MEJ maastoestekilpailut

  • Kilpailupäivä: 26.09.2018, VIP: 14.09.2018
  • Vastuuhenkilö: Pierre (VRL-10531)
  • Järjestyspaikka: Prime Sporthorses Suomi
  • Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla puolueettomasti arvontakonetta käyttäen

    Rajoitukset

  • Max. 30 osallistujaa/luokka
  • Max. 3 hevosta/ratsastaja/luokka
  • Yksi hevonen max. kahteen luokkaan

    Osallistuminen

  • Vastuuhenkilön sähköpostiin, otsikoituna MEJ27-36 alla olevassa muodossa:

    Luokka/Luokat [rivinvaihto]
    Ratsastaja (Seura) - Ratsu

    Seuraan kuuluminen suositeltavaa. Ei VRL- tai VH-tunnuksia ilmoittautumiseen!

    Luokat

    1. 50 cm (17/30 os) TT
    2. 60 cm (15/30 os) TT
    3. 70 cm (15/30 os) TT
    4. 80 cm (15/30 os) TT
    5. 90 cm (15/30 os) TT
    6. 100 cm (15/30 os) TT
    7. 110 cm (9/30 os) TT
    8. 120 cm (10/30 os) TT

  • luokat 1-3. sisältävät yksinkertaisia tukeista ja risuista koottuja esteitä
  • luokat 4. ja 5. sisältävät tukeista, tynnyreistä, risuista ja kivistä koottuja esteitä, joista osa sijaitsee mäissä
  • luokat 6. ja 7. sisältävät tukeista, tynnyreistä, risuista ja kivistä koottuja esteitä (osa on tarkkuusesteitä), joista osa sijaitsee mäissä tai vedessä
  • luokka 8. sisältää tukeista, tynnyreistä, risuista, kivistä ja renkaista koottuja esteitä (osa on pituus- ja tarkkuusesteitä), joista osa sijaitsee mäissä tai vedessä

    Kilpailusarjan muut kutsut

    MEJ027, MEJ028, MEJ029, MEJ030, MEJ031, MEJ032, MEJ033, MEJ034, MEJ035, MEJ036,

    Osallistujat

    Luokka 1. 50 cm (17 osallistujaa)
    1. Veera R. - Hengenvaaran Sibylla 
    2. Hanne (SitRa) - Jukolan Gaissa 
    3. Pierre (NOK) - Ventoksen Untuva 
    4. Elisa (Maan) - Kadotettu Vempula 
    5. Pierre (NOK) - Kadon Kiss-Kiss
    6. Hanne (SitRa) - Karkurannan Rurik
    7. Anarchy - Shocker Sorbet
    8. Hanne (SitRa) - Iltamäen Aronia
    9. Elisa (Maan) - Snillin Loitsu
    10. Elisa (Maan) - Kadotettu Eetos
    11. Tinsu (YLLI) - Pickpocket's Trinity
    12. Veera R. - Ponipalleron Tammipakkanen
    13. Veera R. - Hengenvaaran Huimapää
    14. Tinsu (YLLI) - Mymble's Diamond
    15. Pierre (NOK) - Kadon Sirkli
    16. Anarchy - Rumour’s Abracadabra Cupido
    17. Anarchy - Little Mr Frodo 
    
    
    Luokka 2. 60 cm (15 osallistujaa)
    1. Veera R. - Hengenvaaran Huimapää 
    2. Pierre (NOK) - Ponipalleron Sikli 
    3. Veera R. - Hengenvaaran Sibylla 
    4. Elisa (Höst) - Monument
    5. Elisa (Höst) - Myrans King Alec
    6. Pierre (NOK) - Ventoksen Untuva
    7. Anarchy - Shocker Sorbet
    8. Hanne (SitRa) - Iltamäen Aronia
    9. Pierre (NOK) - Kaino-Vieno
    10. Anarchy - Rumour’s Abracadabra Cupido
    11. Hanne (SitRa) - Karkurannan Rurik
    12. Hanne (SitRa) - Jukolan Gaissa
    13. Veera R. - Ponipalleron Tammipakkanen
    14. Anarchy - Little Mr Frodo
    15. Elisa (Höst) - Emma v. Lågen 
    
