TYH'n alaiset työhevoskilpailut 10.09.2013
  • Kilpailupäivä / VIP: 10.09.2013 / 06.09.2013 klo 18.00
  • Järjestyspaikka: Kadotetut Suomenhevoset
  • Vastuuhenkilö: Pierre

  • Luokkiin otetaan 40 osallistujaa, yhdeltä ohjastajalta max. 4 hevosta/luokka
  • Yksi hevonen saa osallistua kaikkiin luokkiin (joihin se on oikeutettu), hevonen kerran yhteen luokkaan
  • Luokissa startanneiden hevosten tulee olla vähintään 4-vuotiaita
    (Lukuunottamatta juoksukoetta, jossa hevosen pitää olla vähintään 3v, sekä tottelevaisuusluokkaa, jossa hevosen pitää olla 1-4v - tottelevaisuusluokkaan osallistuva hevonen ei saa osallistua kilpailun muihin luokkiin)

  • Osallistuminen vastuuhenkilön sähköpostiin otsikolla tyh28-32 (tai tyh29), muodossa

    Luokka/luokat [rivinvaihto] Ohjastaja - Hevonen (ei seuraa, VRL- tai VH-tunnuksia osallistumiseen!)

    Luokat
    1. Tottelevaisuus (max. 100p.)
    2. Käyttöajo (max. 150p.)
    3. Metsäajo (max. 50p.)
    4. Kyntö (max. 100p.)
    5. Veto (max. 350m.)
    6. Juoksukoe (max. 5p.)
    7. Käyntikoe (max. 6p.)

    Osallistujat
    1. Tottelevaisuus (06 osallistujaa)
    1. Latu - Moth Couture Inc / 55p.
    2. Latu - Gospodin VEC / 38p.
    3. Heli K - Purnin Kuumotus / 37p.
    4. Latu - Sergeant Drama / 37p.
    5. Pierre - Joopajoo K / 12p.
    6. Pierre - Välkähdys K / 6p.
    
    
    
    2. Käyttöajo (35 osallistujaa)
    1. Pierre - Hetekka / 139p.
    2. Latu - Ryzij Strast / 136p.
    3. Latu - Makovyj / 133p.
    4. Tinúvel - DD Lunatic / 133p.
    5. Essi - Iki-Adalmiina / 128p.
    6. Essi - Iki-Alli / 123p.
    7. Heli K - Kekan Tosirakkaus / 122p.
    8. Lokki - Fiktion Veijar / 120p.
    9. Tinúvel - MUS Blanche-Neige / 118p.
    10. Heli K - Purnin Välke / 112p.
    11. Susi - Vellamo / 110p.
    12. Susi - NLE Metsänhelmi / 110p.
    13. Essi - Eleasar / 107p.
    14. Susi - Räyhänhenki / 96p.
    15. Susi - NLE Kirottu Vauhti / 84p.
    16. Juco - Råna-Peter Betala JOBB / 79p.
    17. vrieng. - Så Småningom SWE / 66p.
    18. Alyna R. - Unelmista Ikuisuuteen / 64p.
    19. Latu - Matryoshka / 60p.
    20. Juco - Fjäll Tagge / 59p.
    21. Heli K - Wimmoisa / 58p.
    22. Juco - Blomholm Agnes / 51p.
    23. vrieng. - Pikku Raamikas / 46p.
    24. Heidi N - Valitus / 44p.
    25. Tinúvel - DD Lunar Eclipse / 28p.
    26. Alyna R. - Kaikki Kaunis Katoaa / 23p.
    27. Pierre - Dylannat / 21p.
    28. Alyna R. - Vilori / 16p.
    29. Alyna R. - Totuus Tulevaisuudesta / 16p.
    30. Latu - Crowell Radon / 15p.
    31. Pierre - Barleda / 14p.
    32. Tinúvel - Izabella 5594 / 10p.
    33. Essi - Ilon-Ajatus / 6p.
    34. Pierre - Välkkeen Pirra / 5p.
    35. Juco - Lieman / 1p.
    
