TYH-cup 10/13 26.10.2013
Cup-sijoitukset tullaan huomioimaan laatuarvosteluissa siten, että yhdestä cup-sijoituksesta saa yhden lisäpisteen ja yhdestä cup-voitosta kaksi lisäpistettä!

  • Kilpailupäivä: 26.10.2013, VIP 23.10.2013 klo 18.00
  • Vastuuhenkilö: Pierre (VRL-10531)
  • Järjestyspaikka: Kadotetut Suomenhevoset, Suomi
  • Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla puolueettomasti arvontakonetta käyttäen

    Rajoitukset
  • Luokkiin otetaan rajattomasti osallistujia
  • 10 hevosta/ohjastaja/luokka
  • Yksi hevonen saa osallistua kaikkiin luokkiin, joihin se on oikeutettu (luokkaohjeet)
  • Yksi hevonen vain kerran yhteen luokkaan

    Osallistuminen
  • Vastuuhenkilön s-postiin, [email protected], otsikoituna TYH-cup 10/13
  • Osallistumiset alla olevassa muodossa:

    Luokka/Luokat [rivinvaihto]
    Ohjastaja - Hevonen

    Ei VRL- tai VH-tunnuksia tai mitään tageja osallistumiseen!

    Luokat
    Luokka 1. Tottelevaisuus (max. 100p, vain 1-4-vuotiaille)
    Luokka 2. Käyttöajo (max. 150p.)
    Luokka 3. Metsäajo (max. 50p.)
    Luokka 4. Kyntö (max. 100p.)
    Luokka 5. Veto (max. 350m)
    Luokka 6. Juoksukoe (max. 5p.)
    Luokka 7. Käyntikoe (max. 6p.)

    Päivitetty klo 11.45, 1.. marraskuuta 2013

    Osallistujat
    Luokka 1, Tottelevaisuus (10 osallistujaa)
    1. Meeri N. - Snillin Tukkijätkä / 83p.
    2. Meeri N. - Snillin Killermo / 80p.
    3. Latu - Moth Couture Inc / 72p.
    4. Latu - Sergeant Drama / 67p.
    5. Pierre - Vesililja / 66p.
    6. Meeri N. - Siro-Parma / 59p.
    7. Pierre - Rémy Ion / 44p.
    8. Pierre - Joopajoo K / 39p.
    9. Latu - Gospodin VEC / 35p.
    10. Pierre - Välkähdys K / 26p.
    
    
    
    
    
    Luokka 2, Käyttöajo (47 osallistujaa)
    1. Papu - Anne of Green Gables / 142p. 
    2. Veera A. - GH's Sirlig / 140p. 
    3. Ros. - Blonde Q / 137p. 
    4. wishmaster - Baronessa / 132p. 
    5. wishmaster - Aurika Electra / 128p. 
    6. Veera A. - Burn Partney / 127p. 
    7. vrieng. - Pikku Raamikas / 122p.
    8. Pierre - Dylannat / 117p.
    9. Meeri N. - Snillin Herttuatar / 111p.
    10. Pierre - Murkula / 104p.
    11. wishmaster - Leiju / 101p.
    12. Veera A. - Minttutee / 95p.
    13. Latu - Ryzij Strast / 92p.
    14. Pierre - Fokker / 91p.
    15. Veera A. - Bystryj Boris / 84p.
    16. Pierre - Jäksteri / 83p.
    17. wishmaster - Rellan Rallatus / 81p.
    18. wishmaster - Kullan Mirkku / 80p.
    19. vrieng. - Så Småningom SWE/ 78p.
    20. Pierre - Blahawk / 76p.
    21. Latu - Matryoshka / 71p.
    22. Veera A. - Maailmanmatkaaja / 69p.
    23. wishmaster - Mielihyvä / 67p.
    24. Latu - Makovyj / 64p.
    25. Meeri N. - Eevertti I.F. / 62p.
    26. Veera A. - Helmipuron Bicabo / 61p.
    27. Veera A. - Golden Noodles / 59p.
    28. Pierre - Kadotettu Sissisotilas / 54p.
    29. wishmaster - Emännän Viljo-Veikko / 53p.
    30. Meeri N. - Aarnivalkea / 52p.
    31. Meeri N. - Makella E.O / 50p.
    32. Latu - Crowell Radon / 49p.
    33. Veera A. - Darragh LAC / 47p.
    34. Meeri N. - Simsalabim I.F. / 47p.
    35. Veera A. - HP Emma Stina / 45p.
    36. Meeri N. - Roudan Tulitar / 44p.
    37. wishmaster - Delicia Elsa / 41p.
    38. Ros. - Helekutti / 41p.
    39. Pierre - Välkkeen Pirra / 38p.
    40. Veera A. - Maeleachlainn / 37p.
    41. wishmaster - Vartsukan Kelpo-Poika / 36p.
    42. Meeri N. - M.L. Leiskaus / 31p.
    43. Meeri N. - Iki-Väinö / 29p.
    44. wishmaster - Exactly Inca / 25p.
    45. Pierre - Barleda / 21p.
    46. Pierre - Hetekka / 18p.
    47. Pierre - Radioactive / 11p.
    
