TYH'n alaiset työhevoskilpailut 15.07.2013
  • Kilpailupäivä / VIP: 15.07.2013 / 12.07.2013 klo 18.00
  • Järjestyspaikka: Kadotetut Suomenhevoset
  • Vastuuhenkilö: Pierre

  • Luokkiin otetaan 40 osallistujaa, yhdeltä ohjastajalta max. 4 hevosta/luokka
  • Yksi hevonen saa osallistua kaikkiin luokkiin (joihin se on oikeutettu), hevonen kerran yhteen luokkaan
  • Luokissa startanneiden hevosten tulee olla vähintään 4-vuotiaita (lukuunottamatta juoksukoetta, jossa hevosen pitää olla vähintään 3v)

  • Osallistuminen vastuuhenkilön sähköpostiin otsikolla tyh23-27 (tai tyh23), muodossa

    Luokka/luokat [rivinvaihto] Ohjastaja - Hevonen (ei seuraa, VRL- tai VH-tunnuksia osallistumiseen!)

    Luokat
    1. Käyttöajo (max. 150p.)
    2. Metsäajo (max. 50p.)
    3. Kyntö (max. 100p.)
    4. Veto (max. 350m.)
    5. Juoksukoe (max. 5p.)
    6. Käyntikoe (max. 6p.)

    Osallistujat
    1. Käyttöajo (28 osallistujaa)
    1. Huttis - Blackthorn's Wilona / 147p.
    2. vrieng. - Så Småningom SWE / 147p.
    3. Pierre - Blahawk / 142p.
    4. jensi. - Pramee / 139p.
    5. Latu - Makovyj / 128p.
    6. juco - Vårholmens Trållkarl / 124p.
    7. tahvonautti - Dzin Bljesak / 123p.
    8. Pierre - Dylannat / 117p.
    9. Pierre - Hetekka / 113p.
    10. Heidi N - Valitus / 112p.
    11. *lumienkuli* - Laiska-Jaakko / 106p.
    12. Darcia - TK Lemminkäinen / 105p.
    13. tahvonautti - Revanche De Duan / 105p.
    14. *lumienkuli* - Tähti-Poika / 96p.
    15. Darcia - Roseley / 93p.
    16. Darcia - Viskimäen Paroni / 85p.
    17. Katariina - Tuonelan Kalmankosketus / 72p.
    18. vrieng. - Pikku Raamikas / 63p.
    19. tahvonautti - Eksinud REC / 61p.
    20. Latu - Crowell Radon / 60p.
    21. juco - Lieman / 49p.
    22. Latu - Matryoshka / 47p.
    23. Latu - Ryzij Strast / 27p.
    24. Alyna R. - Vilori / 21p.
    25. juco - Fjäll Tagge / 15p.
    26. juco - Solveig Str / 6p.
    27. Darcia - Jukolan Väkevä / 4p.
    28. Pierre - Rammstein / 1p.
    
    
    
    2. Metsäajo (27 osallistujaa)
    1. tahvonautti - Eksinud REC / 44p.
    2. juco - Vårholmens Trållkarl / 43p.
    3. jensi. - Pramee / 40p.
    4. Darcia - Jukolan Väkevä / 39p.
    5. Heidi N - Valitus / 36p.
    6. Darcia - TK Lemminkäinen / 35p.
    7. Darcia - Viskimäen Paroni / 34p.
    8. Alyna R. - Vilori / 30p.
    9. Latu - Makovyj / 29p.
    10. *lumienkuli* - Laiska-Jaakko / 28p.
    11. Pierre - Fokker / 26p.
    12. Latu - Ryzij Strast / 25p.
    13. Darcia - Roseley / 23p.
    14. Pierre - Radioactive / 22p.
    15. vrieng. - Pikku Raamikas / 18p.
    16. vrieng. - Så Småningom SWE / 17p.
    17. juco - Lieman / 15p.
    18. Latu - Crowell Radon / 12p.
    19. juco - Fjäll Tagge / 6p.
    20. Latu - Matryoshka / 6p.
    21. Huttis - Blackthorn's Wilona / 6p.
    22. *lumienkuli* - Tähti-Poika / 5p.
    23. tahvonautti - Dzin Bljesak / 5p.
    24. juco - Solveig Str / 3p.
    25. Pierre - Hetekka / 3p.
    26. tahvonautti - Revanche De Duan / 1p.
    27. Pierre - Murkula / 0p.
    