    
    
    3. Metsäajo (38 osallistujaa)
    1. Lokki - Fiktion Veijar / 50p.
    2. Juco - Blomholm Agnes / 49p.
    3. Tinúvel - MUS Blanche-Neige / 49p.
    4. Tinúvel - DD Lunar Eclipse / 48p.
    5. Latu - Ryzij Strast / 47p.
    6. Juco - Råna-Peter Betala JOBB / 46p.
    7. Alyna R. - Unelmista Ikuisuuteen / 46p.
    8. Essi - Eleasar / 43p.
    9. vrieng. - Pikku Raamikas / 42p.
    10. Alyna R. - Totuus Tulevaisuudesta / 39p.
    11. Pierre - Rammstein / 38p.
    12. vrieng. - Så Småningom SWE / 38p.
    13. Hanne - Elliott / 37p.
    14. Susi - Vellamo / 36p.
    15. Heli K - Kuunkajo / 35p.
    16. Heidi N - Valitus / 33p.
    17. Latu - Matryoshka / 32p.
    18. Susi - NLE Kirottu Vauhti / 28p.
    19. Essi - Ilon-Ajatus / 27p.
    20. Latu - Crowell Radon / 24p.
    21. Heli K - Purnin Timangi / 20p.
    22. Latu - Makovyj / 19p.
    23. Essi - Iki-Adalmiina / 16p.
    24. Juco - Fjäll Tagge / 14p.
    25. Alyna R. - Vilori / 13p.
    26. Susi - Räyhänhenki / 12p.
    27. Alyna R. - Kaikki Kaunis Katoaa / 11p.
    28. Pierre - Radioactive / 10p.
    29. Essi - Iki-Alli / 8p.
    30. Juco - Lieman / 7p.
    31. taffel - Excalibur / 7p.
    32. Tinúvel - Izabella 5594 / 6p.
    33. Tinúvel - DD Lunatic / 6p.
    34. Pierre - Murkula / 5p.
    35. Susi - NLE Metsänhelmi / 3p.
    36. Pierre - Blahawk / 2p.
    37. Heli K - Kekan Tosiroihu / 2p.
    38. Heli K - O.R.Sonetti / 0p.
    
    
    
    4. Kyntö (36 osallistujaa)
    1. Susi - Vellamo / 99p.
    2. Latu - Makovyj / 96p.
    3. Pierre - Barleda / 95p.
    4. Latu - Crowell Radon / 92p.
    5. Pierre - Välkkeen Pirra / 85p.
    6. Essi - Iki-Alli / 83p.
    7. Juco - Blomholm Agnes / 71p.
    8. Susi - NLE Metsänhelmi / 62p.
    9. Alyna R. - Totuus Tulevaisuudesta / 59p.
    10. taffel - Excalibur / 56p.
    11. Juco - Fjäll Tagge / 54p.
    12. Juco - Lieman / 54p.
    13. Latu - Ryzij Strast / 53p.
    14. Pierre - Dylannat / 52p.
    15. Essi - Iki-Adalmiina / 51p.
    16. Susi - NLE Kirottu Vauhti / 49p.
    17. Alyna R. - Vilori / 47p.
    18. Pierre - Hetekka / 42p.
    19. Tinúvel - Hirttivaaran Kultakukka / 40p.
    20. vrieng. - Så Småningom SWE / 40p.
    21. Heidi N - Valitus / 39p.
    22. Essi - Eleasar / 39p.
    23. Heli K - Kekan Tosiroihu / 38p.
    24. Hanne - Elliott / 31p.
    25. Susi - Räyhänhenki / 31p.
    26. Alyna R. - Kaikki Kaunis Katoaa / 29p.
    27. Juco - Råna-Peter Betala JOBB / 25p.
    28. Heli K - Kuunkajo / 22p.
    29. Heli K - Purnin Timangi / 18p.
    30. Tinúvel - Izabella 5594 / 15p.
    31. Essi - Ilon-Ajatus / 5p.
    32. Unte - Duren Dreun / 5p.
    33. Heli K - O.R.Sonetti / 1p.
    34. vrieng. - Pikku Raamikas / 1p.
    35. Latu - Matryoshka / 1p.
    36. Alyna R. - Unelmista Ikuisuuteen / 1p.
    
    
    