    
    
    
    
    Luokka 3, Metsäajo (48 osallistujaa)
    1. Veera A. - Helmipuron Bicabo / 47p. 
    2. wishmaster - Sådet Mose / 47p. 
    3. Pierre - Jäksteri / 46p. 
    4. Pierre - Rammstein / 44p. 
    5. wishmaster - Mielihyvä / 42p. 
    6. wishmaster - Emmylou / 42p. 
    7. taffel - Excalibur / 40p.
    8. wishmaster - You Wish / 39p.
    9. Pierre - Barleda / 39p.
    10. Pierre - Hetekka / 38p.
    11. Veera A. - Darragh LAC / 37p.
    12. wishmaster - Vartsukan Kelpo-Poika / 37p.
    13. Latu - Makovyj / 35p.
    14. Veera A. - Burn Partney / 35p.
    15. Pierre - Välkkeen Pirra / 33p.
    16. Ros. - Helekutti / 33p.
    17. Latu - Crowell Radon / 31p.
    18. Pierre - Murkula / 31p.
    19. Veera A. - Maeleachlainn / 31p.
    20. Meeri N. - Makella E.O / 30p.
    21. Meeri N. - Eevertti I.F. / 28p.
    22. Veera A. - Golden Noodles / 27p.
    23. Pierre - Fokker / 27p.
    24. Meeri N. - Iki-Väinö / 27p.
    25. Pierre - Blahawk / 27p.
    26. Pierre - Radioactive / 25p.
    27. Meeri N. - Aarnivalkea / 24p.
    28. Veera A. - GH's Sirlig / 24p.
    29. vrieng. - Så Småningom SWE / 22p.
    30. Meeri N. - Simsalabim I.F. / 22p.
    31. wishmaster - Saeregan Snefsnug / 21p.
    32. Pierre - Kadotettu Sissisotilas / 20p.
    33. Latu - Ryzij Strast / 20p.
    34. wishmaster - Mase Kadett / 19p.
    35. wishmaster - Emännän Viljo-Veikko / 19p.
    36. Ros. - Blonde Q / 19p.
    37. Papu - Anne of Green Gables / 18p.
    38. Latu - Matryoshka / 17p.
    39. Veera A. - HP Emma Stina / 17p.
    40. Veera A. - Minttutee / 16p.
    41. Meeri N. - M.L. Leiskaus / 14p.
    42. Veera A. - Bystryj Boris / 13p.
    43. wishmaster - Aurika Electra / 13p.
    44. Meeri N. - Snillin Herttuatar / 11p.
    45. Veera A. - Maailmanmatkaaja / 9p.
    46. wishmaster - Baronessa / 9p.
    47. Meeri N. - Roudan Tulitar / 6p.
    48. vrieng. - Pikku Raamikas / 4p.
    
    
    
    
    
