TYH'n alaiset työhevoskilpailut 09.09.2013
  • Kilpailupäivä / VIP: 09.09.2013 / 06.09.2013 klo 18.00
  • Järjestyspaikka: Kadotetut Suomenhevoset
  • Vastuuhenkilö: Pierre

  • Luokkiin otetaan 40 osallistujaa, yhdeltä ohjastajalta max. 4 hevosta/luokka
  • Yksi hevonen saa osallistua kaikkiin luokkiin (joihin se on oikeutettu), hevonen kerran yhteen luokkaan
  • Luokissa startanneiden hevosten tulee olla vähintään 4-vuotiaita
    (Lukuunottamatta juoksukoetta, jossa hevosen pitää olla vähintään 3v, sekä tottelevaisuusluokkaa, jossa hevosen pitää olla 1-4v - tottelevaisuusluokkaan osallistuva hevonen ei saa osallistua kilpailun muihin luokkiin)

  • Osallistuminen vastuuhenkilön sähköpostiin otsikolla tyh28-32 (tai tyh28), muodossa

    Luokka/luokat [rivinvaihto] Ohjastaja - Hevonen (ei seuraa, VRL- tai VH-tunnuksia osallistumiseen!)

    Luokat
    1. Tottelevaisuus (max. 100p.)
    2. Käyttöajo (max. 150p.)
    3. Metsäajo (max. 50p.)
    4. Kyntö (max. 100p.)
    5. Veto (max. 350m.)
    6. Juoksukoe (max. 5p.)
    7. Käyntikoe (max. 6p.)

    Osallistujat
    1. Tottelevaisuus (06 osallistujaa)
    1. Heli K - Purnin Kuumotus / 77p.
    2. Latu - Gospodin VEC / 75p.
    3. Pierre - Välkähdys K / 62p.
    4. Latu - Sergeant Drama / 57p.
    5. Pierre - Joopajoo K / 16p.
    6. Latu - Moth Couture Inc / 8p.
    
    
    
    2. Käyttöajo (35 osallistujaa)
    1. Essi - Ilon-Ajatus / 143p.
    2. Juco - Fjäll Tagge / 139p.
    3. Essi - Iki-Adalmiina / 139p.
    4. Pierre - Välkkeen Pirra / 137p.
    5. Susi - NLE Kirottu Vauhti / 137p.
    6. vrieng. - Så Småningom SWE / 136p.
    7. Alyna R. - Unelmista Ikuisuuteen / 135p.
    8. Latu - Makovyj / 134p.
    9. Juco - Blomholm Agnes / 133p.
    10. Heidi N - Valitus / 131p.
    11. Alyna R. - Vilori / 117p.
    12. Heli K - Kekan Tosirakkaus / 116p.
    13. Latu - Matryoshka / 114p.
    14. Tinúvel - DD Lunar Eclipse / 113p.
    15. Juco - Råna-Peter Betala JOBB / 112p.
    16. Alyna R. - Totuus Tulevaisuudesta / 104p.
    17. Pierre - Hetekka / 103p.
    18. Tinúvel - MUS Blanche-Neige / 97p.
    19. Pierre - Barleda / 96p.
    20. Pierre - Dylannat / 92p.
    21. Susi - NLE Metsänhelmi / 91p.
    22. Tinúvel - Izabella 5594 / 89p.
    23. Heli K - Wimmoisa / 84p.
    24. Lokki - Fiktion Veijar / 71p.
    25. Latu - Ryzij Strast / 68p.
    26. Juco - Lieman / 65p.
    27. vrieng. - Pikku Raamikas / 60p.
    28. Essi - Iki-Alli / 57p.
    29. Susi - Räyhänhenki / 49p.
    30. Heli K - Purnin Välke / 38p.
    31. Susi - Vellamo / 33p.
    32. Latu - Crowell Radon / 33p.
    33. Essi - Eleasar / 27p.
    34. Tinúvel - DD Lunatic / 18p.
    35. Alyna R. - Kaikki Kaunis Katoaa / 4p.
    
