Jaoksettomat työajokilpailut

  • Kilpailupäivä: 21.08.2020, VIP: 15.08.2020
  • Vastuuhenkilö: Pierre (TYH-0002)
  • Järjestyspaikka: Kilpailukeskus Reiter Suomi
  • Tulokset arvotaan lyhyellä arvonnalla puolueettomasti arvontakonetta käyttäen

    Rajoitukset

  • Max. 70 osallistujaa/luokka
  • Max. 7 hevosta/ohjastaja/luokka
  • Yksi hevonen saa osallistua kaikkiin luokkiin, seuraavia poikkeuksia lukuun ottamatta:
        - Tottelevaisuusluokka on avoinna vain 1–4-vuotiaille, luokkaan osallistuva ei saa osallistua muihin luokkiin
        - Juoksukoe on avoinna vain suomen-, döle- ja pohjoisruotsinhevosille

    Osallistuminen

  • Vastuuhenkilön sähköpostiin otsikoituna TYO101-110 (tai TYO101) alla olevassa muodossa:

    Yksilöluokat: Luokka/Luokat [rivinvaihto] Ohjastaja - Hevonen
    Pariluokat: Luokka/Luokat [rivinvaihto] Ohjastaja - Hevonen & Hevonen

    Luokat

    Luokka 1. Käyttöajo (max. 150p.)
    Luokka 2. Metsäajo (max. 150p.)
    Luokka 3. Parimetsäajo (max. 150p.)
    Luokka 4. Kyntö (max. 100p.)
    Luokka 5. Parikyntö (max. 100p.)
    Luokka 6. Veto (max. 350m.)
    Luokka 7. Pariveto (max. 350m.)
    Luokka 8. Juoksukoe (max. 5p.)
    Luokka 9. Käyntikoe (max. 6p.)

    Päivitetty klo 15:16, 15. elokuuta 2020

    Kilpailusarjan muut kutsut

    101, 102, 103, 104, 105, 106, 107, 108, 109 110,

    Osallistujat

    Luokka 1. Käyttöajo (25 osallistujaa)
    1. sarqquu - Vienonhilja 145p.
    2. Pierre - Viktoria 143p.
    3. Pierre - Hedwig v. Vogt 142p.
    4. Humutin - Kielopeikko 139p.
    5. aksu - Routaruusun Luusiipi 136p.
    - - - - - -
    6. sarqquu - Kelankiskuri 134p.
    7. sarqquu - Aavemaria 133p.
    8. Pierre - Dylannat 131p.
    9. Humutin - Raitin Rommikakku 130p.
    10. Sisla - Yesenia RH 111p.
    11. sarqquu - Lumenleikit 108p.
    12. Pierre - Gallien Radon 99p.
    13. aksu - Penrose Duncan 88p.
    14. Sisla - Edin’s Dusky 80p.
    15. aksu - AH Fiinimimmi 72p.
    16. Pierre - Lorette d'Ion 68p.
    17. aksu - Ristikallion Kinuskikunkku 63p.
    18. aksu - AH Vaania 34p.
    19. sarqquu - Ruosteriina 32p.
    20. Pierre - Asterisk 27p.
    21. Sisla - Sysälän PikkuSmartta 24p.
    22. sarqquu - Saariston Lumina 19p.
    23. sarqquu - Sisukas Sissi 19p.
    24. Pierre - Uzfi 13p.
    25. Sisla - Edmée Gaëlle 7p.
    
    
    Luokka 2. Metsäajo (26 osallistujaa)
    1. aksu - Tanhun Tuhka 148p.
    2. sarqquu - Vienonhilja 147p.
    3. Humutin - Raitin Rommikakku 135p.
    4. sarqquu - Lakean Veteraani 133p.
    5. Pierre - Kuningatarsmaragdi KAS 132p.
    - - - - - -
    6. Humutin - Koivukutomus 125p.
    7. sarqquu - Sisukas Sissi 113p.
    8. aksu - AH Kiriviima 110p.
    9. Pierre - Kototallin Arpia 108p.
    10. Pierre - Nikolaus KAS 103p.
    11. Sisla - Edmée Gaëlle 102p.
    12. sarqquu - Tammentaakka 100p.
    13. Pierre - Kalskag Oonaugh 94p.
    14. Sisla - Edin’s Dusky 92p.
    15. sarqquu - Kelankiskuri 89p.
    16. Pierre - Uzfi 87p.
    17. Humutin - Raparperileivos 66p.
    18. aksu - EP Mutteri 65p.
    19. sarqquu - Lumenleikit 55p.
    20. aksu - AH Pikku-Urho 46p.
    21. Pierre - Maela FRA 44p.
    22. Sisla - Yesenia RH 43p.
    23. sarqquu - Aavemaria 26p.
    24. Pierre - Vaux Xanthus VI 21p.
    25. aksu - Purnin Amerikaano 17p.
    26. Sisla - Sysälän PikkuSmartta 10p.
    
