Kadotetut Suomenhevoset

TYH:n alaiset työhevoskisat 29.04.2017

  • Kilpailupäivä: 29.04.2017, VIP: 25.04.2017
  • Vastuuhenkilö: Pierre (TYH-0002)
  • Järjestyspaikka: Kadotetut Suomenhevoset, Suomi
  • Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla puolueettomasti arvontakonetta käyttäen

    Rajoitukset

  • Luokkiin otetaan 50 valjakkoa
  • 5 valjakkoa/ohjastaja/luokka
  • Yksi hevonen saa osallistua kaikkiin luokkiin joihin se on oikeutettu (luokkaohjeet), mutta vain kerran yhteen luokkaan

    Osallistuminen

  • Vastuuhenkilön sähköpostiin, [email protected], otsikoituna tyh096-097 (tai tyh096), muodossa

    Yksilöluokat: Luokka/Luokat [rivinvaihto] Ohjastaja (TYH-tunnus) - Hevonen
    Pariluokat: Luokka/Luokat [rivinvaihto] Ohjastaja (TYH-tunnus) - Hevonen & Hevonen

    TYH-tunnus on pakollinen. Ei VRL- tai VH-tunnuksia tai mitään tageja osallistumiseen!

    Luokat

    Luokka 1. Tottelevaisuus (vain 1–4-vuotiaille, luokkaan osallistuva ei saa osallistua muihin luokkiin)
    Luokka 2. Käyttöajo
    Luokka 3. Metsäajo
    Luokka 4. Parimetsäajo
    Luokka 5. Kyntö
    Luokka 6. Parikyntö
    Luokka 7. Veto
    Luokka 8. Pariveto
    Luokka 9. Juoksukoe (vain suomen-, döle- ja pohjoisruotsinhevosille)
    Luokka 10. Käyntikoe

    Päivitetty klo 11:11, 7. toikokuuta 2017

    Osallistujat

    Luokka 1. Tottelevaisuus (27 osallistujaa)
    1. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Vihtori
    2. Pierre (TYH-0002) - Kimakka KAS 
    3. Sisla (TYH-0120) - Edmée Gaëlle 
    4. Lauri (TYH-0017) - Raikulipoika 
    5. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Declan 
    6. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Karpalo
    7. Katriina Gustafsson (TYH-0140) - Tähti-Loksi
    8. Tinúvel (TYH-0042) - Hirttivaaran Permuuda
    9. Sakkura (TYH-0131) - Penrose Dottie
    10. Tinúvel (TYH-0042) - Angren Chantal
    11. Tinúvel (TYH-0042) - Hirttivaaran Kalmankukka
    12. Pierre (TYH-0002) - Kasku
    13. Katriina Gustafsson (TYH-0140) - Pärren Punotus
    14. Katriina Gustafsson (TYH-0140) - Närhen Perhoskaamos
    15. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Meteoriitti
    16. Pierre (TYH-0002) - Karman Arastus
    17. Katriina Gustafsson (TYH-0140) - Latokartanon Lemminikäinen
    18. felissa (TYH-0082) - LH Kersantti Karoliina
    19. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Lancelot
    20. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Farley
    21. Meeri N. (TYH-0035) - Duanin Jessiina
    22. felissa (TYH-0082) - Pennin Uljas
    23. V. Penrose (TYH-0121) - Etheldred GW
    24. Tinúvel (TYH-0042) - Angren Noelene
    25. Pierre (TYH-0002) - Latokartanon Eetos
    26. Pierre (TYH-0002) - Kismitti KAS
    27. Katriina Gustafsson (TYH-0140) - Harmonikko
    
