MEJ maastoestekilpailut

  • Kilpailupäivä: 23.09.2018, VIP: 14.09.2018
  • Vastuuhenkilö: Pierre (VRL-10531)
  • Järjestyspaikka: Prime Sporthorses Suomi
  • Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla puolueettomasti arvontakonetta käyttäen

    Rajoitukset

  • Max. 30 osallistujaa/luokka
  • Max. 3 hevosta/ratsastaja/luokka
  • Yksi hevonen max. kahteen luokkaan

    Osallistuminen

  • Vastuuhenkilön sähköpostiin, otsikoituna MEJ27-36 alla olevassa muodossa:

    Luokka/Luokat [rivinvaihto]
    Ratsastaja (Seura) - Ratsu

    Seuraan kuuluminen suositeltavaa. Ei VRL- tai VH-tunnuksia ilmoittautumiseen!

    Luokat

    1. 50 cm (17/30 os) TT
    2. 60 cm (15/30 os) TT
    3. 70 cm (15/30 os) TT
    4. 80 cm (15/30 os) TT
    5. 90 cm (15/30 os) TT
    6. 100 cm (15/30 os) TT
    7. 110 cm (9/30 os) TT
    8. 120 cm (10/30 os) TT

  • luokat 1-3. sisältävät yksinkertaisia tukeista ja risuista koottuja esteitä
  • luokat 4. ja 5. sisältävät tukeista, tynnyreistä, risuista ja kivistä koottuja esteitä, joista osa sijaitsee mäissä
  • luokat 6. ja 7. sisältävät tukeista, tynnyreistä, risuista ja kivistä koottuja esteitä (osa on tarkkuusesteitä), joista osa sijaitsee mäissä tai vedessä
  • luokka 8. sisältää tukeista, tynnyreistä, risuista, kivistä ja renkaista koottuja esteitä (osa on pituus- ja tarkkuusesteitä), joista osa sijaitsee mäissä tai vedessä

    Kilpailusarjan muut kutsut

    MEJ027, MEJ028, MEJ029, MEJ030, MEJ031, MEJ032, MEJ033, MEJ034, MEJ035, MEJ036,

    Osallistujat

    Luokka 1. 50 cm (17 osallistujaa)
    1. Veera R. - Ponipalleron Tammipakkanen 
    2. Tinsu (YLLI) - Mymble's Diamond 
    3. Pierre (NOK) - Kadon Sirkli 
    4. Pierre (NOK) - Ventoksen Untuva 
    5. Hanne (SitRa) - Jukolan Gaissa
    6. Anarchy - Shocker Sorbet
    7. Tinsu (YLLI) - Pickpocket's Trinity
    8. Elisa (Maan) - Snillin Loitsu
    9. Hanne (SitRa) - Iltamäen Aronia
    10. Anarchy - Little Mr Frodo
    11. Elisa (Maan) - Kadotettu Vempula
    12. Anarchy - Rumour’s Abracadabra Cupido
    13. Veera R. - Hengenvaaran Huimapää
    14. Elisa (Maan) - Kadotettu Eetos
    15. Pierre (NOK) - Kadon Kiss-Kiss
    16. Veera R. - Hengenvaaran Sibylla
    17. Hanne (SitRa) - Karkurannan Rurik 
    
    
    Luokka 2. 60 cm (15 osallistujaa)
    1. Anarchy - Little Mr Frodo 
    2. Elisa (Höst) - Myrans King Alec 
    3. Pierre (NOK) - Kaino-Vieno 
    4. Hanne (SitRa) - Iltamäen Aronia
    5. Anarchy - Rumour’s Abracadabra Cupido
    6. Elisa (Höst) - Emma v. Lågen
    7. Veera R. - Ponipalleron Tammipakkanen
    8. Veera R. - Hengenvaaran Huimapää
    9. Pierre (NOK) - Ventoksen Untuva
    10. Anarchy - Shocker Sorbet
    11. Hanne (SitRa) - Jukolan Gaissa
    12. Veera R. - Hengenvaaran Sibylla
    13. Pierre (NOK) - Ponipalleron Sikli
    14. Elisa (Höst) - Monument
    15. Hanne (SitRa) - Karkurannan Rurik 
    
