TYH-cup 08/13 26.08.2013
Cup-sijoitukset tullaan huomioimaan laatuarvosteluissa siten, että yhdestä cup-sijoituksesta saa yhden lisäpisteen ja yhdestä cup-voitosta kaksi lisäpistettä!

  • Kilpailupäivä: 26.08.2013, VIP 23.08.2013 klo 18.00
  • Vastuuhenkilö: Pierre (VRL-10531)
  • Järjestyspaikka: Kadotetut Suomenhevoset, Suomi
  • Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla puolueettomasti arvontakonetta käyttäen

    Rajoitukset
  • Luokkiin otetaan rajattomasti osallistujia
  • 10 hevosta/ohjastaja/luokka
  • Yksi hevonen saa osallistua kaikkiin luokkiin, joihin se on oikeutettu (luokkaohjeet)
  • Yksi hevonen vain kerran yhteen luokkaan

    Osallistuminen
  • Vastuuhenkilön s-postiin, [email protected], otsikoituna TYH-cup 08/13
  • Osallistumiset alla olevassa muodossa:

    Luokka/Luokat [rivinvaihto]
    Ohjastaja - Hevonen

    Ei VRL- tai VH-tunnuksia tai mitään tageja osallistumiseen!

    Luokat
    Luokka 1. Tottelevaisuus (max. 100p, vain 1-4-vuotiaille)
    Luokka 2. Käyttöajo (max. 150p.)
    Luokka 3. Metsäajo (max. 50p.)
    Luokka 4. Kyntö (max. 100p.)
    Luokka 5. Veto (max. 350m)
    Luokka 6. Juoksukoe (max. 5p.)
    Luokka 7. Käyntikoe (max. 6p.)

    Päivitetty klo 14.15, 24. elokuuta 2013

    Osallistujat
    Luokka 1, Tottelevaisuus (12 osallistujaa)
    1. Heli K - Purnin Kuumotus / 86p.
    2. Meeri N. - Siro-Parma / 83p.
    3. Latu - Gospodin VEC / 82p.
    4. Heli K - Wimmoisa / 63p.
    5. Huttis - Blackthorn's Wilona / 60p.
    6. Pierre - Joopajoo K / 55p.
    7. Rähinä - K.R. Tuhkimo-Kiri / 41p.
    8. Heli K - Purnin Välke / 21p.
    9. Meeri N. - Snillin Killermo / 19p.
    10. Latu - Sergeant Drama / 11p.
    11. Latu - Moth Couture Inc / 5p.
    12. Pierre - Välkähdys K / 5p.
    
    
    
