TYH-cup 12/13 26.12.2013
Cup-sijoitukset tullaan huomioimaan laatuarvosteluissa siten, että yhdestä cup-sijoituksesta saa yhden lisäpisteen ja yhdestä cup-voitosta kaksi lisäpistettä!

  • Kilpailupäivä: 26.12.2013, VIP 23.12.2013 klo 18.00
  • Vastuuhenkilö: Pierre (VRL-10531)
  • Järjestyspaikka: Kadotetut Suomenhevoset, Suomi
  • Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla puolueettomasti arvontakonetta käyttäen

    Rajoitukset
  • Luokkiin otetaan rajattomasti osallistujia
  • 10 hevosta/ohjastaja/luokka
  • Yksi hevonen saa osallistua kaikkiin luokkiin, joihin se on oikeutettu (luokkaohjeet)
  • Yksi hevonen vain kerran yhteen luokkaan

    Osallistuminen
  • Vastuuhenkilön s-postiin, [email protected], otsikoituna TYH-cup 12/13
  • Osallistumiset alla olevassa muodossa:

    Luokka/Luokat [rivinvaihto]
    Ohjastaja - Hevonen

    Ei VRL- tai VH-tunnuksia tai mitään tageja osallistumiseen!

    Luokat
    Luokka 1. Tottelevaisuus (max. 100p, vain 1-4-vuotiaille)
    Luokka 2. Käyttöajo (max. 150p.)
    Luokka 3. Metsäajo (max. 50p.)
    Luokka 4. Kyntö (max. 100p.)
    Luokka 5. Veto (max. 350m)
    Luokka 6. Juoksukoe (max. 5p.)
    Luokka 7. Käyntikoe (max. 6p.)

    Päivitetty klo 18.51, 3. tammikuuta 2014

    Osallistujat
    Luokka 1, Tottelevaisuus (12 osallistujaa)
    1. Ariela - Holmesheart 
    2. Pierre - Välkähdys K 
    3. Veera A. - Iesha Abiza 
    4. Meeri N. - Snillin Taiga
    5. Pierre - Joopajoo K
    6. Juco - D.G. Skohuggare
    7. Pierre - Vesililja
    8. Mariella - Ruska K
    9. Meeri N. - Snillin Taikuri
    10. Pierre - Rémy Ion
    11. Latu - Gospodin VEC
    12. Meeri N. - Carbonaran Matriksi
    
    
    
    
    
    Luokka 2, Käyttöajo (66 osallistujaa)
    1. wishmaster - Leiju 
    2. vrieng. - Pikku Raamikas 
    3. Veera A. - Maailmanmatkaaja 
    4. vrieng. - Så Småningom SWE 
    5. Veera A. - Helmipuron Bicabo 
    6. Sofia W. - Adelaar 
    7. Latu - Crowell Radon 
    8. Essi - Iki-Tuplaus 
    9. Pierre - Murkula
    10. Juco - Vårholmens Trållkarl
    11. Juco - Fjäll Tagge
    12. Pierre - Jäksteri
    13. Veera A. - Sir Peter
    14. Latu - Breandan Quanika
    15. Meeri N. - Simsalabim I.F.
    16. Maiju - PR Ärripurri
    17. Pierre - Välkkeen Pirra
    18. Veera A. - Minttutee
    19. Sofia W. - Choco Vanilla
    20. Essi - Iki-Adalmiina
    21. Latu - Lisica
    22. Pierre - Rammstein
    23. wishmaster - Rellan Rallatus
    24. Latu - Makovyj
    25. Latu - Antikvarkki
    26. Latu - Cnó-Almoin Rewa
    27. Meeri N. - Snillin Herttuatar
    28. Pierre - Fokker
    29. Meeri N. - Aarnivalkea
    30. Latu - Surumuisto
    31. Meeri N. - Snillin Killermo
    32. wishmaster - Saeregan Snefsnug
    33. Veera A. - Burn Partney
    34. Essi - Iki-Vilunki
    35. Veera A. - Sivutuulen Tatanja
    36. Veera A. - Ketun Tukkanuotta
    37. wishmaster - Mase Kadett
    38. Pierre - Kadotettu Sissisotilas
    39. Latu - Matryoshka
    40. Meeri N. - Siro-Parma
    41. wishmaster - Exactly Inca
    42. Pierre - Dylannat
    43. Meeri N. - Eevertti I.F.
    44. Pierre - Hetekka
    45. Essi - Iki-Elisabet
    46. wishmaster - Aurika Electra
    47. Veera A. - Golden Noodles
    48. Meeri N. - Roudan Tulitar
    49. Veera A. - Maxwell II
    50. Pierre - Radioactive
    51. Huttis - Blackthorn's Wilona
    52. wishmaster - Emännän Viljo-Veikko
    53. Meeri N. - Snillin Tukkijätkä
    54. Meeri N. - Mönsteri
    55. Veera A. - Bystryj Boris
    56. Latu - Ryzij Strast
    57. wishmaster - Vartsukan Kelpo-Poika
    58. Juco - Lieman
    59. Juco - Blomholm Agnes
    60. wishmaster - Emmylou
    61. Essi - Ilon-Ajatus
    62. Juco - Råna-Peter Betala JOBB
    63. evan - Koistilan Viimos
    64. Meeri N. - Helisemässä
    65. wishmaster - Mielihyvä
    66. Pierre - Barleda
    