    
    
    3. Metsäajo (38 osallistujaa)
    1. Susi - Räyhänhenki / 48p.
    2. Latu - Matryoshka / 47p.
    3. Pierre - Murkula / 47p.
    4. Essi - Eleasar / 45p.
    5. Susi - Vellamo / 45p.
    6. Heli K - Kuunkajo / 42p.
    7. Hanne - Elliott / 42p.
    8. Lokki - Fiktion Veijar / 40p.
    9. Heli K - Kekan Tosiroihu / 40p.
    10. taffel - Excalibur / 39p.
    11. Alyna R. - Totuus Tulevaisuudesta / 37p.
    12. Latu - Ryzij Strast / 37p.
    13. Alyna R. - Vilori / 37p.
    14. Pierre - Blahawk / 33p.
    15. vrieng. - Pikku Raamikas / 31p.
    16. Tinúvel - DD Lunatic / 30p.
    17. vrieng. - Så Småningom SWE / 30p.
    18. Essi - Ilon-Ajatus / 29p.
    19. Tinúvel - Izabella 5594 / 25p.
    20. Pierre - Rammstein / 25p.
    21. Tinúvel - DD Lunar Eclipse / 24p.
    22. Susi - NLE Metsänhelmi / 21p.
    23. Heli K - Purnin Timangi / 19p.
    24. Susi - NLE Kirottu Vauhti / 18p.
    25. Essi - Iki-Adalmiina / 16p.
    26. Alyna R. - Kaikki Kaunis Katoaa / 12p.
    27. Alyna R. - Unelmista Ikuisuuteen / 12p.
    28. Heidi N - Valitus / 10p.
    29. Latu - Crowell Radon / 10p.
    30. Heli K - O.R.Sonetti / 10p.
    31. Essi - Iki-Alli / 8p.
    32. Tinúvel - MUS Blanche-Neige / 5p.
    33. Latu - Makovyj / 5p.
    34. Juco - Blomholm Agnes / 3p.
    35. Juco - Lieman / 1p.
    36. Juco - Råna-Peter Betala JOBB / 1p.
    37. Juco - Fjäll Tagge / 1p.
    38. Pierre - Radioactive / 1p.
    
    
    
    4. Kyntö (36 osallistujaa)
    1. Tinúvel - Izabella 5594 / 91p.
    2. vrieng. - Så Småningom SWE / 89p.
    3. Essi - Iki-Adalmiina / 88p.
    4. Heli K - Purnin Timangi / 88p.
    5. Latu - Makovyj / 88p.
    6. Susi - NLE Metsänhelmi / 88p.
    7. Alyna R. - Unelmista Ikuisuuteen / 83p.
    8. Juco - Råna-Peter Betala JOBB / 82p.
    9. Heli K - Kuunkajo / 79p.
    10. Pierre - Hetekka / 71p.
    11. Susi - Vellamo / 66p.
    12. Unte - Duren Dreun / 63p.
    13. Latu - Ryzij Strast / 61p.
    14. Tinúvel - Hirttivaaran Kultakukka / 58p.
    15. Juco - Blomholm Agnes / 58p.
    16. Pierre - Barleda / 53p.
    17. Alyna R. - Vilori / 51p.
    18. Alyna R. - Kaikki Kaunis Katoaa / 48p.
    19. Alyna R. - Totuus Tulevaisuudesta / 40p.
    20. Essi - Ilon-Ajatus / 39p.
    21. Essi - Eleasar / 37p.
    22. Latu - Matryoshka / 37p.
    23. taffel - Excalibur / 36p.
    24. Susi - Räyhänhenki / 35p.
    25. Heli K - O.R.Sonetti / 27p.
    26. Juco - Fjäll Tagge / 24p.
    27. Heli K - Kekan Tosiroihu / 22p.
    28. Heidi N - Valitus / 20p.
    29. Latu - Crowell Radon / 20p.
    30. Pierre - Dylannat / 19p.
    31. Susi - NLE Kirottu Vauhti / 15p.
    32. vrieng. - Pikku Raamikas / 12p.
    33. Juco - Lieman / 7p.
    34. Hanne - Elliott / 4p.
    35. Pierre - Välkkeen Pirra / 4p.
    36. Essi - Iki-Alli / 1p.
    
    
    
