TYH'n alaiset työhevoskilpailut 11.09.2013
  • Kilpailupäivä / VIP: 11.09.2013 / 06.09.2013 klo 18.00
  • Järjestyspaikka: Kadotetut Suomenhevoset
  • Vastuuhenkilö: Pierre

  • Luokkiin otetaan 40 osallistujaa, yhdeltä ohjastajalta max. 4 hevosta/luokka
  • Yksi hevonen saa osallistua kaikkiin luokkiin (joihin se on oikeutettu), hevonen kerran yhteen luokkaan
  • Luokissa startanneiden hevosten tulee olla vähintään 4-vuotiaita
    (Lukuunottamatta juoksukoetta, jossa hevosen pitää olla vähintään 3v, sekä tottelevaisuusluokkaa, jossa hevosen pitää olla 1-4v - tottelevaisuusluokkaan osallistuva hevonen ei saa osallistua kilpailun muihin luokkiin)

  • Osallistuminen vastuuhenkilön sähköpostiin otsikolla tyh28-32 (tai tyh30), muodossa

    Luokka/luokat [rivinvaihto] Ohjastaja - Hevonen (ei seuraa, VRL- tai VH-tunnuksia osallistumiseen!)

    Luokat
    1. Tottelevaisuus (max. 100p.)
    2. Käyttöajo (max. 150p.)
    3. Metsäajo (max. 50p.)
    4. Kyntö (max. 100p.)
    5. Veto (max. 350m.)
    6. Juoksukoe (max. 5p.)
    7. Käyntikoe (max. 6p.)

    Osallistujat
    1. Tottelevaisuus (06 osallistujaa)
    1. Pierre - Joopajoo K / 94p.
    2. Latu - Gospodin VEC / 82p.
    3. Heli K - Purnin Kuumotus / 79p.
    4. Latu - Sergeant Drama / 78p.
    5. Latu - Moth Couture Inc / 61p.
    6. Pierre - Välkähdys K / 36p.
    
    
    
    2. Käyttöajo (35 osallistujaa)
    1. Tinúvel - DD Lunatic / 143p.
    2. vrieng. - Pikku Raamikas / 138p.
    3. Latu - Crowell Radon / 131p.
    4. Juco - Råna-Peter Betala JOBB / 118p.
    5. Pierre - Välkkeen Pirra / 115p.
    6. Tinúvel - MUS Blanche-Neige / 113p.
    7. Tinúvel - DD Lunar Eclipse / 109p.
    8. Essi - Iki-Alli / 104p.
    9. Juco - Lieman / 100p.
    10. Alyna R. - Unelmista Ikuisuuteen / 98p.
    11. Susi - NLE Kirottu Vauhti / 94p.
    12. Pierre - Dylannat / 93p.
    13. Alyna R. - Totuus Tulevaisuudesta / 93p.
    14. Heli K - Wimmoisa / 92p.
    15. Susi - Räyhänhenki / 90p.
    16. Heli K - Purnin Välke / 86p.
    17. Pierre - Hetekka / 83p.
    18. Alyna R. - Kaikki Kaunis Katoaa / 77p.
    19. Susi - Vellamo / 70p.
    20. Latu - Makovyj / 66p.
    21. Lokki - Fiktion Veijar / 65p.
    22. Essi - Iki-Adalmiina / 63p.
    23. vrieng. - Så Småningom SWE / 60p.
    24. Essi - Ilon-Ajatus / 57p.
    25. Heli K - Kekan Tosirakkaus / 53p.
    26. Juco - Blomholm Agnes / 38p.
    27. Tinúvel - Izabella 5594 / 38p.
    28. Latu - Ryzij Strast / 36p.
    29. Susi - NLE Metsänhelmi / 36p.
    30. Heidi N - Valitus / 34p.
    31. Alyna R. - Vilori / 29p.
    32. Juco - Fjäll Tagge / 28p.
    33. Latu - Matryoshka / 27p.
    34. Essi - Eleasar / 19p.
    35. Pierre - Barleda / 5p.
    