    
    
    
    
    Luokka 3, Metsäajo (66 osallistujaa)
    1. wishmaster - Aurika Electra 
    2. wishmaster - Luonnoksen Lejanna 
    3. Veera A. - Golden Noodles 
    4. Juco - Råna-Peter Betala JOBB 
    5. Meeri N. - Aarnivalkea 
    6. Juco - Fjäll Tagge 
    7. Latu - Cnó-Almoin Rewa 
    8. Essi - Iki-Adalmiina 
    9. Juco - Blomholm Agnes
    10. vrieng. - Så Småningom SWE
    11. Meeri N. - Snillin Killermo
    12. Pierre - Barleda
    13. Veera A. - HP Emma Stina
    14. Meeri N. - Snillin Tukkijätkä
    15. taffel - Szandor
    16. Pierre - Jäksteri
    17. Meeri N. - Snillin Herttuatar
    18. wishmaster - Kullan Mirkku
    19. Pierre - Fokker
    20. Juco - Vårholmens Trållkarl
    21. Latu - Crowell Radon
    22. Meeri N. - Eevertti I.F.
    23. Meeri N. - Helisemässä
    24. Veera A. - Crowmoor Nightsky
    25. wishmaster - You Wish
    26. wishmaster - Delicia Elsa
    27. Essi - Iki-Tuplaus
    28. Essi - Ilon-Ajatus
    29. wishmaster - Exactly Inca
    30. Latu - Antikvarkki
    31. Pierre - Blahawk
    32. Meeri N. - Roudan Tulitar
    33. Pierre - Radioactive
    34. Huttis - Blackthorn's Wilona
    35. vrieng. - Pikku Raamikas
    36. Meeri N. - Mönsteri
    37. Veera A. - Minttutee
    38. Veera A. - Maxwell II
    39. Essi - Iki-Vilunki
    40. Pierre - Kadotettu Sissisotilas
    41. wishmaster - Sådet Mose
    42. Pierre - Rammstein
    43. Veera A. - Maailmanmatkaaja
    44. wishmaster - Baronessa
    45. Maiju - PR Ärripurri
    46. Latu - Matryoshka
    47. Latu - Surumuisto
    48. Latu - Breandan Quanika
    49. wishmaster - Luonnoksen Ransiina
    50. wishmaster - Luonnoksen Mielikäinen
    51. Veera A. - Helmipuron Bicabo
    52. Veera A. - Bystryj Boris
    53. Latu - Makovyj
    54. Meeri N. - Siro-Parma
    55. Veera A. - Ketun Tukkanuotta
    56. Pierre - Murkula
    57. Essi - Iki-Elisabet
    58. Pierre - Välkkeen Pirra
    59. Pierre - Hetekka
    60. Juco - Lieman
    61. taffel - Excalibur
    62. Latu - Lisica
    63. Hanne - Elliott
    64. Latu - Ryzij Strast
    65. Veera A. - Burn Partney
    66. Meeri N. - Simsalabim I.F.
    