    5. Veto (34 osallistujaa)
    1. Essi - Eleasar / 345m.
    2. Heli K - Kuunkajo / 339m.
    3. Susi - NLE Metsänhelmi / 327m.
    4. Pierre - Hetekka / 317m.
    5. Pierre - Fokker / 316m.
    6. Juco - Blomholm Agnes / 310m.
    7. Pierre - Radioactive / 289m.
    8. Tinúvel - Hirttivaaran Hopeakukka / 273m.
    9. Heli K - Purnin Timangi / 254m.
    10. Essi - Ilon-Ajatus / 237m.
    11. Essi - Iki-Alli / 229m.
    12. Pierre - Jäksteri / 225m.
    13. Tinúvel - Hirttivaaran Kultakukka / 221m.
    14. Juco - Lieman / 205m.
    15. Alyna R. - Vilori / 203m.
    16. Juco - Råna-Peter Betala JOBB / 181m.
    17. Heidi N - Valitus / 169m.
    18. Juco - Fjäll Tagge / 169m.
    19. Latu - Ryzij Strast / 165m.
    20. Latu - Matryoshka / 155m.
    21. Heli K - Kekan Tosiroihu / 146m.
    22. Alyna R. - Totuus Tulevaisuudesta / 129m.
    23. Tinúvel - Tellervo / 122m.
    24. Essi - Iki-Adalmiina / 111m.
    25. Latu - Crowell Radon / 106m.
    26. Heli K - Kekan Tosirakkaus / 101m.
    27. Susi - NLE Kirottu Vauhti / 96m.
    28. Tinúvel - Izabella 5594 / 93m.
    29. Susi - Vellamo / 93m.
    30. Susi - Räyhänhenki / 92m.
    31. Latu - Makovyj / 62m.
    32. Alyna R. - Kaikki Kaunis Katoaa / 41m.
    33. Alyna R. - Unelmista Ikuisuuteen / 13m.
    34. Hanne - Elliott / 7m.
    
    
    
    6. Juoksukoe (26 osallistujaa)
    1. Juco - Blomholm Agnes / 5p.
    2. Juco - Fjäll Tagge / 5p.
    3. Juco - Råna-Peter Betala JOBB / 5p.
    4. Tinúvel - Hirttivaaran Kultakukka / 5p.
    5. Pierre - Fokker / 5p.
    6. Susi - Räyhänhenki / 4p.
    7. Susi - Vellamo / 4p.
    8. Alyna R. - Kaikki Kaunis Katoaa / 4p.
    9. Pierre - Murkula / 4p.
    10. Susi - NLE Metsänhelmi / 4p.
    11. Alyna R. - Totuus Tulevaisuudesta / 3p.
    12. Pierre - Välkkeen Pirra / 3p.
    13. Tinúvel - Tellervo / 3p.
    14. Heidi N - Valitus / 3p.
    15. Essi - Eleasar / 3p.
    16. Alyna R. - Vilori / 3p.
    17. Pierre - Jäksteri / 3p.
    18. Latu - Antikvarkki / 2p.
    19. Tinúvel - Hirttivaaran Kostotyö / 2p.
    20. Essi - Ilon-Ajatus / 2p.
    21. Juco - Lieman / 1p.
    22. Essi - Iki-Adalmiina / 1p.
    23. Essi - Iki-Alli / 1p.
    24. Susi - NLE Kirottu Vauhti / 1p.
    25. Alyna R. - Unelmista Ikuisuuteen / 1p.
    26. Tinúvel - Hirttivaaran Hopeakukka / 1p.
    
    
    
    7. Käyntikoe (27 osallistujaa)
    1. Essi - Iki-Adalmiina / 6p.
    2. Susi - NLE Metsänhelmi / 6p.
    3. Alyna R. - Totuus Tulevaisuudesta / 6p.
    4. Tinúvel - Tellervo / 6p.
    5. Juco - Råna-Peter Betala JOBB / 6p.
    6. Tinúvel - Hirttivaaran Hopeakukka / 6p.
    7. Juco - Blomholm Agnes / 5p.
    8. Pierre - Välkkeen Pirra / 5p.
    9. Essi - Eleasar / 5p.
    10. Juco - Fjäll Tagge / 5p.
    11. Pierre - Fokker / 5p.
    12. Hanne - Elliott / 5p.
    13. Essi - Ilon-Ajatus / 4p.
    14. Susi - Vellamo / 4p.
    15. Juco - Lieman / 4p.
    16. Pierre - Jäksteri / 4p.
    17. Tinúvel - Hirttivaaran Kultakukka / 3p.
    18. Pierre - Murkula / 3p.
    19. Latu - Antikvarkki / 3p.
    20. Heidi N - Valitus / 2p.
    21. Tinúvel - Hirttivaaran Kostotyö / 2p.
    22. Alyna R. - Unelmista Ikuisuuteen / 2p.
    23. Susi - NLE Kirottu Vauhti / 2p.
    24. Alyna R. - Vilori / 2p.
    25. Alyna R. - Kaikki Kaunis Katoaa / 1p.
    26. Essi - Iki-Alli / 1p.
    27. Susi - Räyhänhenki / 1p.