    
    Luokka 2. Käyttöajo (43 osallistujaa)
    1. Meeri N. (TYH-0035) - Mönsteri 
    2. sarqquu (TYH-0055) - Mehtämies 
    3. Lauri (TYH-0017) - Lohduntuoja 
    4. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Taikaviitta 
    5. Pierre (TYH-0002) - Breandan Mr. Whiteytakey 
    6. V. Penrose (TYH-0121) - Verona Brivey 
    7. Tinúvel (TYH-0042) - Hirttivaaran Kostotar
    8. Katriina Gustafsson (TYH-0140) - Hiisku
    9. felissa (TYH-0082) - Mini-Marmori
    10. sarqquu (TYH-0055) - Rohkean Velhotar
    11. Meeri N. (TYH-0035) - Ragnarök
    12. Pierre (TYH-0002) - RR. Raudakko
    13. Sisla (TYH-0120) - Keskeendör
    14. Sisla (TYH-0120) - Hurmaus
    15. felissa (TYH-0082) - O.R. Suometar
    16. sarqquu (TYH-0055) - Antikvarkki
    17. Lauri (TYH-0017) - Vanlottad
    18. Nicky (TYH-0124) - Lumiukon Hurmo
    19. Tinúvel (TYH-0042) - Hirttivaaran Kruunattu
    20. Tinúvel (TYH-0042) - Zavier 5594
    21. Milja (TYH-0070) - Fiktion Atlas
    22. Pierre (TYH-0002) - Hamumaan Hopia
    23. V. Penrose (TYH-0121) - Honeylake’s Golden Pearl
    24. Sisla (TYH-0120) - FH Senaattori
    25. Pierre (TYH-0002) - Tvillin Tikitti
    26. Milja (TYH-0070) - Kuvitella KAS
    27. sarqquu (TYH-0055) - Ukonretale
    28. varpu. (TYH-0114) - Hallava KAS
    29. V. Penrose (TYH-0121) - Odds Of Vengeance
    30. sarqquu (TYH-0055) - Rohkea-Vekkuli
    31. Melina (TYH-0102) - Kuuramaan Hopeaharja
    32. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Victoria
    33. Melina (TYH-0102) - Dyantha's Lacey
    34. Sakkura (TYH-0131) - Blaustern
    35. Meeri N. (TYH-0035) - O.R. Casanova
    36. Lauri (TYH-0017) - Pronssi
    37. Katriina Gustafsson (TYH-0140) - Hellyysholisti
    38. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Aamukaste
    39. Pierre (TYH-0002) - Kaskun Kupari
    40. V. Penrose (TYH-0121) - Harland Hall Froggy
    41. Lauri (TYH-0017) - Jalon Villivadelma
    42. Tinúvel (TYH-0042) - Angren Calixte
    43. Tinúvel (TYH-0042) - Zechariah LAC
    
    
    Luokka 3. Metsäajo (35 osallistujaa)
    1. Pierre (TYH-0002) - Kototallin Aprakka 
    2. Meeri N. (TYH-0035) - O.R. Mileena 
    3. Nicky (TYH-0124) - Lumiukon Hurmo
    4. Tinúvel (TYH-0042) - Finnbarr 
    5. Tinúvel (TYH-0042) - Willi Wim 
    6. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Viikari
    7. VeeraRuusula (TYH-0138) - Finlandiachoir
    8. Pierre (TYH-0002) - Kaskun Valkokulta
    9. Sakkura (TYH-0131) - Blaustern
    10. Pierre (TYH-0002) - Elohopea
    11. Tinúvel (TYH-0042) - Aldreda 5594
    12. Sisla (TYH-0120) - Hurmaus
    13. Pierre (TYH-0002) - Kontrakka KAS
    14. felissa (TYH-0082) - O.R. Suometar
    15. Lauri (TYH-0017) - Vanlottad
    16. Tinúvel (TYH-0042) - Urmakka
    17. Lauri (TYH-0017) - Jalon Villivadelma
    18. Tinúvel (TYH-0042) - Hirttivaaran Kukkahattutäti
    19. sarqquu (TYH-0055) - Antikvarkki
    20. Meeri N. (TYH-0035) - M.L. Leiskaus
    21. Pierre (TYH-0002) - Jokkeri KAS
    22. sarqquu (TYH-0055) - Rohkean Velhotar
    23. sarqquu (TYH-0055) - Ukonretale
    24. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Kaunokainen
    25. felissa (TYH-0082) - Mini-Marmori
    26. V. Penrose (TYH-0121) - Ivyhill Amaryllis
    27. V. Penrose (TYH-0121) - Nimmie Aimee
    28. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Helmiäinen
    29. sarqquu (TYH-0055) - Mehtämies
    30. sarqquu (TYH-0055) - Rohkea-Vekkuli
    31. Sisla (TYH-0120) - FH Senaattori
    32. V. Penrose (TYH-0121) - Birchbound’s Daisy Haze
    33. Sisla (TYH-0120) - Keskeendör
    34. varpu. (TYH-0114) - Hallava KAS
    35. Katriina Gustafsson (TYH-0140) - Ihme-Läsi
    