    
    Luokka 3. Parimetsäajo (18 osallistujaa)
    1. aksu - AH Kirikiukku & AH Satakieli 150p.
    2. sarqquu - Lakean Veteraani & Lieskan Leimahdus 142p.
    3. sarqquu - Vienonhilja & Ruosteriina 130p.
    4. Pierre - Ilon-Aika & Karelia KAS 117p.
    - - - - - -
    5. sarqquu - Saariston Lumina & Wanhalan Suvi-Tuuli 114p.
    6. sarqquu - Marenki & Jessiina 114p.
    7. sarqquu - Tammentaakka & Kelankiskuri 109p.
    8. Humutin - Kielopeikko & Raparperileivos 109p.
    9. sarqquu - Sisukas Sissi & Perhosveikko 86p.
    10. Pierre - Korpiorvokki & Akaseena KAS 63p.
    11. Pierre - Vagas Xanthus V & Zannto Tzar XV 59p.
    12. Pierre - Kototallin Lakka & Kototallin K5 49p.
    13. Pierre - Iskus KAS & Ontuu KAS 43p.
    14. aksu - AH Hallausva & AH Kiriviima 42p.
    15. sarqquu - Aavemaria & Lumenleikit 39p.
    16. Pierre - Penrose Edwina & Marchesa d'Aux 35p.
    17. Pierre - Kototallin Iprikka & Annapurna KAS 34p.
    18. aksu - AH Hallatanssi & AH Horna 24p.
    
    
    Luokka 4. Kyntö (21 osallistujaa)
    1. Pierre - Gallien Radon 91p.
    2. Humutin - Koivukutomus 85p.
    3. Pierre - Zannto Tzar XV 85p.
    4. sarqquu - Frisson 85p.
    - - - - - -
    5. sarqquu - Penrose Aragonite 84p.
    6. Pierre - Dylannat 84p.
    7. sarqquu - Lord Jamie Gray 79p.
    8. sarqquu - La Guerre des Géants 75p.
    9. Sisla - Edin’s Dusky 74p.
    10. Pierre - Vaux Xanthus VI 71p.
    11. sarqquu - Grandiose 61p.
    12. Sisla - Yesenia RH 61p.
    13. sarqquu - Marguerite 60p.
    14. aksu - Penrose Duncan 58p.
    15. Humutin - Raparperileivos 44p.
    16. Sisla - Sysälän PikkuSmartta 40p.
    17. Pierre - Adelaide 5594 35p.
    18. Pierre - Maela FRA 23p.
    19. sarqquu - La Mère de Tous 18p.
    20. Pierre - Vagas Xanthus V 11p.
    21. Sisla - Edmée Gaëlle 6p.
    
    
    Luokka 5. Parikyntö (15 osallistujaa)
    1. Pierre - Brynhild Askøy & Kalskag Øyvi 95p.
    2. Pierre - Vizinga & Hedwig v. Vogt 94p.
    3. Pierre - Tinglev Mivir & Visage 80p.
    - - - - - -
    4. sarqquu - Frisson & Miloš 78p.
    5. Pierre - Brigant & Perignon 73p.
    6. sarqquu - Clair de Lune & Pas Encore! 73p.
    7. sarqquu - La Mère de Tous & Marguerite 56p.
    8. sarqquu - Haywires Wicked Game & Lord Jamie Gray 56p.
    9. Pierre - Penrose Edwina & Marchesa d'Aux 56p.
    10. sarqquu - Penrose Aragonite & Goodtime Commander Jack 47p.
    11. sarqquu - Penrose Lady Skye & Elmadil Lovely Daze 46p.
    12. Pierre - Faiza 3 & Lorette d'Ion 40p.
    13. sarqquu - La Guerre des Géants & Grandiose 18p.
    14. Pierre - Penrose Merchant & Ramblin Gamblin Ramy 13p.
    15. Humutin - Raparperileivos & Koivukutomus 6p.
    