    
    
    
    
    Luokka 4, Kyntö (64 osallistujaa)
    1. Meeri N. - Snillin Killermo 
    2. vrieng. - Så Småningom SWE 
    3. taffel - Excalibur 
    4. Hanne - Elliott 
    5. Juco - Lieman 
    6. Meeri N. - Helisemässä 
    7. Veera A. - Crowmoor Nightsky 
    8. wishmaster - Emännän Viljo-Veikko 
    9. Meeri N. - Simsalabim I.F.
    10. Juco - Vårholmens Trållkarl
    11. Essi - Iki-Adalmiina
    12. Meeri N. - Siro-Parma
    13. Meeri N. - Snillin Herttuatar
    14. Meeri N. - Snillin Tukkijätkä
    15. Veera A. - Maailmanmatkaaja
    16. Latu - Lisica
    17. Latu - Ryzij Strast
    18. Veera A. - Burn Partney
    19. Latu - Cnó-Almoin Rewa
    20. wishmaster - Luonnoksen Lejanna
    21. Essi - Iki-Vilunki
    22. Pierre - Murkula
    23. wishmaster - Luonnoksen Mielikäinen
    24. wishmaster - Leiju
    25. Veera A. - Minttutee
    26. Meeri N. - Aarnivalkea
    27. Veera A. - Golden Noodles
    28. Essi - Iki-Elisabet
    29. Latu - Surumuisto
    30. Veera A. - HP Emma Stina
    31. Pierre - Dylannat
    32. Pierre - Blahawk
    33. Pierre - Kadotettu Sissisotilas
    34. Veera A. - Helmipuron Bicabo
    35. Veera A. - Maxwell II
    36. Meeri N. - Eevertti I.F.
    37. Latu - Antikvarkki
    38. wishmaster - Rellan Rallatus
    39. Pierre - Jäksteri
    40. Meeri N. - Roudan Tulitar
    41. Huttis - Blackthorn's Wilona
    42. Pierre - Hetekka
    43. Veera A. - Bystryj Boris
    44. Essi - Iki-Tuplaus
    45. Latu - Breandan Quanika
    46. wishmaster - Luonnoksen Ransiina
    47. vrieng. - Pikku Raamikas
    48. Pierre - Barleda
    49. Juco - Råna-Peter Betala JOBB
    50. Latu - Matryoshka
    51. Pierre - Välkkeen Pirra
    52. Veera A. - Ketun Tukkanuotta
    53. Pierre - Fokker
    54. wishmaster - Vartsukan Kelpo-Poika
    55. Pierre - Radioactive
    56. Latu - Crowell Radon
    57. Meeri N. - Mönsteri
    58. Juco - Blomholm Agnes
    59. Latu - Makovyj
    60. Essi - Ilon-Ajatus
    61. wishmaster - Saeregan Snefsnug
    62. wishmaster - You Wish
    63. Juco - Fjäll Tagge
    64. wishmaster - Emmylou
    
    
    
    
    
    Luokka 5, Veto (62 osallistujaa)
    1. Latu - Surumuisto 
    2. Essi - Iki-Vilunki 
    3. Latu - Cnó-Almoin Rewa 
    4. Pierre - Hetekka 
    5. Pierre - Rammstein 
    6. Meeri N. - Snillin Herttuatar 
    7. Juco - Blomholm Agnes 
    8. Veera A. - Ketun Tukkanuotta
    9. Pierre - Jäksteri
    10. Veera A. - Bystryj Boris
    11. Latu - Breandan Quanika
    12. wishmaster - Luonnoksen Ransiina
    13. Pierre - Blahawk
    14. Meeri N. - Eevertti I.F.
    15. Juco - Vårholmens Trållkarl
    16. Juco - Råna-Peter Betala JOBB
    17. wishmaster - Emännän Viljo-Veikko
    18. Veera A. - Golden Noodles
    19. Veera A. - Maailmanmatkaaja
    20. Pierre - Kadotettu Sissisotilas
    21. wishmaster - You Wish
    22. Latu - Antikvarkki
    23. Essi - Iki-Elisabet
    24. Pierre - Barleda
    25. Pierre - Fokker
    26. Huttis - Blackthorn's Wilona
    27. wishmaster - Luonnoksen Mielikäinen
    28. Veera A. - Minttutee
    29. Juco - Fjäll Tagge
    30. Meeri N. - Snillin Killermo
    31. Pierre - Radioactive
    32. Meeri N. - Simsalabim I.F.
    33. Pierre - Välkkeen Pirra
    34. wishmaster - Vartsukan Kelpo-Poika
    35. wishmaster - Emmylou
    36. Essi - Ilon-Ajatus
    37. Veera A. - Burn Partney
    38. Juco - Lieman
    39. wishmaster - Luonnoksen Lejanna
    40. Latu - Makovyj
    41. Essi - Iki-Tuplaus
    42. Pierre - Murkula
    43. Essi - Iki-Adalmiina
    44. wishmaster - Rellan Rallatus
    45. Latu - Lisica
    46. Meeri N. - Siro-Parma
    47. Latu - Ryzij Strast
    48. Veera A. - Maxwell II
    49. Meeri N. - Mönsteri
    50. Veera A. - Helmipuron Bicabo
    51. Veera A. - HP Emma Stina
    52. Latu - Matryoshka
    53. taffel - Szandor
    54. Meeri N. - Helisemässä
    55. Meeri N. - Snillin Tukkijätkä
    56. Meeri N. - Roudan Tulitar
    57. wishmaster - Saeregan Snefsnug
    58. Latu - Crowell Radon
    59. Veera A. - Crowmoor Nightsky
    60. Meeri N. - Aarnivalkea
    61. Hanne - Elliott
    62. wishmaster - Leiju
    