    
    Luokka 4. Parimetsäajo (17 osallistujaa)
    1. Tinúvel (TYH-0042) - Annegret & Heinrike 
    2. Tinúvel (TYH-0042) - Hirttivaaran Kostotar & Urmakka 
    3. sarqquu (TYH-0055) - Rohkean Melankolia & Jalohaukka 
    4. Pierre (TYH-0002) - Visage && FM Positivea Idea 
    5. Pierre (TYH-0002) - Pompeji Palermo & Fiktion Kontra-altto
    6. Pierre (TYH-0002) - Tutaani & Lejeerinki
    7. Tinúvel (TYH-0042) - Eléonore 5594 & Jeanne d'Arc 5594
    8. sarqquu (TYH-0055) - Rohkea-Vekkuli & Rohkea-Vekara
    9. sarqquu (TYH-0055) - Rohkean Kultamussukka & Rohkean Velhotar
    10. Pierre (TYH-0002) - RR. Raudakko & Usvasuon Sinkki
    11. sarqquu (TYH-0055) - Salarakas & Soturinsydän
    12. V. Penrose (TYH-0121) - Birchbound’s Daisy Haze & Ivyhill Amaryllis
    13. sarqquu (TYH-0055) - Mehtämies & Ukonretale
    14. Pierre (TYH-0002) - Pettiön Punakulta & Pikku-Tina
    15. Tinúvel (TYH-0042) - Roxelana & Sunngifu 5594
    16. Lauri (TYH-0017) - Gewnaël FRA & Somythone
    17. Tinúvel (TYH-0042) - Gwendoline 5594 & Gaetane 5594 
    
    
    Luokka 5. Kyntö (35 osallistujaa)
    1. V. Penrose (TYH-0121) - Ivyhill Amaryllis 
    2. varpu. (TYH-0114) - Hallava KAS 
    3. Pierre (TYH-0002) - Elite 
    4. Meeri N. (TYH-0035) - Iki-Väinö 
    5. Tinúvel (TYH-0042) - Hirttivaaran Kukkahattutäti 
    6. felissa (TYH-0082) - O.R. Suometar
    7. sarqquu (TYH-0055) - Delicia Elsa
    8. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Avellana
    9. V. Penrose (TYH-0121) - Drewdrake Driscoll
    10. Lauri (TYH-0017) - Somythone
    11. Pierre (TYH-0002) - Faiza
    12. Pierre (TYH-0002) - Kontrakka KAS
    13. Melina (TYH-0102) - Kuuramaan Hopeaharja
    14. Lauri (TYH-0017) - Gewnaël FRA
    15. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Kimallus
    16. Milja (TYH-0070) - Kuvitella KAS
    17. Tinúvel (TYH-0042) - DD Leachlainn
    18. Meeri N. (TYH-0035) - Vastarannan Valssi
    19. sarqquu (TYH-0055) - Gwilherm
    20. Tinúvel (TYH-0042) - Nathanaël 5594
    21. V. Penrose (TYH-0121) - Burton’s Lucille
    22. Milja (TYH-0070) - Fiktion Atlas
    23. Tinúvel (TYH-0042) - Denethor 5594
    24. Pierre (TYH-0002) - Novice
    25. sarqquu (TYH-0055) - Chute de Neige
    26. sarqquu (TYH-0055) - Pas Encore!
    27. sarqquu (TYH-0055) - Royal Dakota
    28. felissa (TYH-0082) - Mini-Marmori
    29. Meeri N. (TYH-0035) - Helisemässä
    30. Pierre (TYH-0002) - Rhombus Rhomb II
    31. Meeri N. (TYH-0035) - Ragnarök
    32. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Victoria
    33. Lauri (TYH-0017) - Jalon Villivadelma
    34. Melina (TYH-0102) - Dyantha's Lacey
    35. Tinúvel (TYH-0042) - Raimbaut 5594
    