    
    
    3. Metsäajo (38 osallistujaa)
    1. vrieng. - Pikku Raamikas / 47p.
    2. Lokki - Fiktion Veijar / 45p.
    3. Heli K - O.R.Sonetti / 45p.
    4. Juco - Lieman / 41p.
    5. Heli K - Kuunkajo / 41p.
    6. Alyna R. - Kaikki Kaunis Katoaa / 40p.
    7. Susi - NLE Kirottu Vauhti / 38p.
    8. Susi - Vellamo / 38p.
    9. Juco - Råna-Peter Betala JOBB / 37p.
    10. Juco - Blomholm Agnes / 36p.
    11. Heli K - Kekan Tosiroihu / 34p.
    12. Tinúvel - DD Lunatic / 33p.
    13. Pierre - Rammstein / 33p.
    14. Latu - Crowell Radon / 32p.
    15. Latu - Matryoshka / 31p.
    16. Juco - Fjäll Tagge / 31p.
    17. Tinúvel - MUS Blanche-Neige / 27p.
    18. taffel - Excalibur / 26p.
    19. Essi - Ilon-Ajatus / 25p.
    20. Hanne - Elliott / 21p.
    21. Latu - Ryzij Strast / 20p.
    22. Tinúvel - Izabella 5594 / 19p.
    23. Heidi N - Valitus / 19p.
    24. Pierre - Blahawk / 19p.
    25. Heli K - Purnin Timangi / 15p.
    26. Alyna R. - Totuus Tulevaisuudesta / 12p.
    27. Alyna R. - Vilori / 11p.
    28. Tinúvel - DD Lunar Eclipse / 9p.
    29. vrieng. - Så Småningom SWE / 7p.
    30. Pierre - Radioactive / 7p.
    31. Essi - Iki-Adalmiina / 6p.
    32. Essi - Iki-Alli / 5p.
    33. Pierre - Murkula / 5p.
    34. Essi - Eleasar / 3p.
    35. Susi - NLE Metsänhelmi / 3p.
    36. Susi - Räyhänhenki / 3p.
    37. Alyna R. - Unelmista Ikuisuuteen / 3p.
    38. Latu - Makovyj / 1p.
    
    
    
    4. Kyntö (36 osallistujaa)
    1. Juco - Lieman / 90p.
    2. Pierre - Barleda / 90p.
    3. Essi - Eleasar / 90p.
    4. Heli K - Kuunkajo / 90p.
    5. Essi - Ilon-Ajatus / 89p.
    6. taffel - Excalibur / 85p.
    7. Heli K - Kekan Tosiroihu / 76p.
    8. Susi - NLE Metsänhelmi / 76p.
    9. Heidi N - Valitus / 74p.
    10. vrieng. - Så Småningom SWE / 73p.
    11. Latu - Makovyj / 69p.
    12. Susi - NLE Kirottu Vauhti / 68p.
    13. Alyna R. - Unelmista Ikuisuuteen / 66p.
    14. Essi - Iki-Adalmiina / 65p.
    15. Hanne - Elliott / 63p.
    16. Juco - Fjäll Tagge / 62p.
    17. Heli K - Purnin Timangi / 60p.
    18. Alyna R. - Kaikki Kaunis Katoaa / 59p.
    19. Unte - Duren Dreun / 58p.
    20. Susi - Räyhänhenki / 58p.
    21. vrieng. - Pikku Raamikas / 57p.
    22. Susi - Vellamo / 57p.
    23. Latu - Crowell Radon / 56p.
    24. Juco - Råna-Peter Betala JOBB / 56p.
    25. Alyna R. - Vilori / 51p.
    26. Essi - Iki-Alli / 51p.
    27. Tinúvel - Hirttivaaran Kultakukka / 50p.
    28. Tinúvel - Izabella 5594 / 47p.
    29. Alyna R. - Totuus Tulevaisuudesta / 41p.
    30. Latu - Ryzij Strast / 40p.
    31. Pierre - Hetekka / 37p.
    32. Pierre - Dylannat / 32p.
    33. Pierre - Välkkeen Pirra / 21p.
    34. Heli K - O.R.Sonetti / 11p.
    35. Latu - Matryoshka / 5p.
    36. Juco - Blomholm Agnes / 2p.
    
    
    