    
    
    
    
    Luokka 6, Juoksukoe (48 osallistujaa)
    1. Veera A. - Ketun Tukkanuotta 1.49,1 / 5p.
    2. Juco - Lieman 1.49,3 xx / 5p.
    3. Veera A. - Minttutee 1.49,5 / 5p.
    4. Pierre - Iki-Veksi 1.51,1 x / 4p.
    5. Pierre - Välkkeen Pirra 1.51,3 x / 4p.
    6. Juco - Fjäll Tagge 1.52,3 xx / 4p.
    7. Meeri N. - Aarnivalkea 1.54,5 / 4p.
    8. Essi - Ilon-Ajatus 1.55,4 / 4p.
    9. wishmaster - You Wish 1.58,6 / 4p.
    10. wishmaster - Vartsukan Kelpo-Poika 2.00,5 / 3p.
    11. wishmaster - Emännän Viljo-Veikko 2.02,2 / 3p.
    12. Veera A. - Sir Peter 2.06,6 xx / 3p.
    13. Essi - Iki-Vilunki 2.08,4 xx / 3p.
    14. Veera A. - Helmipuron Bicabo 2.09,5 / 3p.
    15. Veera A. - Sivutuulen Tatanja 2.11,2 x / 2p.
    16. wishmaster - Luonnoksen Mielikäinen 2.12,5 x / 2p.
    17. Essi - Iki-Adalmiina 2.15,4 / 2p.
    18. Meeri N. - Snillin Tukkijätkä 2.15,6 x / 2p.
    19. Essi - Iki-Elisabet 2.16,5 / 2p.
    20. wishmaster - Luonnoksen Lejanna 2.17,6 / 2p.
    21. Veera A. - Golden Noodles 2.18,5 / 2p.
    22. Juco - Blomholm Agnes 2.19,4 xx / 2p.
    23. Veera A. - Maxwell II 2.21,4 / 1p.
    24. Veera A. - Maailmanmatkaaja 2.21,5 / 1p.
    25. wishmaster - Luonnoksen Ransiina 2.24,2 xx / 1p.
    26. Veera A. - Bystryj Boris 2.26,1 xx / 1p.
    27. Pierre - Fokker 2.26,2 xx / 1p.
    28. Juco - Vårholmens Trållkarl 2.27,2 / 1p.
    29. Meeri N. - Helisemässä 2.29,5 / 1p.
    30. Latu - Surumuisto 2.29,5 / 1p.
    31. Meeri N. - Siro-Parma 2.30,3 / 1p.
    32. Meeri N. - Eevertti I.F. 2.30,4 / 1p.
    33. Pierre - Kadotettu Sissisotilas 2.30,6 / 1p.
    34. Meeri N. - Mönsteri 2.32,2 / 1p.
    35. Meeri N. - Snillin Killermo 2.36,3 x / 1p.
    36. Latu - Antikvarkki 2.36,6 x / 1p.
    37. Meeri N. - Roudan Tulitar 2.37,1 x / 1p.
    38. Essi - Iki-Tuplaus 2.37,2 / 1p.
    39. Pierre - Murkula 2.39,4 / 1p.
    40. Meeri N. - Snillin Herttuatar 2.40,3 / 1p.
    41. Pierre - Jäksteri 2.41,2 xx / 1p.
    42. Veera A. - Burn Partney 2.41,4 x / 1p.
    43. Juco - Råna-Peter Betala JOBB 2.44,4 x / 1p.
    44. Pierre - Hetekka 2.45,3 x / 1p.
    45. wishmaster - Baronessa 2.47,1 / 1p.
    46. Pierre - Pami-Jimi 2.49,3 xx / 1p.
    
