TYH työajokilpailut

  • Kilpailupäivä: 20.08.2020, VIP: 13.08.2020
  • Vastuuhenkilö: Pierre (TYH-0002)
  • Järjestyspaikka: Kadon Kartano Suomi
  • Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla puolueettomasti arvontakonetta käyttäen

    Rajoitukset

  • Max. 50 osallistujaa/luokka
  • Max. 5 hevosta/ohjastaja/luokka
  • Yksi hevonen saa osallistua kaikkiin luokkiin joihin se on oikeutettu, mutta vain kerran yhteen luokkaan
  • Tottelevaisuusluokka on avoinna vain 1–4-vuotiaille, luokkaan osallistuva ei saa osallistua muihin luokkiin
  • Juoksukoe on avoinna vain suomen-, döle- ja pohjoisruotsinhevosille

    Osallistuminen

  • Vastuuhenkilön sähköpostiin otsikoituna TYH146-150 (tai TYH150) alla olevassa muodossa:

    Yksilöluokat: Luokka/Luokat [rivinvaihto] Ohjastaja (TYH-tunnus) - Hevonen
    Pariluokat: Luokka/Luokat [rivinvaihto] Ohjastaja (TYH-tunnus) - Hevonen & Hevonen

    TYH-tunnusta ei ole pakko ilmoittaa osallistumisessa.

    Luokat

    Luokka 1. Metsäajo (max. 150p.)
    Luokka 2. Parimetsäajo (max. 150p.)
    Luokka 3. Kyntö (max. 100p.)
    Luokka 4. Parikyntö (max. 100p.)
    Luokka 5. Veto (max. 350m.)
    Luokka 6. Pariveto (max. 350m.)
    Luokka 7. Juoksukoe (max. 5p.)
    Luokka 8. Käyntikoe (max. 6p.)

    Päivitetty klo 18:30, 24. helmikuuta 2020

    Kilpailusarjan muut kutsut

    146, 147, 148, 149, 150

    Osallistujat

    Luokka 1. Metsäajo (23 osallistujaa)
    1. meea (TYH-0165) - Siperianpihta 148p.
    2. kati (TYH-0021) - Branta Bernicla 136p.
    3. kati (TYH-0021) - Torn Derek 122p.
    4. meea (TYH-0165) - Vihurantti 106p.
    5. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Permuuda 106p.
    6. Pierre (TYH-0002) - Vizinga 101p.
    7. kati (TYH-0021) - Murfey's Ax-Ford 99p.
    8. kati (TYH-0021) - Berecta 67p.
    9. meea (TYH-0165) - Raitin Punaherukka 65p.
    10. Pierre (TYH-0002) - Akaseena KAS 64p.
    11. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kruunattu 52p.
    12. kati (TYH-0021) - Tenacious Hellere 51p.
    13. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Tuli-Haave 49p.
    14. Pierre (TYH-0002) - Kiprichnyy 46p.
    15. Nicky (TYH-0124) - Mustang's Caliana 40p.
    16. Pierre (TYH-0002) - Korpiorvokki 30p.
    17. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Tulilintu 22p.
    18. Pierre (TYH-0002) - Kalskag Optysk 18p.
    19. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kalmankukka 17p.
    20. meea (TYH-0165) - Harmaliinan Laventeli 16p.
    21. Nicky (TYH-0124) - Lumiukon Hurmo 14p.
    22. Nicky (TYH-0124) - Penrose Audrina 13p.
    23. meea (TYH-0165) - Riimilän Ruusunmarja 12p.
    
    
    Luokka 2. Parimetsäajo (16 osallistujaa)
    1. Pierre (TYH-0002) - Kalskag Optysk & Kalskag Jaakg 147p.
    2. Tinu (TYH-0042) - Maela FRA & Renée FRA 142p.
    3. kati (TYH-0021) - Ramya Grantie & J'espére Exteri 138p.
    4. kati (TYH-0021) - Nyctea Scandiaca & Torn Derek 129p.
    5. Tinu (TYH-0042) - Urmakka & Ionin Kullattu 113p.
    6. Pierre (TYH-0002) - Fernweh Lidiya & Kalskag Zaporižžja 113p.
    7. Tinu (TYH-0042) - Angren Abigail & Angren Aloisia 109p.
    8. Pierre (TYH-0002) - Iskus KAS & Ontuu KAS 98p.
    9. Tinu (TYH-0042) - Annegret & Heinrike 74p.
    10. kati (TYH-0021) - Digitális Purpúrea & Branta Bernicla 69p.
    11. kati (TYH-0021) - English Girl & Eilinoir 65p.
    12. Pierre (TYH-0002) - Kototallin Lakka & Kototallin K5 52p.
    13. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Rateva & Hirttivaaran Kostettu 51p.
    14. meea (TYH-0165) - Penrose Acacia & Riimilän April 49p.
    15. Pierre (TYH-0002) - Kalskag Elekkej & Kalskag Prypjat 41p.
    16. kati (TYH-0021) - Lr's Depl Giobba & Berecta 33p.
    
