TYH:n alaiset työhevoskilpailut 13.04.2014
  • Kilpailupäivä / VIP: 13.04.2014 / 05.04.2014 klo 18.00
  • Järjestyspaikka: Kadotetut Suomenhevoset
  • Vastuuhenkilö: Pierre (TYH-0002)

  • Luokkiin otetaan 20 osallistujaa, yhdeltä ohjastajalta max. 2 valjakkoa/luokka
  • Yksi hevonen saa osallistua kaikkiin luokkiin, joihin se on oikeutettu (luokkaohjeet)
  • Yksi hevonen vain kerran yhteen luokkaan
  • Luokissa startanneiden hevosten tulee olla vähintään 4-vuotiaita
    (Lukuunottamatta juoksukoetta, jossa hevosen pitää olla vähintään 3v, sekä tottelevaisuusluokkaa, jossa hevosen pitää olla 1-4v - tottelevaisuusluokkaan osallistuva hevonen ei saa osallistua kilpailun muihin luokkiin)

  • Osallistuminen vastuuhenkilön sähköpostiin otsikolla tyh43-47 (tai tyh47), muodossa

    Yksilöluokat: Luokka/luokat [rivinvaihto] Ohjastaja (TYH-tunnus) - Hevonen
    Pariluokat: Luokka/luokat [rivinvaihto] Ohjasta (TYH-tunnus) - Hevonen & Hevonen
    (TYH-tunnus pakollinen. Ei seuraa, VRL- tai VH-tunnuksia osallistumiseen!)

    Luokat
    1. Tottelevaisuus
    2. Käyttöajo
    3. Metsäajo
    4. Kyntö
    5. Parikyntö
    6. Veto
    7. Parivaljakkoveto
    8. Juoksukoe
    9. Käyntikoe

    Osallistujat
    1. Tottelevaisuus (8 osallistujaa)
    1. kati (TYH-0021) - Ramya Grantie
    2. Nanna L. (TYH-0012) - Verji 
    3. Kim (TYH-0018) - Fake Odilbart
    4. Pierre (TYH-0002) - Visterin Koherenttu
    5. kati (TYH-0021) - Tenacious Hellere
    6. Mariella (TYH-0008) - Ruska K
    7. Pierre (TYH-0002) - Snillin Tornihuhu
    8. Meeri N. (TYH-0035) - Polka Snilli
    
    
    
    
    2. Käyttöajo (16 osallistujaa)
    1. Kim (TYH-0018) - Osito de Peluche 
    2. Sachiyo (TYH-0039) - Hopian Hurmaus
    3. kati (TYH-0021) - Digitális Purpúrea 
    4. Soarin (TYH-0023) - Svendborg Myrna 
    5. Laura K. (TYH-0007) - Koistilan Viimos
    6. Mila (TYH-0013) - L'embrasement Marc
    7. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Taiga
    8. wishmaster (TYH-0025) - Emmylou
    9. Soarin (TYH-0023) - Toftum Åshild
    10. Pierre (TYH-0002) - SH Ilon-Tähti
    11. wishmaster (TYH-0025) - Saeregan Snefsnug
    12. Mariella (TYH-0008) - Alma
    13. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Yökiitäjä
    14. kati (TYH-0021) - English Girl
    15. Pierre (TYH-0002) - Vesililja
    16. Ros (TYH-0031) - Blonde Q
    
    
    
    
    3. Metsäajo (17 osallistujaa)
    1. Sachiyo (TYH-0039) - Hopian Hurmaus 
    2. Mariella (TYH-0008) - Alma 
    3. mibula (TYH-0038) - Hardyhey Hallow 
    4. kati (TYH-0021) - English Girl 
    5. Soarin (TYH-0023) - Haftvel Reignar
    6. Hanne (TYH-0017) - Elliott
    7. mibula (TYH-0038) - Hippy Hooch
    8. Pierre (TYH-0002) - Murkula
    9. kati (TYH-0021) - Digitális Purpúrea
    10. wishmaster (TYH-0025) - Mase Kadett
    11. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Killermo
    12. Pierre (TYH-0002) - Boevoï Klitch
    13. Ros (TYH-0031) - Blonde Q
    14. Soarin (TYH-0023) - Kephirm Yddlis
    15. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Taikuri
    16. wishmaster (TYH-0025) - Exactly Inca
    17. Kim (TYH-0018) - Osito de Peluche
    