    
    Luokka 2, Käyttöajo (55 osallistujaa)
    1. Ros. - Blonde Q / 147p.
    2. juco - Råna-Peter Betala JOBB / 146p.
    3. Latu - Crowell Radon / 145p.
    4. Juli - Pienokainen / 142p.
    5. Pierre - Jäksteri / 139p.
    6. Sirpa - Gilles de Beauregard / 132p.
    7. Juli - Riiviöiden Myy / 131p.
    8. juco - Solveig Str / 119p.
    9. Pierre - Välkkeen Pirra / 118p.
    10. Latu - Matryoshka / 113p.
    11. Meeri N. - Lahjan Balleriina / 112p.
    12. Essi - Eleasar / 112p.
    13. Sirpa - Marmot de Libere / 107p.
    14. Meeri N. - Valtarian Kirpaus / 107p.
    15. juco - Lieman / 104p.
    16. Juli - Koivukujan Mimosa / 103p.
    17. Sirpa - Raalan Patruuna / 100p.
    18. Latu - Makovyj / 99p.
    19. Pierre - Dylannat / 99p.
    20. Tinúvel - Tellervo / 94p.
    21. Essi - Ilon-Ajatus / 89p.
    22. Susi - Räyhänhenki / 85p.
    23. Tinúvel - Hirttivaaran Kultakukka / 77p.
    24. Susi - NLE Kirottu Prinssi / 71p.
    25. Meeri N. - Makella E.O / 71p.
    26. Juli - Riiviöiden Eemil / 71p.
    27. Susi - Vellamo / 70p.
    28. Juli - Lakean Julle / 68p.
    29. Latu - Ánrothán VEC / 67p.
    30. Essi - Iki-Alli / 67p.
    31. Tinúvel - DD Lunatic / 64p.
    32. Tinúvel - MUS Blanche-Neige / 64p.
    33. juco - Blomholm Agnes / 60p.
    34. Meeri N. - Roudan Tulitar / 58p.
    35. juco - Kattja Elisiv / 57p.
    36. juco - Fjäll Tagge / 57p.
    37. Tinúvel - Hirttivaaran Hopeakukka / 56p.
    38. Pierre - Rammstein / 55p.
    39. Latu - Ryzij Strast / 54p.
    40. Susi - NLE Kirottu Vauhti / 53p.
    41. juco - Vårholmens Trållkarl / 47p.
    42. Pierre - Hetekka / 46p.
    43. Pierre - Radioactive / 45p.
    44. Essi - Iki-Adalmiina / 44p.
    45. Pierre - Murkula / 43p.
    46. Sirpa - Fauvette GA / 43p.
    47. Alyna R. - Vilori / 41p.
    48. Tinúvel - DD Lunar Eclipse / 36p.
    49. Meeri N. - Snillin Herttuatar / 33p.
    50. Susi - NLE Metsänhelmi / 32p.
    51. Heidi N - Valitus / 19p.
    52. Pierre - Barleda / 13p.
    53. Tinúvel - Zhanna / 10p.
    54. Pierre - Kadotettu Sissisotilas / 9p.
    55. Pierre - Blahawk / 8p.
    
    
    
    
    Luokka 3, Metsäajo (63 osallistujaa)
    1. Meeri N. - Lahjan Balleriina / 49p.
    2. Susi - NLE Kirottu Vauhti / 48p.
    3. juco - Blomholm Agnes / 48p.
    4. juco - Lieman / 47p.
    5. Juli - Riiviöiden Myy / 47p.
    6. Latu - Ánrothán VEC / 46p.
    7. Hanne - Elliott / 45p.
    8. juco - Fjäll Tagge / 45p.
    9. Juli - Lakean Julle / 44p.
    10. Ros. - Blonde Q / 44p.
    11. Tinúvel - Hirttivaaran Hopeakukka / 43p.
    12. Tinúvel - Izabella 5594 / 43p.
    13. Juli - Pienokainen / 42p.
    14. Essi - Iki-Alli / 42p.
    15. Pierre - Jäksteri / 41p.
    16. Pierre - Kadotettu Sissisotilas / 41p.
    17. Heli K - Kekan Tosirakkaus / 40p.
    18. Pierre - Blahawk / 39p.
    19. Juli - Riiviöiden Eemil / 37p.
    20. Pierre - Hetekka / 37p.
    21. Sirpa - Raalan Patruuna / 36p.
    22. Tinúvel - MUS Blanche-Neige / 32p.
    23. Meeri N. - Valtarian Kirpaus / 32p.
    24. Tinúvel - Hirttivaaran Kultakukka / 28p.
    25. Meeri N. - Makella E.O / 28p.
    26. Latu - Matryoshka / 28p.
    27. Latu - Ryzij Strast / 27p.
    28. Tinúvel - DD Lunar Eclipse / 27p.
    29. Alyna R. - Vilori / 27p.
    30. Pierre - Välkkeen Pirra / 27p.
    31. Sirpa - Fauvette GA / 25p.
    32. Meeri N. - Snillin Herttuatar / 25p.
    33. Essi - Iki-Adalmiina / 25p.
    34. Susi - NLE Kirottu Prinssi / 24p.
    35. Meeri N. - Roudan Tulitar / 24p.
    36. juco - Kattja Elisiv / 24p.
    37. Heidi N - Valitus / 23p.
    38. Pierre - Barleda / 21p.
    39. Heli K - Purnin Timangi / 20p.
    40. Latu - Makovyj / 19p.
    41. Heli K - Purnin Vipellys / 18p.
    42. Essi - Ilon-Ajatus / 18p.
    43. Susi - Räyhänhenki / 17p.
    44. Pierre - Radioactive / 16p.
    45. Pierre - Murkula / 16p.
    46. Susi - NLE Metsänhelmi / 14p.
    47. Sirpa - Gilles de Beauregard / 14p.
    48. juco - Vårholmens Trållkarl / 13p.
    49. Kama - Valma / 11p.
    50. Heli K - Kekan Tosiroihu / 10p.
    51. Juli - Koivukujan Mimosa / 8p.
    52. Pierre - Fokker / 7p.
    53. Pierre - Rammstein / 6p.
    54. Heli K - Kuunkajo / 6p.
    55. Latu - Crowell Radon / 5p.
    56. Sirpa - Marmot de Libere / 5p.
    57. Susi - Vellamo / 4p.
    58. Essi - Eleasar / 3p.
    59. taffel - Excalibur / 3p.
    60. juco - Råna-Peter Betala JOBB / 2p.
    61. juco - Solveig Str / 1p.
    62. Heli K - AH Hilkka / 1p.
    63. Tinúvel - DD Lunatic / 1p.
    
