NJ:n alaiset näyttelyt

  • Näyttelypäivä: 30.03.2019, VIP: 23.03.2019
  • Vastuuhenkilö: Pierre (VRL-10531, TYH-0002)
  • Järjestyspaikka: Kadon Kartano Suomi
  • Tulokset tulevat osallistujien päälle tuomareiden tuomaroitua luokat

    Rajoitukset

  • Yhteen luokkaan otetaan 12 hevosta
  • Yksi hevonen voi osallistua vain yhteen luokkaan
  • Kaikissa luokissa käytössä osallistumisjono
         → ellei luokka ole täyttynyt viimeiseen osallistumispäivään mennessä, jonotuslistalla olevia hevosia otetaan mukaan ilmoittautumisjärjestyksessä
  • Luokkiin 1-8 yhdeltä henkilöltä/tallilta korkeintaan yksi hevonen (+ 1 jonoon)
  • Luokkaan 9 yhdeltä henkilöltä/tallilta korkeintaan kaksi hevosta (+ 1 jonoon)
  • Näyttelyt avoinna vain suomenhevosille

    Osallistuminen

  • Vastuuhenkilön sähköpostiin otsikolla NJ 3, muodossa

    Luokka [rivinvaihto] Omistaja(t) (VRL-tunnus/tunnukset) - <a href="http://osoite">Hevosen virallinen nimi</a> VH00-000-0000

    Jonotuslistallelle ilmoittautuessasi lisää omistajan eteen sana "JONO". VRL-tunnus on pakollinen, VH-tunnus vapaaehtoinen.

    Luokat

    0. BIS-kehä TT
        tuomarina birdie Lissu T.
    1. Suomenhevosorit, T-suunta (4/12) TT
        tuomarina Jannica
    2. Suomenhevosorit, J-suunta (11/12) TT
        tuomarina birdie Lissu T.
    3. Suomenhevosorit, R-suunta (12/12) TT
        tuomarina birdie Lissu T.
    4. Suomenhevosorit, P-suunta (11/12) TT
        tuomarina birdie Lissu T.

    Päivitetty klo 9:53, 24. maaliskuuta 2019
    5. Suomenhevostammat, T-suunta (6/12) TT
        tuomarina birdie Lissu T.
    6. Suomenhevostammat, J-suunta (8/12) TT
        tuomarina birdie Lissu T.
    7. Suomenhevostammat, R-suunta (12/12) TT
        tuomarina Dimma
    8. Suomenhevostammat, P-suunta (12/12) TT
        tuomarina Dimma
    9. Suomenhevoset, ruunat (5/12) TT
        tuomarina Jannica

    Osallistujat

    Luokka 0. BIS-luokka
    BIS1 AH Indigo
    BIS2 Kanelipulla
    BIS3 Pikkuputti VH18-018-2010
    BIS4 Katariina II VH19-018-0119
    BIS5 Navajan Tuonentango VH18-018-1715
    
    irtoSERT:
    Snillin Vihtori VH18-018-0593
    Tutaani VH17-018-1486
    Duanin Snadisti Räyhähenki VH19-018-0089
    Ruskon Tohveli
    AH Tuleniskijä
    Noheva VH19-018-0306
    Kulorastas VH18-018-2000
    Tähtisahrami VH19-018-0256
    AH Myrskyrytmi
    Onnelan Dynamiitti VH19-018-0114
    Liljan Kultasiipi VH19-018-0301
    AH Kirileikki
    Latokartanon Lahjatar
    Savun Cauhia
    Snillin Valpuriina VH18-018-0026
    Vauhtivilma
    Guen Vilusukka VH18-018-0177
    Turmeltajan Pakkastaivas VH18-018-2037
    AH Ajattara
    Suruvirsi VH18-018-2159
    Noitarovio
    Harmaahilja VH18-018-0990
    Hornanhovin Jäljitelmä
    
    HYL (ei tarvetta irtoSERTille)
    Hovivirsi VH19-018-0040
    Hiprakan Wänrikki VH19-018-0081
    Hornanhovin Viilivarpunen VH19-018-0173
    Juoksijan Tytär VH19-018-0058
    Kannelmaan Neri VH18-018-0995
    Pilviira VH18-018-0774
    