    
    Luokka 3. 70 cm (15 osallistujaa)
    1. Veera R. - Ruskavaaran Pusuralli 
    2. Anarchy - Derian Spectre 
    3. Veera R. - Hengenvaaran Häirikkö 
    4. Pierre (NOK) - Helon Hehkuma
    5. Pierre (NOK) - Kaino-Vieno
    6. Elisa (Maan) - Vuornan Huvitus
    7. Hanne (SitRa) - Jukolan Inkivääri
    8. Hanne (SitRa) - Riiviöiden Leonartti
    9. Pierre (NOK) - Kadon Valiokas
    10. Elisa (Höst) - Adelle v.d. Manser
    11. Hanne (SitRa) - Vinlannin Äärihurmaava
    12. Veera R. - Hengenvaaran Pusurovio
    13. Elisa (Höst) - Eli’s Mariela
    14. Anarchy - Clausholms Never Cry Wolf
    15. Anarchy - Derian Draco 
    
    
    Luokka 4. 80 cm (15 osallistujaa)
    1. Elisa (Maan) - Kanelikeisari 
    2. Hanne (SitRa) - Jukolan Inkivääri
    3. Anarchy - Clausholms Never Cry Wolf 
    4. Veera R. - Hengenvaaran Pusurovio
    5. Veera R. - Hengenvaaran Häirikkö
    6. Pierre (NOK) - Kuukarin Kinaasi
    7. Anarchy - Derian Spectre
    8. Pierre (NOK) - Tvillin Tikitti
    9. Elisa (Maan) - Kuurtolan Järnupp
    10. Elisa (Maan) - Seppäjärven Neoliitti
    11. Pierre (NOK) - Kaunon Hiputti
    12. Veera R. - Ruskavaaran Pusuralli
    13. Hanne (SitRa) - KA Leigesoldat
    14. Hanne (SitRa) - Riiviöiden Leonartti
    15. Anarchy - Derian Draco 
    
    
    Luokka 5. 90 cm (15 osallistujaa)
    1. Pierre (NOK) - Likane Voitto 
    2. Tinsu (YLLI) - Viisikon Sadepisara 
    3. Elisa (Höst) - Herbert v. Clausen 
    4. Pierre (NOK) - Hunajaharmooni
    5. Veera R. - Hengenvaaran Rautanen
    6. Anarchy - Aamira ox
    7. Anarchy - Rakhsh
    8. Pierre (NOK) - Aivan Hervoton
    9. Tinsu (YLLI) - Huvitutin Elmo
    10. Veera R. - Viisikon Häiriötekijä
    11. Elisa (Höst) - Zirkonia
    12. Veera R. - Ponipalleron Talviuni
    13. Tinsu (YLLI) - Haavelaakson Vilperi
    14. Elisa (Höst) - Eli’s Miracle
    15. Anarchy - Liebeskummer Rewa 
    
    
    Luokka 6. 100 cm (15 osallistujaa)
    1. Tinsu (YLLI) - Päivänpyörre 
    2. Anarchy - Aamira ox 
    3. Pierre (NOK) - Väiski 
    4. Anarchy - Rakhsh
    5. Tinsu (YLLI) - Hukkapuron Sokerihiiri
    6. Veera R. - Hengenvaaran Rautanen
    7. Elisa (Höst) - Klaus II
    8. Veera R. - Viisikon Häiriötekijä
    9. Veera R. - Ponipalleron Talviuni
    10. Pierre (NOK) - Kadon Morrisoni
    11. Anarchy - Liebeskummer Rewa
    12. Elisa (Maan) - Liljan Dragotti
    13. Pierre (NOK) - Tuiskulan Arsenikki
    14. Tinsu (YLLI) - Kärmeniemen Navakka
    15. Elisa (Höst) - Miralia 
    
    
    Luokka 7. 110 cm (9 osallistujaa)
    1. Anarchy - Zucchini Puccini
    2. Veera R. - Brandon Lee STC 
    3. Pierre (NOK) - Underground 
    4. Pierre (NOK) - Aim Civvies Prime
    5. Anarchy - Sullivan
    6. Anarchy - Keegan
    7. Veera R. - Cherry Chamber Thrill
    8. Veera R. - Original Soap Bubble GEA
    9. Pierre (NOK) - Vice Prime 
    
    
    Luokka 8. 120 cm (10 osallistujaa)
    1. Tinsu (YLLI) - Elessar vd Shadow
    2. Veera R. - Original Soap Bubble GEA 
    3. Pierre (NOK) - Vice Prime 
    4. Pierre (NOK) - Lilypad Spider
    5. Anarchy - Zucchini Puccini
    6. Anarchy - Keegan
    7. Veera R. - Cherry Chamber Thrill
    8. Anarchy - Sullivan
    9. Pierre (NOK) - Aim Civvies Prime
    10. Veera R. - Brandon Lee STC 
    

  • Ulkoasu © NM. | virtuaalitalli