    
    
    
    Luokka 4, Kyntö (49 osallistujaa)
    1. taffel - Excalibur / 97p.
    2. Juli - Riiviöiden Eemil / 94p.
    3. Pierre - Dylannat / 92p.
    4. Tinúvel - Hirttivaaran Kultakukka / 90p.
    5. Hanne - Elliott / 90p.
    6. Juli - Pienokainen / 89p.
    7. Pierre - Blahawk / 85p.
    8. Sirpa - Raalan Patruuna / 83p.
    9. juco - Kattja Elisiv / 83p.
    10. Susi - NLE Kirottu Vauhti / 80p.
    11. Pierre - Radioactive / 73p.
    12. Latu - Matryoshka / 73p.
    13. juco - Vårholmens Trållkarl / 73p.
    14. juco - Solveig Str / 70p.
    15. Pierre - Murkula / 67p.
    16. Susi - NLE Metsänhelmi / 64p.
    17. Sirpa - Gilles de Beauregard / 63p.
    18. Pierre - Hetekka / 61p.
    19. Pierre - Kadotettu Sissisotilas / 61p.
    20. Pierre - Barleda / 61p.
    21. juco - Råna-Peter Betala JOBB / 56p.
    22. Heli K - AH Hilkka / 44p.
    23. Pierre - Välkkeen Pirra / 44p.
    24. juco - Fjäll Tagge / 41p.
    25. Juli - Lakean Julle / 39p.
    26. Latu - Crowell Radon / 38p.
    27. Essi - Ilon-Ajatus / 38p.
    28. Susi - Vellamo / 37p.
    29. juco - Lieman / 34p.
    30. Susi - NLE Kirottu Prinssi / 33p.
    31. Sirpa - Fauvette GA / 30p.
    32. Heidi N - Valitus / 30p.
    33. Essi - Iki-Alli / 30p.
    34. Heli K - Kuunkajo / 29p.
    35. Heli K - Purnin Timangi / 27p.
    36. Sirpa - Marmot de Libere / 21p.
    37. Ros. - Blonde Q / 17p.
    38. Latu - Ryzij Strast / 16p.
    39. Pierre - Rammstein / 15p.
    40. Essi - Iki-Adalmiina / 13p.
    41. Latu - Ánrothán VEC / 12p.
    42. Essi - Eleasar / 11p.
    43. Latu - Makovyj / 8p.
    44. Pierre - Jäksteri / 6p.
    45. juco - Blomholm Agnes / 5p.
    46. Susi - Räyhänhenki / 4p.
    47. Alyna R. - Vilori / 3p.
    48. Juli - Koivukujan Mimosa / 2p.
    49. Juli - Riiviöiden Myy / 1p.
    