    5. Veto (34 osallistujaa)
    1. Heli K - Kekan Tosiroihu / 316m.
    2. Latu - Ryzij Strast / 303m.
    3. Pierre - Radioactive / 298m.
    4. Heidi N - Valitus / 291m.
    5. Juco - Fjäll Tagge / 281m.
    6. Latu - Makovyj / 270m.
    7. Pierre - Fokker / 244m.
    8. Pierre - Jäksteri / 231m.
    9. Pierre - Hetekka / 223m.
    10. Juco - Blomholm Agnes / 221m.
    11. Alyna R. - Unelmista Ikuisuuteen / 213m.
    12. Juco - Råna-Peter Betala JOBB / 209m.
    13. Juco - Lieman / 209m.
    14. Latu - Matryoshka / 187m.
    15. Hanne - Elliott / 173m.
    16. Heli K - Kuunkajo / 162m.
    17. Latu - Crowell Radon / 160m.
    18. Essi - Iki-Adalmiina / 157m.
    19. Essi - Eleasar / 154m.
    20. Tinúvel - Hirttivaaran Hopeakukka / 153m.
    21. Alyna R. - Totuus Tulevaisuudesta / 143m.
    22. Susi - NLE Kirottu Vauhti / 142m.
    23. Tinúvel - Hirttivaaran Kultakukka / 138m.
    24. Heli K - Purnin Timangi / 135m.
    25. Susi - Vellamo / 126m.
    26. Susi - NLE Metsänhelmi / 105m.
    27. Essi - Iki-Alli / 100m.
    28. Tinúvel - Tellervo / 80m.
    29. Alyna R. - Vilori / 63m.
    30. Alyna R. - Kaikki Kaunis Katoaa / 57m.
    31. Essi - Ilon-Ajatus / 54m.
    32. Heli K - Kekan Tosirakkaus / 29m.
    33. Tinúvel - Izabella 5594 / 23m.
    34. Susi - Räyhänhenki / 4m.
    
    
    
    6. Juoksukoe (26 osallistujaa)
    1. Alyna R. - Vilori / 5p.
    2. Pierre - Välkkeen Pirra / 5p.
    3. Susi - Vellamo / 5p.
    4. Tinúvel - Hirttivaaran Kultakukka / 5p.
    5. Alyna R. - Kaikki Kaunis Katoaa / 4p.
    6. Pierre - Fokker / 4p.
    7. Juco - Råna-Peter Betala JOBB / 4p.
    8. Essi - Ilon-Ajatus / 4p.
    9. Latu - Antikvarkki / 4p.
    10. Alyna R. - Totuus Tulevaisuudesta / 4p.
    11. Alyna R. - Unelmista Ikuisuuteen / 4p.
    12. Susi - NLE Metsänhelmi / 3p.
    13. Pierre - Murkula / 3p.
    14. Pierre - Jäksteri / 3p.
    15. Heidi N - Valitus / 3p.
    16. Tinúvel - Tellervo / 3p.
    17. Juco - Lieman / 3p.
    18. Essi - Eleasar / 2p.
    19. Juco - Fjäll Tagge / 2p.
    20. Susi - Räyhänhenki / 2p.
    21. Essi - Iki-Adalmiina / 2p.
    22. Tinúvel - Hirttivaaran Kostotyö / 2p.
    23. Tinúvel - Hirttivaaran Hopeakukka / 1p.
    24. Susi - NLE Kirottu Vauhti / 1p.
    25. Essi - Iki-Alli / 1p.
    26. Juco - Blomholm Agnes / 1p.
    
    
    
    7. Käyntikoe (27 osallistujaa)
    1. Tinúvel - Hirttivaaran Kostotyö / 5p.
    2. Essi - Ilon-Ajatus / 5p.
    3. Essi - Iki-Adalmiina / 5p.
    4. Juco - Fjäll Tagge / 5p.
    5. Hanne - Elliott / 5p.
    6. Heidi N - Valitus / 5p.
    7. Pierre - Fokker / 4p.
    8. Pierre - Välkkeen Pirra / 3p.
    9. Alyna R. - Unelmista Ikuisuuteen / 3p.
    10. Alyna R. - Totuus Tulevaisuudesta / 2p.
    11. Essi - Iki-Alli / 2p.
    12. Susi - Räyhänhenki / 2p.
    13. Pierre - Jäksteri / 2p.
    14. Essi - Eleasar / 2p.
    15. Pierre - Murkula / 2p.
    16. Tinúvel - Hirttivaaran Hopeakukka / 2p.
    17. Alyna R. - Vilori / 1p.
    18. Latu - Antikvarkki / 1p.
    19. Alyna R. - Kaikki Kaunis Katoaa / 1p.
    20. Susi - NLE Kirottu Vauhti / 1p.
    21. Tinúvel - Tellervo / 1p.
    22. Susi - Vellamo / 1p.
    23. Tinúvel - Hirttivaaran Kultakukka / 0p.
    24. Juco - Råna-Peter Betala JOBB / 0p.
    25. Susi - NLE Metsänhelmi / 0p.
    26. Juco - Lieman / 0p.
    27. Juco - Blomholm Agnes / 0p.