    Luokka 4, Kyntö (48 osallistujaa)
    1. wishmaster - Aurika Electra / 93p.
    2. Meeri N. - Iki-Väinö / 92p.
    3. vrieng. - Så Småningom SWE / 90p.
    4. wishmaster - Emmylou / 88p.
    5. wishmaster - Mielihyvä / 87p.
    6. Pierre - Välkkeen Pirra / 84p.
    7. wishmaster - Vartsukan Kelpo-Poika / 81p.
    8. Veera A. - Maailmanmatkaaja / 80p.
    9. Meeri N. - Snillin Herttuatar / 77p.
    10. Veera A. - Burn Partney / 75p.
    11. Pierre - Jäksteri / 75p.
    12. Ros. - Helekutti / 73p.
    13. Ros. - Blonde Q / 71p.
    14. Latu - Crowell Radon / 67p. 
    15. taffel - Excalibur / 66p.
    16. wishmaster - Emännän Viljo-Veikko / 66p.
    17. Latu - Makovyj / 64p.
    18. vrieng. - Pikku Raamikas / 62p.
    19. Meeri N. - Simsalabim I.F. / 58p.
    20. Veera A. - HP Emma Stina / 57p.
    21. wishmaster - Mase Kadett / 57p.
    22. Papu - Anne of Green Gables / 53p.
    23. Veera A. - Maeleachlainn / 50p.
    24. Pierre - Murkula / 50p.
    25. Meeri N. - Eevertti I.F. / 47p.
    26. Meeri N. - Makella E.O / 46p.
    27. Veera A. - Minttutee / 46p.
    28. Veera A. - Darragh LAC / 44p.
    29. Pierre - Blahawk / 42p.
    30. Meeri N. - Aarnivalkea / 41p.
    31. Meeri N. - Roudan Tulitar / 38p.
    32. Pierre - Kadotettu Sissisotilas / 38p.
    33. Pierre - Barleda / 37p.
    34. wishmaster - Baronessa / 36p.
    35. Veera A. - GH's Sirlig / 32p.
    36. wishmaster - Saeregan Snefsnug / 32p.
    37. wishmaster - Sådet Mose / 30p.
    38. Latu - Matryoshka / 29p.
    39. Latu - Ryzij Strast / 29p.
    40. Veera A. - Helmipuron Bicabo / 26p.
    41. Meeri N. - M.L. Leiskaus / 25p.
    42. Veera A. - Golden Noodles / 22p.
    43. Pierre - Hetekka / 21p.
    44. wishmaster - You Wish / 17p. 
    45. Pierre - Radioactive / 13p.
    46. Veera A. - Bystryj Boris / 10p.
    47. Pierre - Fokker / 8p.
    48. Pierre - Dylannat / 4p.
    
    
    
    
    
    Luokka 5, Veto (44 osallistujaa)
    1. Pierre - Jäksteri / 348m.
    2. Veera A. - Minttutee / 340m.
    3. Meeri N. - Roudan Tulitar / 326m.
    4. Veera A. - HP Emma Stina / 321m.
    5. Ros. - Blonde Q / 314m.
    6. Meeri N. - M.L. Leiskaus / 307m.
    7. Ros. - Helekutti / 301m.
    8. wishmaster - Saeregan Snefsnug / 292m.
    9. Veera A. - GH's Sirlig / 285m.
    10. wishmaster - Mielihyvä / 282m.
    11. Pierre - Murkula / 273m.
    12. Pierre - Radioactive / 261m.
    13. wishmaster - Emmylou / 255m.
    14. wishmaster - Aurika Electra / 252m.
    15. Meeri N. - Aarnivalkea / 239m.
    16. Pierre - Rammstein / 224m.
    17. Pierre - Välkkeen Pirra / 220m.
    18. Veera A. - Maailmanmatkaaja / 207m.
    19. Pierre - Blahawk / 194m.
    20. wishmaster - Baronessa / 184m.
    21. Latu - Matryoshka / 179m.
    22. wishmaster - Sådet Mose / 173m.
    23. Meeri N. - Simsalabim I.F. / 165m.
    24. Veera A. - Darragh LAC / 157m.
    25. Veera A. - Maeleachlainn / 151m.
    26. Pierre - Barleda / 145m.
    27. Latu - Ryzij Strast / 144m.
    28. wishmaster - Mase Kadett / 143m.
    29. Veera A. - Golden Noodles / 138m.
    30. Meeri N. - Makella E.O / 126m.
    31. Latu - Crowell Radon / 123m.
    32. Meeri N. - Iki-Väinö / 118m.
    33. Pierre - Kadotettu Sissisotilas / 107m.
    34. Veera A. - Bystryj Boris / 104m.
    35. Latu - Makovyj / 100m.
    36. Pierre - Hetekka / 95m.
    37. wishmaster - Emännän Viljo-Veikko / 87m.
    38. wishmaster - You Wish / 84m.
    39. Pierre - Fokker / 74m.
    40. wishmaster - Vartsukan Kelpo-Poika / 57m.
    41. Meeri N. - Snillin Herttuatar / 54m.
    42. Veera A. - Helmipuron Bicabo / 36m.
    43. Veera A. - Burn Partney / 19m.
    44. Meeri N. - Eevertti I.F. / 13m.
    