    
    Luokka 6. Parikyntö (16 osallistujaa)
    1. sarqquu (TYH-0055) - Chagrin D'Amour & Abstinent 5594 
    2. V. Penrose (TYH-0121) - Burton’s Lucille & Penrose Avellana
    3. sarqquu (TYH-0055) - Delicia Elsa & Royal Dakota 
    4. Tinúvel (TYH-0042) - Hirttivaaran Kostotar & Urmakka 
    5. Tinúvel (TYH-0042) - Agathe & Ginette FRA
    6. Pierre (TYH-0002) - Novice & Elite
    7. Tinúvel (TYH-0042) - Gwendoline 5594 & Gaetane 5594
    8. Pierre (TYH-0002) - Luotto-Osuma KAS & Mini-Marenki
    9. Pierre (TYH-0002) - AV's Vinca Celenna & Aviance Golda Bay
    10. sarqquu (TYH-0055) - Les Légions Noires & Calixte Aldrico
    11. Tinúvel (TYH-0042) - Roxelana & Sunngifu 5594
    12. Pierre (TYH-0002) - Adinan Aksiina & Pompeji Sejertti
    13. sarqquu (TYH-0055) - Hirttivaaran Hopeatuli & Rohkean Kultamussukka
    14. sarqquu (TYH-0055) - Luonnoksen Mielikäinen & Esikosto
    15. Tinúvel (TYH-0042) - Eléonore 5594 & Jeanne d'Arc 5594
    16. Pierre (TYH-0002) - Vriendelijk Gryffindor & FM Positivea Idea 
    
    
    Luokka 7. Veto (28 osallistujaa)
    1. Pierre (TYH-0002) - Gallien Radon 
    2. V. Penrose (TYH-0121) - Odds Of Vengeance 
    3. V. Penrose (TYH-0121) - Nimmie Aimee 
    4. Melina (TYH-0102) - Dyantha's Lacey 
    5. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Taikaviitta 
    6. Tinúvel (TYH-0042) - Nicéphore 5594
    7. Pierre (TYH-0002) - FM Fear Full Strenght
    8. Melina (TYH-0102) - Kuuramaan Hopeaharja
    9. Lauri (TYH-0017) - Lohduntuoja
    10. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Kulkuri
    11. Lauri (TYH-0017) - Jalon Villivadelma
    12. Meeri N. (TYH-0035) - Ragnarök
    13. felissa (TYH-0082) - O.R. Suometar
    14. Pierre (TYH-0002) - Apprentice
    15. Pierre (TYH-0002) - Chaparra
    16. Tinúvel (TYH-0042) - Absolon
    17. Meeri N. (TYH-0035) - EP Aatos
    18. Lauri (TYH-0017) - Vanlottad
    19. varpu. (TYH-0114) - Hallava KAS
    20. Tinúvel (TYH-0042) - Hirttivaaran Kostotar
    21. felissa (TYH-0082) - Mini-Marmori
    22. Lauri (TYH-0017) - Pronssi
    23. Pierre (TYH-0002) - Tamarice
    24. Meeri N. (TYH-0035) - EP Jojopiina
    25. Tinúvel (TYH-0042) - Hirttivaaran Kruunattu
    26. V. Penrose (TYH-0121) - Birchbound’s Daisy Haze
    27. V. Penrose (TYH-0121) - Drewdrake Driscoll
    28. Tinúvel (TYH-0042) - Hirttivaaran Kukkahattutäti 
    
    
    Luokka 8. Pariveto (10 osallistujaa)
    1. Pierre (TYH-0002) - Lakean Liekki & Fiktion Kontra-altto 
    2. Tinúvel (TYH-0042) - Annegret & Heinrike 
    3. Tinúvel (TYH-0042) - Roxelana & Sunngifu 
    4. Tinúvel (TYH-0042) - Hirttivaaran Kostotar & Urmakka
    5. Pierre (TYH-0002) - Tutaani & Hirttivaaran Perttuli
    6. Pierre (TYH-0002) - Pomeroy & Perignon
    7. Tinúvel (TYH-0042) - Gwendoline 5594 & Gaetane 5594
    8. Pierre (TYH-0002) - Hirttivaaran Oprakka & Kototallin Aprakka
    9. Tinúvel (TYH-0042) - Eléonore 5594 & Jeanne d'Arc 5594
    10. Pierre (TYH-0002) - Kuolo Tulloo KAS & Jokkeri KAS 
    