    
    
    3. Kyntö (27 osallistujaa)
    1. Pierre - Barleda / 87p.
    2. *lumienkuli* - Tähti-Poika / 85p.
    3. juco - Lieman / 81p.
    4. vrieng. - Så Småningom SWE / 75p.
    5. Alyna R. - Vilori / 74p.
    6. Pierre - Blahawk / 72p.
    7. Heidi N - Valitus / 72p.
    8. Darcia - Roseley / 70p.
    9. Darcia - Jukolan Väkevä / 70p.
    10. Darcia - TK Lemminkäinen / 69p.
    11. juco - Fjäll Tagge / 61p.
    12. Latu - Makovyj / 58p.
    13. tahvonautti - Dzin Bljesak / 52p.
    14. juco - Solveig Str / 52p.
    15. Latu - Crowell Radon / 45p.
    16. Latu - Ryzij Strast / 42p.
    17. Darcia - Viskimäen Paroni / 42p.
    18. juco - Vårholmens Trållkarl / 38p.
    19. Huttis - Blackthorn's Wilona / 36p.
    20. tahvonautti - Eksinud REC / 29p.
    21. tahvonautti - Revanche De Duan / 28p.
    22. Pierre - Kadotettu Sissisotilas / 28p.
    23. vrieng. - Pikku Raamikas / 23p.
    24. Katariina - Tuonelan Kalmankosketus / 16p.
    25. Pierre - Välkkeen Pirra / 16p.
    26. *lumienkuli* - Laiska-Jaakko / 7p.
    27. Latu - Matryoshka / 2p.
    
    
    
    4. Veto (24 osallistujaa)
    1. tahvonautti - Dzin Bljesak / 300m.
    2. Heidi N - Valitus / 270m.
    3. Darcia - Jukolan Väkevä / 270m.
    4. Latu - Ryzij Strast / 210m.
    5. juco - Solveig Str / 209m.
    6. Huttis - Blackthorn's Wilona / 187m.
    7. *lumienkuli* - Tähti-Poika / 172m.
    8. Pierre - Murkula / 161m.
    9. Darcia - TK Lemminkäinen / 161m.
    10. Alyna R. - Vilori / 150m.
    11. juco - Fjäll Tagge / 138m.
    12. *lumienkuli* - Laiska-Jaakko / 124m.
    13. Darcia - Roseley / 120m.
    14. tahvonautti - Eksinud REC / 112m.
    15. Latu - Matryoshka / 111m.
    16. Pierre - Jäksteri / 71m.
    17. Latu - Makovyj / 47m.
    18. Latu - Crowell Radon / 27m.
    19. Pierre - Radioactive / 25m.
    20. tahvonautti - Revanche De Duan / 24m.
    21. Darcia - Viskimäen Paroni / 13m.
    22. juco - Kattja Elisiv / 12m.
    23. juco - Lieman / 9m.
    24. Pierre - Fokker / 4m.
    
    
    
    5. Juoksukoe (18 osallistujaa)
    1. *lumienkuli* - Laiska-Jaakko / 5p.
    2. jensi. - Pramee / 5p.
    3. juco - Lieman / 4p.
    4. juco - Fjäll Tagge / 4p.
    5. Heidi N - Valitus / 4p.
    6. Pierre - Hetekka / 4p.
    7. juco - Kattja Elisiv / 3p.
    8. Darcia - Jukolan Väkevä / 3p.
    9. Pierre - Jäksteri / 3p.
    10. Pierre - Välkkeen Pirra / 3p.
    11. Darcia - Viskimäen Paroni / 2p.
    12. Alyna R. - Vilori / 2p.
    13. *lumienkuli* - Tähti-Poika / 2p.
    14. juco - Solveig Str / 1p.
    15. Pierre - Fokker / 1p.
    16. Katariina - Ihme-Läsi / 1p.
    17. Darcia - Roseley / 1p.
    18. Darcia - TK Lemminkäinen / 1p.
    
    
    
    6. Käyntikoe (19 osallistujaa)
    1. Pierre - Hetekka / 6p.
    2. Pierre - Jäksteri / 6p.
    3. *lumienkuli* - Laiska-Jaakko / 6p.
    4. tahvonautti - Eksinud REC / 5p.
    5. Darcia - TK Lemminkäinen / 5p.
    6. *lumienkuli* - Tähti-Poika / 5p.
    7. tahvonautti - Dzin Bljesak / 5p.
    8. Darcia - Roseley / 4p.
    9. juco - Solveig Str / 4p.
    10. Pierre - Fokker / 3p.
    11. Heidi N - Valitus / 3p.
    12. juco - Kattja Elisiv / 3p.
    13. Darcia - Viskimäen Paroni / 3p.
    14. Alyna R. - Vilori / 2p.
    15. juco - Lieman / 2p.
    16. juco - Fjäll Tagge / 1p.
    17. tahvonautti - Revanche De Duan / 0p.
    18. Pierre - Välkkeen Pirra / 0p.
    19. Darcia - Jukolan Väkevä / 0p.