    
    Luokka 3. Kyntö (20 osallistujaa)
    1. Pierre (TYH-0002) - Penrose Merchant 95p.
    2. Tinu (TYH-0042) - Frodon Sacquet d'Ion 89p.
    3. Pierre (TYH-0002) - Kalskag Øyvi 83p.
    4. meea (TYH-0165) - Penrose Acacia 64p.
    5. kati (TYH-0021) - Murfey's Ax-Ford 59p.
    6. kati (TYH-0021) - Torn Derek 53p.
    7. Tinu (TYH-0042) - Denethor 5594 52p.
    8. Pierre (TYH-0002) - Vizinga 45p.
    9. Pierre (TYH-0002) - Kalskag Pyr'yakh 42p.
    10. kati (TYH-0021) - Tenacious Hellere 36p.
    11. kati (TYH-0021) - Berecta 28p.
    12. meea (TYH-0165) - Riimilän April 26p.
    13. Pierre (TYH-0002) - Kalskag Oonaugh 24p.
    14. Tinu (TYH-0042) - Angren Wendel 19p.
    15. Nicky (TYH-0124) - Penrose Audrina 19p.
    16. Tinu (TYH-0042) - Angren Calixte 18p.
    17. Nicky (TYH-0124) - Lumiukon Hurmo 14p.
    18. kati (TYH-0021) - Branta Bernicla 12p.
    19. Tinu (TYH-0042) - DD Leachlainn 12p.
    20. Nicky (TYH-0124) - Mustang's Caliana 7p.
    
    
    Luokka 4. Parikyntö (16 osallistujaa)
    1. Pierre (TYH-0002) - Fernweh Lidiya & Dylannat 99p.
    2. kati (TYH-0021) - Nyctea Scandiaca & Torn Derek 98p.
    3. kati (TYH-0021) - Digitális Purpúrea & Branta Bernicla 97p.
    4. Tinu (TYH-0042) - Eléonore 5594 & Jeanne d'Arc 5594 91p.
    5. Tinu (TYH-0042) - Angren Nienna & Angren Chantal 51p.
    6. kati (TYH-0021) - Ramya Grantie & J'espére Exteri 50p.
    7. Pierre (TYH-0002) - Zannto Tzar XV & Vagas Xanthus V 45p.
    8. Tinu (TYH-0042) - Roxelana & Angren Aurelia 42p.
    9. Pierre (TYH-0002) - Penrose Edwina & Marchesa d'Aux 41p.
    10. Pierre (TYH-0002) - Kafka & Vizinga 41p.
    11. Pierre (TYH-0002) - Kalskag Pyr'yakh & Kalskag Zaporižžja 29p.
    12. meea (TYH-0165) - Penrose Acacia & Riimilän April 28p.
    13. Tinu (TYH-0042) - Angren Margaery & Angren Noelene 27p.
    14. kati (TYH-0021) - Lr's Depl Giobba & Berecta 26p.
    15. kati (TYH-0021) - English Girl & Eilinoir 22p.
    16. Tinu (TYH-0042) - Zavier 5594 & Penrose Zuriel 10p.
    
    
    Luokka 5. Veto (18 osallistujaa)
    1. Tinu (TYH-0042) - Zechariah LAC 325m.
    2. Tinu (TYH-0042) - Angren Raphaël 271m.
    3. kati (TYH-0021) - Tenacious Hellere 257m.
    4. Nicky (TYH-0124) - Lumiukon Hurmo 257m.
    5. Pierre (TYH-0002) - Lykkäys KAS 251m.
    6. kati (TYH-0021) - Branta Bernicla 230m.
    7. kati (TYH-0021) - Murfey's Ax-Ford 230m.
    8. Nicky (TYH-0124) - Mustang's Caliana 222m.
    9. Pierre (TYH-0002) - Kototallin Armakka 199m.
    10. Pierre (TYH-0002) - Nikolaus KAS 169m.
    11. Tinu (TYH-0042) - Amaury FRA 168m.
    12. Pierre (TYH-0002) - Kalskag Jaakg 167m.
    13. Nicky (TYH-0124) - Penrose Audrina 118m.
    14. kati (TYH-0021) - Torn Derek 51m.
    15. Pierre (TYH-0002) - Kototallin Arpia 26m.
    16. Tinu (TYH-0042) - Angren Aldric 14m.
    17. kati (TYH-0021) - Berecta 11m.
    18. Tinu (TYH-0042) - Fernand FRA 8m.
    