    Hylätty
    wishmaster - Kullan Mirkku - k / 0p.
    Meeri N. - Simsalabim I.F. - hll / 0p.
    
    
    
    
    Luokka 7, Käyntikoe (51 osallistujaa)
    1. Meeri N. - Eevertti I.F. 7.48,1 / 6p.
    2. Juco - Vårholmens Trållkarl 7.49,5 / 6p.
    3. Essi - Iki-Adalmiina 7.59,3 x / 5p.
    4. Essi - Iki-Tuplaus 8.00,2 / 5p.
    5. Veera A. - Golden Noodles 8.00,5 xx / 5p.
    6. Veera A. - Sivutuulen Tatanja 8.04,3 / 5p.
    7. Meeri N. - Aarnivalkea 8.04,5 / 5p.
    8. Latu - Surumuisto 8.05,5 x / 5p.
    9. Pierre - Kadotettu Sissisotilas 8.07,4 x / 5p.
    10. Meeri N. - Snillin Tukkijätkä 8.11,1 x / 4p.
    11. Pierre - Hetekka 8.12,3 / 4p.
    12. Pierre - Radioactive 8.14,4 / 4p.
    13. Essi - Iki-Elisabet 8.17,1 x / 4p.
    14. Meeri N. - Snillin Herttuatar 8.21,3 / 4p.
    15. Veera A. - Burn Partney 8.21,4 xx / 4p.
    16. Veera A. - Helmipuron Bicabo 8.25,3 / 4p.
    17. wishmaster - Luonnoksen Mielikäinen 8.26,3 / 4p.
    18. Pierre - Fokker 8.26,5 / 4p.
    19. Pierre - Dylannat 8.28,3 / 4p.
    20. Veera A. - Minttutee 8.29,5 x / 4p.
    21. Meeri N. - Mönsteri 8.31,2 x / 3p.
    22. Juco - Lieman 8.35,4 / 3p.
    23. wishmaster - Kullan Mirkku 8.36,5 / 3p.
    24. wishmaster - Luonnoksen Lejanna 8.37,5 / 3p.
    25. Pierre - Blahawk 8.38,1 / 3p.
    26. wishmaster - Luonnoksen Ransiina 8.44,3 / 3p.
    27. Pierre - Murkula 8.45,3 x / 3p.
    28. Hanne - Elliott 8.51,2 / 2p.
    29. Meeri N. - Roudan Tulitar 8.51,3 / 2p.
    30. Veera A. - Bystryj Boris 8.51,3 / 2p.
    31. wishmaster - Vartsukan Kelpo-Poika 8.52,4 / 2p.
    32. Meeri N. - Snillin Killermo 8.55,1 / 2p.
    33. wishmaster - Emännän Viljo-Veikko 8.59,3 x / 2p.
    34. Juco - Fjäll Tagge 9.05,5 xx / 2p.
    35. Veera A. - Maxwell II 9.08,2 / 2p.
    36. Juco - Råna-Peter Betala JOBB 9.11,2 / 1p.
    37. Meeri N. - Simsalabim I.F. 9.13,4 x / 1p.
    38. Meeri N. - Siro-Parma 9.22,6 / 1p.
    39. Latu - Antikvarkki 9.32,1 / 1p.
    40. wishmaster - Baronessa 9.33,5 / 1p.
    41. Meeri N. - Helisemässä 9.36,6 / 1p.
    42. Pierre - Jäksteri 9.39,6 x / 1p.
    43. Essi - Iki-Vilunki 9.41,1 / 1p.
    44. Pierre - Barleda 9.42,5 / 1p.
    45. Veera A. - Ketun Tukkanuotta 9.43,3 x / 1p.
    46. wishmaster - You Wish 9.45,4 / 1p.
    47. Veera A. - Sir Peter 9.47,4 / 1p.
    48. Essi - Ilon-Ajatus 9.50,5 / 1p.
    
    Hylätty
    Juco - Blomholm Agnes - käynti rikkoutui neljä kertaa / 0p.
    Veera A. - Maailmanmatkaaja - käynti rikkoutui neljä kertaa / 0p.
    Pierre - Välkkeen Pirra - käynti rikkoutui neljä kertaa / 0p.