    
    Luokka 9. Juoksukoe (32 osallistujaa)
    1. Meeri N. (TYH-0035) - Roudan Tulitar 
    2. Meeri N. (TYH-0035) - Simsalabim I.F. 
    3. Nicky (TYH-0124) - Lumiukon Hurmo
    4. felissa (TYH-0082) - Tuiskulan Massi 
    5. sarqquu (TYH-0055) - Antikvarkki 
    6. Sisla (TYH-0120) - Hurmaus
    7. Katriina Gustafsson (TYH-0140) - Hiisku
    8. Lauri (TYH-0017) - Jalon Villivadelma
    9. Sisla (TYH-0120) - FH Senaattori
    10. Tinúvel (TYH-0042) - Hirttivaaran Kostotar
    11. sarqquu (TYH-0055) - Esikosto
    12. Meeri N. (TYH-0035) - Polka Snilli
    13. Pierre (TYH-0002) - Mettän Messinki
    14. Tinúvel (TYH-0042) - Hirttivaaran Kukkahattutäti
    15. sarqquu (TYH-0055) - Lakean Veteraani
    16. Tinúvel (TYH-0042) - Urmakka
    17. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Yökiitäjä
    18. Lauri (TYH-0017) - Pronssi
    19. Pierre (TYH-0002) - Hykson Helemi KAS
    20. Pierre (TYH-0002) - PII Sumutus
    21. sarqquu (TYH-0055) - Rohkean Kultamussukka
    22. Tinúvel (TYH-0042) - Hirttivaaran Kruunattu
    23. Katriina Gustafsson (TYH-0140) - Hellyysholisti
    24. Meeri N. (TYH-0035) - Kiri-Armi
    25. Pierre (TYH-0002) - Aaja KAS
    26. Tinúvel (TYH-0042) - Hirttivaaran Tulikukka
    27. Sisla (TYH-0120) - Keskeendör
    28. sarqquu (TYH-0055) - Luonnoksen Mielikäinen
    29. Lauri (TYH-0017) - Vanlottad
    30. Milja (TYH-0070) - Kuvitella KAS
    31. Pierre (TYH-0002) - Vasken Valurauta
    32. Milja (TYH-0070) - Fiktion Atlas 
    
    
    Luokka 10. Käyntikoe (38 osallistujaa)
    1. Meeri N. (TYH-0035) - O.R. Mileena 
    2. Pierre (TYH-0002) - Routavaara I.F. 
    3. Lauri (TYH-0017) - Gewnaël FRA 
    4. Sisla (TYH-0120) - Hurmaus 
    5. Pierre (TYH-0002) - Territory 
    6. sarqquu (TYH-0055) - Antikvarkki 
    7. sarqquu (TYH-0055) - Esikosto
    8. Meeri N. (TYH-0035) - Snillin Valloittaja
    9. Tinúvel (TYH-0042) - Hirttivaaran Kukkahattutäti
    10. Meeri N. (TYH-0035) - EP Jojopiina
    11. Meeri N. (TYH-0035) - Kamilla W.E.I.
    12. Lauri (TYH-0017) - Vanlottad
    13. V. Penrose (TYH-0121) - Honeylake’s Golden Pearl
    14. varpu. (TYH-0114) - Hallava KAS
    15. Tinúvel (TYH-0042) - Urmakka
    16. Tinúvel (TYH-0042) - Hirttivaaran Kruunattu
    17. V. Penrose (TYH-0121) - Odds Of Vengeance
    18. Pierre (TYH-0002) - Snillin Tornihuhu
    19. VeeraRuusula (TYH-0138) - Finlandiachoir
    20. Meeri N. (TYH-0035) - AH Muninn
    21. sarqquu (TYH-0055) - Lakean Veteraani
    22. Lauri (TYH-0017) - Lohduntuoja
    23. Tinúvel (TYH-0042) - Hirttivaaran Kostotar
    24. sarqquu (TYH-0055) - Luonnoksen Mielikäinen
    25. sarqquu (TYH-0055) - Rohkean Kultamussukka
    26. Lauri (TYH-0017) - Jalon Villivadelma
    27. Sisla (TYH-0120) - FH Senaattori
    28. Pierre (TYH-0002) - Kuis Vain Kiipelissä
    29. Sisla (TYH-0120) - Keskeendör
    30. Lauri (TYH-0017) - Pronssi
    31. Melina (TYH-0102) - Dyantha's Lacey
    32. felissa (TYH-0082) - Tuiskulan Massi
    33. V. Penrose (TYH-0121) - Harland Hall Froggy
    34. Tinúvel (TYH-0042) - Hirttivaaran Tulilintu
    35. V. Penrose (TYH-0121) - Penrose Avellana
    36. V. Penrose (TYH-0121) - Verona Brivey
    37. Pierre (TYH-0002) - Comino Zoom
    38. Melina (TYH-0102) - Kuuramaan Hopeaharja
    
    

  • Ulkoasu © NM. | Ulkoasun kuva © SN | virtuaalitalli / virtuaalihevonen (sim game stable / sim game horse) | s-posti