    5. Veto (34 osallistujaa)
    1. Pierre - Fokker / 338m.
    2. Latu - Crowell Radon / 335m.
    3. Tinúvel - Tellervo / 326m.
    4. Susi - Räyhänhenki / 326m.
    5. Essi - Iki-Alli / 326m.
    6. Essi - Iki-Adalmiina / 322m.
    7. Pierre - Hetekka / 318m.
    8. Pierre - Radioactive / 317m.
    9. Juco - Råna-Peter Betala JOBB / 315m.
    10. Latu - Makovyj / 291m.
    11. Latu - Ryzij Strast / 284m.
    12. Tinúvel - Hirttivaaran Hopeakukka / 272m.
    13. Hanne - Elliott / 246m.
    14. Heli K - Purnin Timangi / 240m.
    15. Susi - NLE Metsänhelmi / 228m.
    16. Juco - Fjäll Tagge / 223m.
    17. Alyna R. - Totuus Tulevaisuudesta / 196m.
    18. Juco - Blomholm Agnes / 195m.
    19. Juco - Lieman / 166m.
    20. Alyna R. - Unelmista Ikuisuuteen / 147m.
    21. Heli K - Kekan Tosirakkaus / 115m.
    22. Tinúvel - Izabella 5594 / 112m.
    23. Latu - Matryoshka / 107m.
    24. Tinúvel - Hirttivaaran Kultakukka / 106m.
    25. Pierre - Jäksteri / 98m.
    26. Susi - Vellamo / 82m.
    27. Essi - Eleasar / 76m.
    28. Heidi N - Valitus / 47m.
    29. Susi - NLE Kirottu Vauhti / 41m.
    30. Heli K - Kuunkajo / 33m.
    31. Alyna R. - Kaikki Kaunis Katoaa / 32m.
    32. Heli K - Kekan Tosiroihu / 21m.
    33. Essi - Ilon-Ajatus / 14m.
    34. Alyna R. - Vilori / 13m.
    
    
    
    6. Juoksukoe (26 osallistujaa)
    1. Juco - Lieman / 5p.
    2. Juco - Råna-Peter Betala JOBB / 5p.
    3. Essi - Iki-Alli / 5p.
    4. Essi - Iki-Adalmiina / 5p.
    5. Alyna R. - Totuus Tulevaisuudesta / 4p.
    6. Tinúvel - Hirttivaaran Kultakukka / 4p.
    7. Alyna R. - Unelmista Ikuisuuteen / 4p.
    8. Tinúvel - Hirttivaaran Hopeakukka / 4p.
    9. Latu - Antikvarkki / 3p.
    10. Heidi N - Valitus / 3p.
    11. Susi - Vellamo / 2p.
    12. Pierre - Murkula / 2p.
    13. Susi - NLE Kirottu Vauhti / 2p.
    14. Pierre - Fokker / 2p.
    15. Alyna R. - Vilori / 1p.
    16. Susi - NLE Metsänhelmi / 1p.
    17. Essi - Ilon-Ajatus / 1p.
    18. Juco - Blomholm Agnes / 1p.
    19. Pierre - Välkkeen Pirra / 1p.
    20. Tinúvel - Hirttivaaran Kostotyö / 1p.
    21. Tinúvel - Tellervo / 1p.
    22. Alyna R. - Kaikki Kaunis Katoaa / 1p.
    23. Pierre - Jäksteri / 1p.
    24. Susi - Räyhänhenki / 1p.
    25. Juco - Fjäll Tagge / 1p.
    26. Essi - Eleasar / 1p.
    
    
    
    7. Käyntikoe (27 osallistujaa)
    1. Juco - Lieman / 6p.
    2. Latu - Antikvarkki / 6p.
    3. Susi - Räyhänhenki / 6p.
    4. Heidi N - Valitus / 5p.
    5. Susi - Vellamo / 5p.
    6. Essi - Iki-Adalmiina / 4p.
    7. Essi - Iki-Alli / 4p.
    8. Tinúvel - Hirttivaaran Hopeakukka / 4p.
    9. Juco - Råna-Peter Betala JOBB / 4p.
    10. Pierre - Fokker / 3p.
    11. Essi - Eleasar / 3p.
    12. Alyna R. - Vilori / 3p.
    13. Alyna R. - Kaikki Kaunis Katoaa / 3p.
    14. Tinúvel - Tellervo / 3p.
    15. Hanne - Elliott / 3p.
    16. Tinúvel - Hirttivaaran Kostotyö / 2p.
    17. Alyna R. - Unelmista Ikuisuuteen / 2p.
    18. Susi - NLE Metsänhelmi / 2p.
    19. Juco - Blomholm Agnes / 2p.
    20. Essi - Ilon-Ajatus / 2p.
    21. Pierre - Murkula / 1p.
    22. Alyna R. - Totuus Tulevaisuudesta / 1p.
    23. Juco - Fjäll Tagge / 1p.
    24. Pierre - Jäksteri / 1p.
    25. Susi - NLE Kirottu Vauhti / 1p.
    26. Pierre - Välkkeen Pirra / 1p.
    27. Tinúvel - Hirttivaaran Kultakukka / 1p.