    
    Luokka 3. 70 cm (15 osallistujaa)
    1. Pierre (NOK) - Kaino-Vieno 
    2. Hanne (SitRa) - Vinlannin Äärihurmaava 
    3. Elisa (Höst) - Eli’s Mariela 
    4. Veera R. - Hengenvaaran Häirikkö
    5. Pierre (NOK) - Kadon Valiokas
    6. Pierre (NOK) - Helon Hehkuma
    7. Anarchy - Derian Spectre
    8. Hanne (SitRa) - Riiviöiden Leonartti
    9. Elisa (Höst) - Adelle v.d. Manser
    10. Veera R. - Ruskavaaran Pusuralli
    11. Anarchy - Clausholms Never Cry Wolf
    12. Anarchy - Derian Draco
    13. Elisa (Maan) - Vuornan Huvitus
    14. Veera R. - Hengenvaaran Pusurovio
    15. Hanne (SitRa) - Jukolan Inkivääri
    
    
    Luokka 4. 80 cm (15 osallistujaa)
    1. Veera R. - Ruskavaaran Pusuralli 
    2. Veera R. - Hengenvaaran Pusurovio 
    3. Elisa (Maan) - Kanelikeisari 
    4. Pierre (NOK) - Kuukarin Kinaasi
    5. Anarchy - Derian Draco
    6. Elisa (Maan) - Kuurtolan Järnupp
    7. Elisa (Maan) - Seppäjärven Neoliitti
    8. Veera R. - Hengenvaaran Häirikkö
    9. Hanne (SitRa) - Riiviöiden Leonartti
    10. Anarchy - Clausholms Never Cry Wolf
    11. Pierre (NOK) - Kaunon Hiputti
    12. Pierre (NOK) - Tvillin Tikitti
    13. Hanne (SitRa) - Jukolan Inkivääri
    14. Anarchy - Derian Spectre
    15. Hanne (SitRa) - KA Leigesoldat 
    
    
    Luokka 5. 90 cm (15 osallistujaa)
    1. Anarchy - Rakhsh 
    2. Pierre (NOK) - Aivan Hervoton 
    3. Tinsu (YLLI) - Haavelaakson Vilperi 
    4. Veera R. - Viisikon Häiriötekijä
    5. Veera R. - Ponipalleron Talviuni
    6. Pierre (NOK) - Hunajaharmooni
    7. Veera R. - Hengenvaaran Rautanen
    8. Anarchy - Aamira ox
    9. Elisa (Höst) - Eli’s Miracle
    10. Pierre (NOK) - Likane Voitto
    11. Anarchy - Liebeskummer Rewa
    12. Elisa (Höst) - Zirkonia
    13. Tinsu (YLLI) - Huvitutin Elmo
    14. Tinsu (YLLI) - Viisikon Sadepisara
    15. Elisa (Höst) - Herbert v. Clausen 
    
    
    Luokka 6. 100 cm (15 osallistujaa)
    1. Elisa (Höst) - Klaus II 
    2. Anarchy - Liebeskummer Rewa 
    3. Tinsu (YLLI) - Päivänpyörre 
    4. Pierre (NOK) - Tuiskulan Arsenikki
    5. Veera R. - Viisikon Häiriötekijä
    6. Anarchy - Rakhsh
    7. Pierre (NOK) - Väiski
    8. Veera R. - Hengenvaaran Rautanen
    9. Pierre (NOK) - Kadon Morrisoni
    10. Tinsu (YLLI) - Hukkapuron Sokerihiiri
    11. Tinsu (YLLI) - Kärmeniemen Navakka
    12. Elisa (Maan) - Liljan Dragotti
    13. Elisa (Höst) - Miralia
    14. Veera R. - Ponipalleron Talviuni
    15. Anarchy - Aamira ox 
    
    
    Luokka 7. 110 cm (9 osallistujaa)
    1. Pierre (NOK) - Aim Civvies Prime 
    2. Anarchy - Sullivan 
    3. Veera R. - Cherry Chamber Thrill 
    4. Pierre (NOK) - Underground
    5. Pierre (NOK) - Vice Prime
    6. Anarchy - Keegan
    7. Veera R. - Original Soap Bubble GEA
    8. Veera R. - Brandon Lee STC
    9. Anarchy - Zucchini Puccini
    
    
    Luokka 8. 120 cm (10 osallistujaa)
    1. Veera R. - Original Soap Bubble GEA 
    2. Veera R. - Cherry Chamber Thrill 
    3. Anarchy - Keegan 
    4. Pierre (NOK) - Lilypad Spider
    5. Veera R. - Brandon Lee STC
    6. Pierre (NOK) - Aim Civvies Prime
    7. Anarchy - Zucchini Puccini
    8. Tinsu (YLLI) - Elessar vd Shadow
    9. Pierre (NOK) - Vice Prime
    10. Anarchy - Sullivan 
    

  • Ulkoasu © NM. | virtuaalitalli