    
    Luokka 6. Veto (24 osallistujaa)
    1. sarqquu - Sisukas Sissi 293m.
    2. Sisla - Edin’s Dusky 277m.
    3. sarqquu - La Guerre des Géants 275m.
    4. Humutin - Koivukutomus 271m.
    - - - - - -
    5. Pierre - Nikolaus KAS 269m.
    6. Humutin - Raparperileivos 260m.
    7. Pierre - Kiprichnyy 233m.
    8. sarqquu - La Mère de Tous 211m.
    9. aksu - AH Vaania 199m.
    10. aksu - EP Mutteri 181m.
    11. Pierre - Chaparra 134m.
    12. sarqquu - Penrose Aragonite 133m.
    13. sarqquu - Haywires Wicked Game 131m.
    14. Pierre - Kototallin Arpia 123m.
    15. Sisla - Edmée Gaëlle 121m.
    16. aksu - Tanhun Tuhka 98m.
    17. Pierre - Kalskag Zaporižžja 87m.
    18. sarqquu - Tammentaakka 86m.
    19. Pierre - Kalskag Pyr'yakh 75m.
    20. Pierre - Kototallin Lakka 38m.
    21. Sisla - Yesenia RH 35m.
    22. sarqquu - Elmadil Lovely Daze 20m.
    23. aksu - Penrose Duncan 7m.
    24. aksu - Nattåska 5m.
    
    
    Luokka 7. Pariveto (15 osallistujaa)
    1. Pierre - Kafka & Kiprichnyy 319m.
    2. sarqquu - Frisson & Miloš 275m.
    3. sarqquu - Haywires Wicked Game & Lord Jamie Gray 269m.
    - - - - - -
    4. sarqquu - Penrose Aragonite & Goodtime Commander Jack 243m.
    5. sarqquu - Penrose Lady Skye & Elmadil Lovely Daze 201m.
    6. Pierre - Uzfi & Garon Gryffindor 169m.
    7. sarqquu - La Mère de Tous & Marguerite 163m.
    8. Pierre - Iskus KAS & Ontuu KAS 147m.
    9. Pierre - Apprentice & Partizansk Ionnyj 133m.
    10. sarqquu - Clair de Lune & Pas Encore! 124m.
    11. Pierre - Vagas Xanthus V & Zannto Tzar XV 95m.
    12. Pierre - Kototallin Lakka & Kototallin K5 92m.
    13. sarqquu - La Guerre des Géants & Grandiose 55m.
    14. Pierre - Kalskag Jaakg & Kalskag Optysk 46m.
    15. Humutin - Raparperileivos & Koivukutomus 9m.
    
    
    Luokka 8. Juoksukoe (23 osallistujaa)
    1. Pierre - Lykkäys KAS 5p.
    2. sarqquu - Lieskan Leimahdus 5p.
    3. sarqquu - Vienonhilja 5p.
    4. Pierre - Rojaltti KAS 5p.
    - - - - - -
    5. Sisla - Sysälän PikkuSmartta 5p.
    6. Pierre - Kammotus KAS 5p.
    7. aksu - Anezka R. 4p.
    8. aksu - Purnin Amerikaano 4p.
    9. Humutin - Koivukutomus 4p.
    10. Humutin - Raparperileivos 4p.
    11. sarqquu - Sisukas Sissi 4p.
    12. sarqquu - Aavemaria 3p.
    13. aksu - AH Fiinimimmi 3p.
    14. Pierre - Tulitikku KAS 3p.
    15. Pierre - Ruskon Wikkelä 2p.
    16. Pierre - Aitos KAS 2p.
    17. aksu - AH Suonoita 2p.
    18. Pierre - Kuolemanilo KAS 2p.
    19. aksu - AH Höstblixt 1p.
    20. sarqquu - Lakean Veteraani 1p.
    21. Humutin - Kielopeikko 1p.
    22. sarqquu - Tammentaakka 1p.
    HYL. sarqquu - Lumeleikit 0p. (hml)
    
    
    Luokka 9. Käyntikoe (24 osallistujaa)
    1. Pierre - Kalskag Zaporižžja 6p.
    2. Pierre - Kalskag Optysk 6p.
    3. aksu - Routaruusun Luusiipi 6p.
    4. sarqquu - Vienonhilja 5p.
    - - - - - -
    5. sarqquu - Vappu Valoisa 4p.
    6. sarqquu - Kelankiskuri 4p.
    7. Humutin - Koivukutomus 4p.
    8. aksu - Ristikallion Kinuskikunkku 4p.
    9. Sisla - Edmée Gaëlle 4p.
    10. Pierre - Vaux Xanthus VI 4p.
    11. aksu - Nattåska 4p.
    12. aksu - Anezka R. 4p.
    13. sarqquu - Hikotus 4p.
    14. sarqquu - Aavemaria 4p.
    15. sarqquu - Ruosteriina 3p.
    16. Pierre - Vipsukka 3p.
    17. Pierre - Territory 2p.
    18. aksu - AH Suonoita 2p.
    19. sarqquu - Saariston Lumina 2p.
    20. Humutin - Raparperileivos 2p.
    21. Sisla - Edin’s Dusky 2p.
    22. Pierre - Dylannat 1p.
    23. Pierre - Kototallin Iprikka 1p.
    24. Sisla - Sysälän PikkuSmartta 1p.
    
  • Ulkoasu © NM. | virtuaalitalli