    
    
    
    Luokka 5, Veto (57 osallistujaa)
    1. Tinúvel - Hirttivaaran Hopeakukka / 339m.
    2. juco - Lieman / 328m.
    3. juco - Kattja Elisiv / 327m.
    4. Pierre - Radioactive / 324m.
    5. Pierre - Barleda / 324m.
    6. Sirpa - Marmot de Libere / 322m.
    7. juco - Blomholm Agnes / 319m.
    8. Heidi N - Valitus / 306m.
    9. Latu - Matryoshka / 306m.
    10. Heli K - Purnin Timangi / 305m.
    11. Latu - Ryzij Strast / 297m.
    12. Ros. - Blonde Q / 288m.
    13. Juli - Riiviöiden Eemil / 283m.
    14. juco - Råna-Peter Betala JOBB / 282m.
    15. Susi - NLE Kirottu Vauhti / 270m.
    16. Susi - NLE Metsänhelmi / 268m.
    17. Tinúvel - Tellervo / 255m.
    18. Pierre - Välkkeen Pirra / 246m.
    19. Sirpa - Raalan Patruuna / 240m.
    20. Essi - Eleasar / 229m.
    21. Pierre - Blahawk / 223m.
    22. Latu - Crowell Radon / 218m.
    23. Meeri N. - Valtarian Kiipijä / 213m.
    24. Meeri N. - Simsalabim I.F. / 202m.
    25. Essi - Iki-Adalmiina / 199m.
    26. Heli K - Kuunkajo / 190m.
    27. Sirpa - Fauvette GA / 184m.
    28. Essi - Ilon-Ajatus / 174m.
    29. Latu - Ánrothán VEC / 172m.
    30. Tinúvel - Hirttivaaran Kultakukka / 172m.
    31. Pierre - Jäksteri / 165m.
    32. Alyna R. - Vilori / 159m.
    33. Juli - Lakean Julle / 151m.
    34. Juli - Koivukujan Mimosa / 140m.
    35. juco - Solveig Str / 133m.
    36. juco - Vårholmens Trållkarl / 127m.
    37. Heli K - O.R.Sonetti / 124m.
    38. Pierre - Hetekka / 122m.
    39. Hanne - Elliott / 116m.
    40. Juli - Pienokainen / 116m.
    41. Pierre - Murkula / 116m.
    42. Meeri N. - M.L. Leiskaus / 101m.
    43. Meeri N. - Iki-Väinö / 98m.
    44. Heli K - Purnin Vipellys / 89m.
    45. Susi - NLE Kirottu Prinssi / 88m.
    46. Pierre - Rammstein / 84m.
    47. Susi - Räyhänhenki / 81m.
    48. Latu - Makovyj / 79m.
    49. Sirpa - Gilles de Beauregard / 73m.
    50. Heli K - Kekan Tosirakkaus / 72m.
    51. Juli - Riiviöiden Myy / 71m.
    52. Pierre - Fokker / 71m.
    53. Meeri N. - Eevertti I.F. / 68m.
    54. Susi - Vellamo / 58m.
    55. juco - Fjäll Tagge / 44m.
    56. Essi - Iki-Alli / 34m.
    57. Pierre - Kadotettu Sissisotilas / 24m.
    
    
    
