TYH työajokilpailut

  • Kilpailupäivä: 17.08.2020, VIP: 13.08.2020
  • Vastuuhenkilö: Pierre (TYH-0002)
  • Järjestyspaikka: Kadon Kartano Suomi
  • Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla puolueettomasti arvontakonetta käyttäen

    Rajoitukset

  • Max. 50 osallistujaa/luokka
  • Max. 5 hevosta/ohjastaja/luokka
  • Yksi hevonen saa osallistua kaikkiin luokkiin joihin se on oikeutettu, mutta vain kerran yhteen luokkaan
  • Tottelevaisuusluokka on avoinna vain 1–4-vuotiaille, luokkaan osallistuva ei saa osallistua muihin luokkiin
  • Juoksukoe on avoinna vain suomen-, döle- ja pohjoisruotsinhevosille

    Osallistuminen

  • Vastuuhenkilön sähköpostiin otsikoituna TYH146-150 (tai TYH147) alla olevassa muodossa:

    Yksilöluokat: Luokka/Luokat [rivinvaihto] Ohjastaja (TYH-tunnus) - Hevonen
    Pariluokat: Luokka/Luokat [rivinvaihto] Ohjastaja (TYH-tunnus) - Hevonen & Hevonen

    TYH-tunnusta ei ole pakko ilmoittaa osallistumisessa.

    Luokat

    Luokka 1. Metsäajo (max. 150p.)
    Luokka 2. Parimetsäajo (max. 150p.)
    Luokka 3. Kyntö (max. 100p.)
    Luokka 4. Parikyntö (max. 100p.)
    Luokka 5. Veto (max. 350m.)
    Luokka 6. Pariveto (max. 350m.)
    Luokka 7. Juoksukoe (max. 5p.)
    Luokka 8. Käyntikoe (max. 6p.)

    Päivitetty klo 18:30, 24. helmikuuta 2020

    Kilpailusarjan muut kutsut

    146, 147, 148, 149, 150

    Osallistujat

    Luokka 1. Metsäajo (23 osallistujaa)
    1. meea (TYH-0165) - Riimilän Ruusunmarja 144p.
    2. kati (TYH-0021) - Tenacious Hellere 139p.
    3. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Tulilintu 139p.
    4. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Permuuda 138p.
    5. meea (TYH-0165) - Harmaliinan Laventeli 138p.
    6. Nicky (TYH-0124) - Penrose Audrina 135p.
    7. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kruunattu 129p.
    8. meea (TYH-0165) - Raitin Punaherukka 122p.
    9. Nicky (TYH-0124) - Mustang's Caliana 116p.
    10. meea (TYH-0165) - Vihurantti 96p.
    11. Pierre (TYH-0002) - Korpiorvokki 91p.
    12. Pierre (TYH-0002) - Akaseena KAS 87p.
    13. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kalmankukka 80p.
    14. Pierre (TYH-0002) - Kalskag Optysk 78p.
    15. kati (TYH-0021) - Berecta 66p.
    16. kati (TYH-0021) - Murfey's Ax-Ford 59p.
    17. kati (TYH-0021) - Torn Derek 53p.
    18. meea (TYH-0165) - Siperianpihta 40p.
    19. kati (TYH-0021) - Branta Bernicla 36p.
    20. Pierre (TYH-0002) - Kiprichnyy 17p.
    21. Pierre (TYH-0002) - Vizinga 14p.
    22. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Tuli-Haave 7p.
    23. Nicky (TYH-0124) - Lumiukon Hurmo 7p.
    
    
    Luokka 2. Parimetsäajo (16 osallistujaa)
    1. Pierre (TYH-0002) - Kalskag Optysk & Kalskag Jaakg 137p.
    2. Pierre (TYH-0002) - Fernweh Lidiya & Kalskag Zaporižžja 136p.
    3. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Rateva & Hirttivaaran Kostettu 134p.
    4. kati (TYH-0021) - Ramya Grantie & J'espére Exteri 127p.
    5. Tinu (TYH-0042) - Maela FRA & Renée FRA 121p.
    6. Tinu (TYH-0042) - Annegret & Heinrike 119p.
    7. kati (TYH-0021) - Lr's Depl Giobba & Berecta 94p.
    8. kati (TYH-0021) - Digitális Purpúrea & Branta Bernicla 71p.
    9. Pierre (TYH-0002) - Kototallin Lakka & Kototallin K5 52p.
    10. Tinu (TYH-0042) - Urmakka & Ionin Kullattu 46p.
    11. kati (TYH-0021) - Nyctea Scandiaca & Torn Derek 36p.
    12. Pierre (TYH-0002) - Kalskag Elekkej & Kalskag Prypjat 32p.
    13. kati (TYH-0021) - English Girl & Eilinoir 20p.
    14. meea (TYH-0165) - Penrose Acacia & Riimilän April 16p.
    15. Pierre (TYH-0002) - Iskus KAS & Ontuu KAS 13p.
    16. Tinu (TYH-0042) - Angren Abigail & Angren Aloisia 7p.
    