    Näyttelyn paras ruuna: Duanin Pataässä VH15-018-1202
    
    
    Luokka 1. Suomenhevosorit, T-suunta
    1. aksu (VRL-00164) - Snillin Vihtori VH18-018-0593 irtoSERT
    2. Pierre (VRL-10531) - Tutaani VH17-018-1486 irtoSERT
    3. Norrgård (VRL-14355) - Hovivirsi VH19-018-0040 irtoSERT
    4. Pierre (VRL-10531) - Arkajalka KAS VH19-018-0316 (ratsutyyppinen, lyhytrunkoinen, huonot leimat)
    
    
    Luokka 2. Suomenhevosorit, J-suunta
    1. Decne (VRL-00785) - Duanin Snadisti Räyhähenki VH19-018-0089 irtoSERT
    2. aksu (VRL-00164) - Ruskon Tohveli irtoSERT
    3. aksu (VRL-00164) - AH Tuleniskijä && Sorel (VRL-00884) - Ruskon Jupiter VH16-018-1148 SA
    5. Pierre (VRL-10531) - Parmatti KAS VH17-018-1482 SA (VH-tunnus puuttuu sivuilta)
    6. Meeri N. (VRL-02160) - Snillin Viikari VH17-018-1839 SA
    7. Pierre (VRL-10531) - Kilimanjaro KAS VH17-018-1483 && Crimis (VRL-10480) - Kuuralehdon Kasperi VH15-018-1084 SA
    9. Spookiness (VRL-03285) - Radikalin Tuliraketti VH18-018-0954  SA
    10. Spookiness (VRL-03285) - Amerikan Neilikka VH16-018-1372  SA
    
    HYL
    Decne (VRL-00785) - Viilunki VH16-018-0831 (osoite vie väärän hevosen sivuille)
    
    
    Luokka 3. Suomenhevosorit, R-suunta
    1. Crimis (VRL-10480) - Navajan Tuonentango VH18-018-1715 irtoSERT
    2. Decne (VRL-00785) - Hiprakan Wänrikki  VH19-018-0081 irtoSERT (ei tarv)
    3. Elli L. (VRL-14207) - Noheva VH19-018-0306 irtoSERT
    4. Kida (VRL-08368) - Kulorastas VH18-018-2000 SA
    5. Humutin (VRL-14618) - Tähtisahrami VH19-018-0256 SA
    6. Meeri N. (VRL-02160) - Snillin Lentolähetti VH16-018-0508 SA
    7. Viveka (VRL-14534) - Villahaan Vesseli VH18-018-1751 SA
    8. aksu (VRL-00164) - AH Cerberus  SA
    9. Pierre (VRL-10531) - Hukan Taaleri VH17-018-1468 SA
    10. Ponnie (VRL-14761) - Toukolan Poku VH19-018-0282 SA
    11. Pierre (VRL-10531) - Ponipalleron Huttunen VH18-018-0710 SA
    
    HYL
    Sorel (VRL-00884) - Kruununkauhu VH18-018-0987 (sertit VIR MVA Ch)
    
    
    Luokka 4. Suomenhevosorit, P-suunta
    1. Elli L. (VRL-14207) - Pikkuputti VH18-018-2010 irtoSERT
    2. aksu (VRL-00164) - AH Myrskyrytmi && Sorel (VRL-00884) - Hornanhovin Viilivarpunen VH19-018-0173 irtoSERT
    4. Decne (VRL-00785) - Onnelan Dynamiitti VH19-018-0114 SA
    5. Viveka (VRL-14534) - Liljan Kultasiipi VH19-018-0301 SA
    6. Pierre (VRL-10531) - Kadon Aikele VH18-018-0506 SA
    7. Janne (VRL-10531) - Kadon Valiokas VH18-018-0426 SA
    8. Crimis (VRL-10480) - Hurjasusi VH18-018-1943 SA
    9. Kida (VRL-08368) - Routaruusun Korpinsydän VH18-018-1869 SA
    10. Norrgård (VRL-14355) - Tihkulan Huurahyrinä VH18-018-2061 SA
    
    HYL
    Crimis (VRL-10480) - Hornanhovin Lumoturma VH19-018-0150 (VIR MVA Ch)
    