    
    
    
    
    Luokka 6, Juoksukoe (38 osallistujaa)
    1. wishmaster - Vartsukan Kelpo-Poika / 5p.
    2. Meeri N. - Eevertti I.F. / 5p.
    3. Pierre - Jäksteri / 5p.
    4. Pierre - Kadotettu Sissisotilas / 4p.
    5. Veera A. - Maeleachlainn / 4p.
    6. Veera A. - HP Emma Stina / 4p.
    7. Veera A. - Darragh LAC / 4p.
    8. Pierre - Pami-Jimi / 4p.
    9. Meeri N. - Iki-Väinö / 4p.
    10. wishmaster - Leiju / 4p.
    11. Pierre - Iki-Veksi / 4p.
    12. wishmaster - Kullan Mirkku / 4p.
    13. Meeri N. - M.L. Leiskaus / 4p.
    14. Meeri N. - Roudan Tulitar / 3p.
    15. Veera A. - Maailmanmatkaaja / 3p.
    16. wishmaster - Delicia Elsa / 3p.
    17. Meeri N. - Aarnivalkea / 3p.
    18. Latu - Antikvarkki / 3p.
    19. wishmaster - Exactly Inca / 3p.
    20. Meeri N. - Simsalabim I.F. / 3p.
    21. Veera A. - GH's Sirlig / 3p.
    22. Meeri N. - Makella E.O / 3p.
    23. Meeri N. - Snillin Herttuatar / 3p.
    24. Veera A. - Burn Partney / 2p.
    25. Veera A. - Bystryj Boris / 2p.
    26. Pierre - Fokker / 2p.
    27. Pierre - Murkula / 2p.
    28. Pierre - Hetekka / 2p.
    29. Pierre - Välkkeen Pirra / 2p.
    30. wishmaster - Rellan Rallatus / 2p.
    31. wishmaster - Baronessa / 2p.
    32. wishmaster - Mielihyvä / 2p.
    33. wishmaster - Aurika Electra / 1p.
    34. Veera A. - Helmipuron Bicabo / 1p.
    35. Veera A. - Golden Noodles / 1p.
    36. wishmaster - Emännän Viljo-Veikko / 1p.
    37. Ros. - Helekutti / 1p.
    38. Veera A. - Minttutee / 1p.
    
    
    
    
    
    Luokka 7, Käyntikoe (32 osallistujaa)
    1. Veera A. - Helmipuron Bicabo / 6p.
    2. wishmaster - Kullan Mirkku / 6p.
    3. Latu - Antikvarkki / 6p.
    4. Veera A. - Burn Partney / 6p.
    5. Veera A. - Minttutee / 5p.
    6. wishmaster - Mielihyvä / 5p.
    7. Veera A. - Golden Noodles / 5p.
    8. Pierre - Radioactive / 5p.
    9. Pierre - Välkkeen Pirra / 4p.
    10. wishmaster - Aurika Electra / 4p.
    11. Pierre - Jäksteri / 4p.
    12. Veera A. - Bystryj Boris / 4p.
    13. Veera A. - HP Emma Stina / 4p.
    14. Veera A. - Darragh LAC / 3p.
    15. Veera A. - GH's Sirlig / 3p.
    16. Veera A. - Maeleachlainn / 3p.
    17. Pierre - Dylannat / 3p.
    18. wishmaster - Vartsukan Kelpo-Poika / 3p.
    19. wishmaster - Rellan Rallatus / 3p.
    20. wishmaster - Exactly Inca / 3p.
    21. wishmaster - Leiju / 2p.
    22. wishmaster - Baronessa / 2p.
    23. Pierre - Blahawk / 2p.
    24. Veera A. - Maailmanmatkaaja / 2p.
    25. wishmaster - Emännän Viljo-Veikko / 2p.
    26. Pierre - Murkula / 2p.
    27. Pierre - Hetekka / 2p.
    28. Ros. - Blonde Q / 1p.
    29. Pierre - Fokker / 1p.
    30. Pierre - Barleda / 1p.
    31. Pierre - Kadotettu Sissisotilas / 1p.
    32. wishmaster - Delicia Elsa / 1p.