    
    Luokka 3. Kyntö (20 osallistujaa)
    1. kati (TYH-0021) - Torn Derek 97p.
    2. Tinu (TYH-0042) - Angren Wendel 91p.
    3. Pierre (TYH-0002) - Kalskag Oonaugh 86p.
    4. Nicky (TYH-0124) - Lumiukon Hurmo 85p.
    5. Tinu (TYH-0042) - Denethor 5594 75p.
    6. meea (TYH-0165) - Riimilän April 75p.
    7. Tinu (TYH-0042) - DD Leachlainn 60p.
    8. Nicky (TYH-0124) - Mustang's Caliana 57p.
    9. Pierre (TYH-0002) - Kalskag Pyr'yakh 53p.
    10. kati (TYH-0021) - Berecta 44p.
    11. Pierre (TYH-0002) - Penrose Merchant 42p.
    12. meea (TYH-0165) - Penrose Acacia 42p.
    13. Pierre (TYH-0002) - Kalskag Øyvi 41p.
    14. kati (TYH-0021) - Branta Bernicla 39p.
    15. Nicky (TYH-0124) - Penrose Audrina 37p.
    16. kati (TYH-0021) - Murfey's Ax-Ford 31p.
    17. Pierre (TYH-0002) - Vizinga 26p.
    18. Tinu (TYH-0042) - Angren Calixte 18p.
    19. kati (TYH-0021) - Tenacious Hellere 18p.
    20. Tinu (TYH-0042) - Frodon Sacquet d'Ion 5p.
    
    
    Luokka 4. Parikyntö (16 osallistujaa)
    1. Pierre (TYH-0002) - Kalskag Pyr'yakh & Kalskag Zaporižžja 98p.
    2. Tinu (TYH-0042) - Angren Nienna & Angren Chantal 88p.
    3. Pierre (TYH-0002) - Kafka & Vizinga 87p.
    4. Pierre (TYH-0002) - Penrose Edwina & Marchesa d'Aux 81p.
    5. kati (TYH-0021) - Lr's Depl Giobba & Berecta 75p.
    6. kati (TYH-0021) - Ramya Grantie & J'espére Exteri 70p.
    7. meea (TYH-0165) - Penrose Acacia & Riimilän April 65p.
    8. kati (TYH-0021) - English Girl & Eilinoir 61p.
    9. kati (TYH-0021) - Nyctea Scandiaca & Torn Derek 59p.
    10. Tinu (TYH-0042) - Angren Margaery & Angren Noelene 59p.
    11. kati (TYH-0021) - Digitális Purpúrea & Branta Bernicla 56p.
    12. Tinu (TYH-0042) - Zavier 5594 & Penrose Zuriel 54p.
    13. Tinu (TYH-0042) - Roxelana & Angren Aurelia 50p.
    14. Pierre (TYH-0002) - Zannto Tzar XV & Vagas Xanthus V 37p.
    15. Tinu (TYH-0042) - Eléonore 5594 & Jeanne d'Arc 5594 16p.
    16. Pierre (TYH-0002) - Fernweh Lidiya & Dylannat 5p.
    
    
    Luokka 5. Veto (18 osallistujaa)
    1. Pierre (TYH-0002) - Kototallin Armakka 304m.
    2. Pierre (TYH-0002) - Kototallin Arpia 293m.
    3. Tinu (TYH-0042) - Angren Aldric 281m.
    4. Nicky (TYH-0124) - Penrose Audrina 264m.
    5. kati (TYH-0021) - Berecta 251m.
    6. Tinu (TYH-0042) - Amaury FRA 235m.
    7. Pierre (TYH-0002) - Lykkäys KAS 221m.
    8. Nicky (TYH-0124) - Lumiukon Hurmo 204m.
    9. kati (TYH-0021) - Tenacious Hellere 179m.
    10. Nicky (TYH-0124) - Mustang's Caliana 149m.
    11. kati (TYH-0021) - Torn Derek 147m.
    12. kati (TYH-0021) - Branta Bernicla 112m.
    13. Tinu (TYH-0042) - Zechariah LAC 97m.
    14. kati (TYH-0021) - Murfey's Ax-Ford 68m.
    15. Tinu (TYH-0042) - Fernand FRA 55m.
    16. Pierre (TYH-0002) - Nikolaus KAS 45m.
    17. Tinu (TYH-0042) - Angren Raphaël 29m.
    18. Pierre (TYH-0002) - Kalskag Jaakg 14m.
    