    
    Luokka 5. Suomenhevostammat, T-suunta
    1. aksu (VRL-00164) - AH Kirileikki irtoSERT
    2. Pierre (VRL-10531) - Latokartanon Lahjatar irtoSERT
    3. aksu (VRL-00164) - Savun Cauhia irtoSERT
    4. Pierre (VRL-10531) - Vipsukka SA
    
    HYL
    Norrgård (VRL-14355) - Runoelma VH18-018-0774 (VH-tunnus ei täsmää)
    Norrgård (VRL-14355) - Sulosävelmä VH19-018-0226 (3 X MVA-SERT minulta)
    
    
    Luokka 6. Suomenhevostammat, J-suunta
    1. aksu (VRL-00164) - AH Indigo irtoSERT
    2. Decne (VRL-00785) - Juoksijan Tytär VH19-018-0058 (ei tarv)
    3. Meeri N. (VRL-02160) - Snillin Valpuriina VH18-018-0026 irtoSERT
    4. aksu (VRL-00164) - Vauhtivilma SA
    5. Spookiness (VRL-03285) - Guen Vilusukka  VH18-018-0177  SA
    6. Humutin (VRL-14618) - Vaputtaja SA
    7. Humutin (VRL-14618) - Kelokielo SA
    8. Spookiness (VRL-03285) - Taivaanvalkea  VH18-018-1088  SA
    
    
    Luokka 7. Suomenhevostammat, R-suunta
    1. Decne (VRL-00785) - Katariina II VH19-018-0119 irtoSERT
    2. Norrgård (VRL-14355) - Kannelmaan Neri VH18-018-0995 irtoSERT (ei tarv.)
    3. Crimis (VRL-10480) - Turmeltajan Pakkastaivas VH18-018-2037 irtoSERT
    4. aksu (VRL-00164) - AH Ajattara SA
    5. Humutin (VRL-14618) - Suruvirsi VH18-018-2159 SA
    6. Elli L. (VRL-14207) - Viljolan Myrtti VH19-018-0311 SA
    7. Meeri N. (VRL-02160) - Snillin Vappuliina VH16-018-0062 SA
    8. Sorel (VRL-00884) - Hornanhovin Havuhengetär VH19-018-0046 SA
    9. Kida (VRL-08368) - Tilhi VH18-018-2004 SA
    10. Ponnie (VRL-14761) - Adinan Suklaasydän VH19-018-0283
    11. Pierre (VRL-10531) - Mörkövaaran Vaapukka
    12. Viveka (VRL-14534) - Liljan Auringonkukka VH18-018-2251
    
    
    Luokka 8. Suomenhevostammat, P-suunta
    1. Decne (VRL-00785) - Kanelipulla irtoSERT
    2. Norrgård (VRL-14355) - Pilviira VH18-018-0774 irtoSERT
    3. Kida (VRL-08368) - Noitarovio irtoSERT
    4. Sorel (VRL-00884) - Harmaahilja VH18-018-0990 SA
    5. Pierre (VRL-10531) - Hornanhovin Jäljitelmä VH00 SA
    6. Pierre (VRL-10531) - Tuiskulan Hohtava VH17-018-1488 && Crimis (VRL-10480) - Navajan Konjakinmakea VH19-018-0090 SA
    7. Crimis (VRL-10480) - Routaruusun Pikatsu VH18-018-1386 SA (ei tarv.)
    8. aksu (VRL-00164) - Renessanssirinsessa SA
    9. Elli L. (VRL-14207) - Kanelikavion Kisma VH19-018-0310
    10. Viveka (VRL-14534) - Kaunon Jalopähkinä VH18-018-0352
    11. Meeri N. (VRL-02160) - Snillin Harmonia VH17-018-1954
    
    
    Luokka 9. Suomenhevoset, ruunat
    1. aksu (VRL-00164) - Duanin Pataässä VH15-018-1202 KUMA
    2. aksu (VRL-00164) - Snillin Meteoriitti KUMA
    3. Ponnie (VRL-14761) - Pecurj VH19-018-0292 KUMA
    4. Jalle (VRL-10531) - Nikolaus KAS VH19-018-0315 KUMA
    5. Pierre (VRL-10531) - Kadon Hallusinaatio VH18-018-0611
    

  • Ulkoasu © NM. | Ulkoasun kuva © SN | virtuaalitalli / virtuaalihevonen | s-posti