    
    Luokka 6. Pariveto (10 osallistujaa)
    1. Pierre (TYH-0002) - Kalskag Optysk & Kalskag Jaakg 234m.
    2. kati (TYH-0021) - Ramya Grantie & J'espére Exteri 225m.
    3. kati (TYH-0021) - Digitális Purpúrea & Branta Bernicla 207m.
    4. Pierre (TYH-0002) - Annapurna KAS & Kuningatarsmaragdi KAS 150m.
    5. Pierre (TYH-0002) - Kalskag Elekkej & Kalskag Prypjat 148m.
    6. kati (TYH-0021) - Lr's Depl Giobba & Berecta 146m.
    7. kati (TYH-0021) - Nyctea Scandiaca & Torn Derek 111m.
    8. Pierre (TYH-0002) - Korpiorvokki & Akaseena KAS 100m.
    9. Pierre (TYH-0002) - Kototallin Lakka & Kototallin K5 38m.
    10. kati (TYH-0021) - English Girl & Eilinoir 9m.
    
    
    Luokka 7. Juoksukoe (23 osallistujaa)
    1. Nicky (TYH-0124) - Rangvald Vehka 5p.
    2. meea (TYH-0165) - Siperianpihta 5p.
    3. kati (TYH-0021) - Donastian Roudari 5p.
    4. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Tulilintu 5p.
    5. Pierre (TYH-0002) - Rojaltti KAS 5p.
    6. Pierre (TYH-0002) - Kuolemanilo KAS 5p.
    7. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kruunattu 5p.
    8. meea (TYH-0165) - Raitin Punaherukka 4p.
    9. Pierre (TYH-0002) - Hohdokas 4p.
    10. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Tuli-Haave 4p.
    11. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kalmankukka 4p.
    12. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Permuuda 4p.
    13. Nicky (TYH-0124) - Thorhalla R. 4p.
    14. meea (TYH-0165) - Vihurantti 4p.
    15. Pierre (TYH-0002) - Kas Vain KAS 3p.
    16. Nicky (TYH-0124) - Ruskon Hallahirmu 3p.
    17. meea (TYH-0165) - Riimilän Ruusunmarja 3p.
    18. kati (TYH-0021) - Riikin Sanna 3p.
    19. kati (TYH-0021) - Miss Maaliskuu 3p.
    20. kati (TYH-0021) - Työmiehen Tytär 3p.
    21. Pierre (TYH-0002) - Aitos KAS 3p.
    22. meea (TYH-0165) - Harmaliinan Laventeli 2p.
    HYL. kati (TYH-0021) - Surutanssi 0p. (hll)
    
    
    Luokka 8. Käyntikoe (17 osallistujaa)
    1. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Rateva 6p.
    2. Tinu (TYH-0042) - Urmakka 6p.
    3. Nicky (TYH-0124) - Thorhalla R. 6p.
    4. meea (TYH-0165) - Vihurantti 6p.
    5. meea (TYH-0165) - Riimilän Ruusunmarja 5p.
    6. Pierre (TYH-0002) - Zannto Tzar XV 5p.
    7. Pierre (TYH-0002) - Vagas Xanthus V 5p.
    8. Pierre (TYH-0002) - Dylannat 4p.
    9. Pierre (TYH-0002) - Penrose Merchant 4p.
    10. Tinu (TYH-0042) - Hirttivaaran Kostettu 3p.
    11. Pierre (TYH-0002) - Kiprichnyy 3p.
    12. meea (TYH-0165) - Raitin Punaherukka 2p.
    13. meea (TYH-0165) - Harmaliinan Laventeli 2p.
    14. Tinu (TYH-0042) - Ionin Kullattu 2p.
    15. meea (TYH-0165) - Siperianpihta 2p.
    16. Nicky (TYH-0124) - Ruskon Hallahirmu 1p.
    17. Nicky (TYH-0124) - Rangvald Vehka 1p.
    
  • Ulkoasu © NM. | virtuaalitalli