    
    Luokka 6. Pariveto (10 osallistujaa)
    1. Pierre (TYH-0002) - Korpiorvokki & Akaseena KAS 298m.
    2. Pierre (TYH-0002) - Kalskag Elekkej & Kalskag Prypjat 281m.
    3. Pierre (TYH-0002) - Kototallin Lakka & Kototallin K5 271m.
    4. kati (TYH-0021) - Nyctea Scandiaca & Torn Derek 266m.
    5. kati (TYH-0021) - Digitális Purpúrea & Branta Bernicla 182m.
    6. Pierre (TYH-0002) - Annapurna KAS & Kuningatarsmaragdi KAS 139m.
    7. kati (TYH-0021) - Lr's Depl Giobba & Berecta 127m.
    8. kati (TYH-0021) - Ramya Grantie & J'espére Exteri 99m.
    9. kati (TYH-0021) - English Girl & Eilinoir 98m.
    10. Pierre (TYH-0002) - Kalskag Optysk & Kalskag Jaakg 18m.
    
    
    Luokka 7. Juoksukoe (23 osallistujaa)
    1. kati (TYH-0021) - Miss Maaliskuu 5p.
    2. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Tuli-Haave 5p.
    3. kati (TYH-0021) - Työmiehen Tytär 5p.
    4. meea (TYH-0165) - Riimilän Ruusunmarja 5p.
    5. Nicky (TYH-0124) - Thorhalla R. 5p.
    6. meea (TYH-0165) - Harmaliinan Laventeli 5p.
    7. meea (TYH-0165) - Vihurantti 4p.
    8. meea (TYH-0165) - Siperianpihta 4p.
    9. kati (TYH-0021) - Riikin Sanna 4p.
    10. Pierre (TYH-0002) - Hohdokas 4p.
    11. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kruunattu 3p.
    12. Nicky (TYH-0124) - Ruskon Hallahirmu 3p.
    13. meea (TYH-0165) - Raitin Punaherukka 3p.
    14. kati (TYH-0021) - Donastian Roudari 3p.
    15. Pierre (TYH-0002) - Aitos KAS 3p.
    16. Pierre (TYH-0002) - Kas Vain KAS 3p.
    17. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kalmankukka 2p.
    18. Pierre (TYH-0002) - Kuolemanilo KAS 2p.
    19. kati (TYH-0021) - Surutanssi 2p.
    20. Nicky (TYH-0124) - Rangvald Vehka 1p.
    21. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Permuuda 1p.
    22. Pierre (TYH-0002) - Rojaltti KAS 1p.
    23. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Tulilintu 1p.
    
    
    Luokka 8. Käyntikoe (17 osallistujaa)
    1. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kostettu 6p.
    2. meea (TYH-0165) - Riimilän Ruusunmarja 6p.
    3. meea (TYH-0165) - Raitin Punaherukka 6p.
    4. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Rateva 6p.
    5. meea (TYH-0165) - Siperianpihta 5p.
    6. Tinu (TYH-0042) - Urmakka 5p.
    7. Pierre (TYH-0002) - Vagas Xanthus V 5p.
    8. meea (TYH-0165) - Vihurantti 5p.
    9. Nicky (TYH-0124) - Ruskon Hallahirmu 4p.
    10. meea (TYH-0165) - Harmaliinan Laventeli 4p.
    11. Nicky (TYH-0124) - Thorhalla R. 3p.
    12. Pierre (TYH-0002) - Dylannat 3p.
    13. Pierre (TYH-0002) - Zannto Tzar XV 3p.
    14. Pierre (TYH-0002) - Kiprichnyy 3p.
    15. Pierre (TYH-0002) - Penrose Merchant 3p.
    16. Tinu (TYH-0042) - Ionin Kullattu 3p.
    HYL. Nicky (TYH-0124) - Rangvald Vehka 0p.
    
  • Ulkoasu © NM. | virtuaalitalli