. Anarchy - Derian Cherise
    14. Veera R. - Hengenvaaran Rautanen
    15. siinau (HCT) - Liljan Pellava
    16. Emma Kiiskinen - Bobby
    17. Elisa (Maan) - Seppäjärven Neoliitti
    18. siinau (HCT) - Sumennus 
    
    
    Luokka 5. 90 cm (16 osallistujaa)
    1. Anarchy - Aamira ox 
    2. Veera R. - Ponipalleron Riesaksi 
    3. siinau (HCT) - Liljan Pellava 
    4. Veera R. - Ponipalleron Talviuni 
    5. Emma Kiiskinen - Bobby
    6. Pierre (NOK) - Likane Voitto
    7. Elisa (Höst) - Herbert v. Clausen
    8. Pierre (NOK) - Kadon Illuusio
    9. Elisa (Höst) - Zirkonia
    10. Elisa (Höst) - Eli’s Miracle
    11. Anarchy - Liebeskummer Rewa
    12. Veera R. - Hengenvaaran Rautanen
    13. Ireth (Tampio) - Mihkel Koit
    14. Pierre (NOK) - Rätvänän Aniliini
    15. siinau (HCT) - Sumennus
    16. Anarchy - Rakhsh 
    
    
    Luokka 6. 100 cm (15 osallistujaa)
    1. Ireth (Tampio) - Viisikon Blake 
    2. Elisa (Höst) - Miralia 
    3. Veera R. - Original Soap Bubble GEA 
    4. Anarchy - AX Bolder Than Thou xx
    5. Anarchy - Comet Windbane xx
    6. Pierre (NOK) - Tilsitti
    7. Ireth (Tampio) - Ruu
    8. Veera R. - Cherry Chamber Thrill
    9. Elisa (Höst) - Klaus II
    10. Pierre (NOK) - Kadon Morrisoni
    11. Veera R. - Graverobber Feig
    12. Pierre (NOK) - Tvinnaus
    13. Anarchy - Acamas AWB
    14. Ireth (Tampio) - Marwoolaf Ring xx
    15. Elisa (Maan) - Liljan Dragotti 
    
    
    Luokka 7. 120 cm (13 osallistujaa)
    1. Pierre (NOK) - Aim Civvies Prime 
    2. Ireth (Tampio) - Ruu 
    3. Ireth (Tampio) - Marwoolaf Ring xx
    4. Pierre (NOK) - Underground
    5. Ireth (Tampio) - Viisikon Blake
    6. Anarchy - Sullivan
    7. Veera R. - Cherry Chamber Thrill
    8. Anarchy - Keegan
    9. Pierre (NOK) - Vice Prime
    10. Anarchy - Zucchini Puccini
    11. Veera R. - Graverobber Feig
    12. Veera R. - Original Soap Bubble GEA
    13. dookie (VRL-04373) - Thistle Thrill 
    

  • Ulkoasu © NM. | virtuaalitalli