    
    
    
    4. Kyntö (14 osallistujaa)
    1. kati (TYH-0021) - Torn Derek 
    2. Sachiyo (TYH-0039) - Hopian Hurmaus
    3. Pierre (TYH-0002) - Rammstein 
    4. Pierre (TYH-0002) - Blahawk
    5. Soarin (TYH-0023) - Toftum Åshild
    6. kati (TYH-0021) - Branta Bernicla
    7. Meeri N. (TYH-0035) - Blanceflour
    8. Soarin (TYH-0023) - Svendborg Myrna
    9. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Herttuatar
    10. Kim (TYH-0018) - Osito de Peluche
    11. Mariella (TYH-0008) - Alma
    12. Ros (TYH-0031) - Blonde Q
    13. wishmaster (TYH-0025) - Baronessa
    14. wishmaster (TYH-0025) - Aurika Electra
    
    
    
    
    5. Parikyntö (6 osallistujaa)
    1. Soarin (TYH-0023) - Toftum Åshild & Kephirm Yddlis 
    2. Pierre (TYH-0002) - Hetekka & SH Ilon-Tähti 
    3. kati (TYH-0021) - Berecta & Eilinoir
    4. kati (TYH-0021) - Somythone & Murfey's Ax-Ford
    5. Soarin (TYH-0023) - Svendborg Myrna & Haftvel Reignar
    6. Pierre (TYH-0002) - Riiviöiden Myy & Vesililja
    
    
    
    
    6. Veto (14 osallistujaa)
    1. wishmaster (TYH-0025) - You Wish 
    2. Soarin (TYH-0023) - Kephirm Yddlis 
    3. Mariella (TYH-0008) - Alma 
    4. Sachiyo (TYH-0039) - Hopian Hurmaus
    5. Hanne (TYH-0017) - Elliott
    6. Pierre (TYH-0002) - Radioactive
    7. kati (TYH-0021) - Torn Derek
    8. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Killermo
    9. wishmaster (TYH-0025) - Helga
    10. Soarin (TYH-0023) - Haftvel Reignar
    11. Pierre (TYH-0002) - Jäksteri
    12. kati (TYH-0021) - Branta Bernicla
    13. Meeri N. (TYH-0035) - Iki-Väinö
    14. Ros (TYH-0031) - Blonde Q
    
    
    
    
    7. Parivaljakkoveto (6 osallistujaa)
    1. Pierre (TYH-0002) - Radioactive & Boevoï Klitch 
    2. Soarin (TYH-0023) - Toftum Åshild & Kephirm Yddlis 
    3. Pierre (TYH-0002) - Jäksteri & Murkula
    4. kati (TYH-0021) - Somythone & Murfey's Ax-Ford
    5. kati (TYH-0021) - Berecta & Eilinoir
    6. Soarin (TYH-0023) - Svendborg Myrna & Haftvel Reignar
    
    
    
    
    8. Juoksukoe (8 osallistujaa)
    1. Mariella (TYH-0008) - Alma 
    2. Meeri N. (TYH-0035) - Roudan Tulitar 
    3. Meeri N. (TYH-0035) - Aarnivalkea
    4. wishmaster (TYH-0025) - Luonnoksen Ransiina
    5. Pierre (TYH-0002) - Rannikkojannu
    6. wishmaster (TYH-0025) - Luonnoksen Lejanna
    7. Pierre (TYH-0002) - Iki-Veksi
    8. kati (TYH-0021) - Korpi-Pommi
    
    
    
    
    
    9. Käyntikoe (8 osallistujaa)
    1. Hanne (TYH-0017) - Elliott 
    2. wishmaster (TYH-0025) - Hiiska 
    3. Mariella (TYH-0008) - Alma
    4. wishmaster (TYH-0025) - Rikinä
    5. Meeri N. (TYH-0035) - Eevertti I.F.
    6. Pierre (TYH-0002) - Riiviöiden Myy
    7. Pierre (TYH-0002) - Pami-Jimi
    8. Meeri N. (TYH-0035) - Simsalabim I.F.