    
    Luokka 6, Juoksukoe (42 osallistujaa)
    1. Meeri N. - Eevertti I.F. / 5p.
    2. Susi - Räyhänhenki / 5p.
    3. Meeri N. - M.L. Leiskaus / 5p.
    4. Essi - Ilon-Ajatus / 5p.
    5. juco - Råna-Peter Betala JOBB / 4p.
    6. Essi - Iki-Adalmiina / 4p.
    7. juco - Kattja Elisiv / 4p.
    8. juco - Blomholm Agnes / 4p.
    9. juco - Lieman / 4p.
    10. Pierre - Kadotettu Sissisotilas / 4p.
    11. Meeri N. - Valtarian Kiipijä / 4p.
    12. Tinúvel - Hirttivaaran Kultakukka / 3p.
    13. Tinúvel - Hirttivaaran Hopeakukka / 3p.
    14. Susi - NLE Metsänhelmi / 3p.
    15. Meeri N. - Simsalabim I.F. / 3p.
    16. Juli - Riiviöiden Eemil / 3p.
    17. Susi - NLE Kirottu Prinssi / 3p.
    18. Pierre - Hetekka / 3p.
    19. Essi - Iki-Alli / 2p.
    20. Susi - Vellamo / 2p.
    21. juco - Solveig Str / 2p.
    22. Heli K - Purnin Vipellys / 2p.
    23. Heidi N - Valitus / 2p.
    24. Pierre - Murkula / 2p.
    25. Essi - Eleasar / 2p.
    26. Juli - Lakean Julle / 2p.
    27. Heli K - O.R.Sonetti / 2p.
    28. Heli K - Kekan Tosiroihu / 2p.
    29. Pierre - Välkkeen Pirra / 1p.
    30. Juli - Koivukujan Mimosa / 1p.
    31. Meeri N. - Iki-Väinö / 1p.
    32. juco - Fjäll Tagge / 1p.
    33. Tinúvel - Hirttivaaran Kostotyö / 1p.
    34. Susi - NLE Kirottu Vauhti / 1p.
    35. juco - Vårholmens Trållkarl / 1p.
    36. Juli - Riiviöiden Myy / 1p.
    37. Juli - Pienokainen / 1p.
    38. Sirpa - Raalan Patruuna / 1p.
    39. Pierre - Jäksteri / 1p.
    40. Tinúvel - Tellervo / 1p.
    41. Alyna R. - Vilori / 1p.
    42. Pierre - Fokker / 1p.
    
    
    
    
    Luokka 7, Käyntikoe (43 osallistujaa)
    1. Heidi N - Valitus / 6p.
    2. Alyna R. - Vilori / 6p.
    3. Pierre - Fokker / 6p.
    4. Susi - NLE Kirottu Prinssi / 6p.
    5. Sirpa - Fauvette GA / 6p.
    6. Tinúvel - Hirttivaaran Hopeakukka / 6p.
    7. Pierre - Murkula / 6p.
    8. Essi - Eleasar / 6p.
    9. Essi - Ilon-Ajatus / 5p.
    10. juco - Kattja Elisiv / 5p.
    11. Pierre - Dylannat / 5p.
    12. Pierre - Radioactive / 5p.
    13. Juli - Koivukujan Mimosa / 4p.
    14. Pierre - Jäksteri / 4p.
    15. juco - Vårholmens Trållkarl / 4p.
    16. Juli - Riiviöiden Myy / 4p.
    17. Pierre - Kadotettu Sissisotilas / 4p.
    18. juco - Blomholm Agnes / 4p.
    19. juco - Råna-Peter Betala JOBB / 4p.
    20. Juli - Pienokainen / 4p.
    21. Essi - Iki-Alli / 4p.
    22. juco - Fjäll Tagge / 4p.
    23. Tinúvel - Tellervo / 3p.
    24. Tinúvel - Hirttivaaran Kultakukka / 3p.
    25. Sirpa - Marmot de Libere / 3p.
    26. Juli - Lakean Julle / 3p.
    27. juco - Lieman / 3p.
    28. Juli - Riiviöiden Eemil / 3p.
    29. Susi - NLE Metsänhelmi / 2p.
    30. Hanne - Elliott / 2p.
    31. Pierre - Blahawk / 2p.
    32. Susi - Räyhänhenki / 2p.
    33. juco - Solveig Str / 2p.
    34. Pierre - Barleda / 2p.
    35. Sirpa - Gilles de Beauregard / 1p.
    36. Pierre - Välkkeen Pirra / 1p.
    37. Essi - Iki-Adalmiina / 1p.
    38. Susi - Vellamo / 1p.
    39. Pierre - Hetekka / 1p.
    40. Tinúvel - Hirttivaaran Kostotyö / 1p.
    41. Susi - NLE Kirottu Vauhti / 1p.
    42. Sirpa - Raalan Patruuna / 1p.
    43. Tinúvel - MUS Blanche-Neige / 1p.